Олександр Кубраков: Україна та ЄБРР запускають спільний проект для підтримки Укрзалізниці

09.06.2023 18:40 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури, Укрзалізниця та Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) розпочинають реалізацію «Проекту надзвичайної підтримки української залізниці».
Проект з бюджетом 200 мільйонів євро передбачає фінансове сприяння у відновленні, модернізації залізничної інфраструктури та оновленні рухомого складу. Відповідну Гарантійну угоду щодо реалізації проекту сьогодні, 9 червня, підписали Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков і керуючий директор ЄБРР з питань Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне. «Зважаючи на створені агресором обмеження роботи українських чорноморських портів, наразі Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури особливу увагу приділяє розвитку автомобільної та залізничної логістики на західних кордонах.
Йдеться, перш за все, про модернізацію інфраструктури та оновлення рухомого складу. Завдяки фінансовій підтримці ЄБРР ми зможемо суттєво прискорити цей процес та гарантувати безперебійну роботу Укрзалізниці в коротко- та середньостроковій перспективі. Дякую партнерам з ЄБРР, особливо керуючому директору Банку з питань Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.
за підтримку, яку надає Банк з перших днів повномасштабного вторгнення росії», — прокоментував Олександр Кубраков. Про проект Бюджет «Проекту надзвичайної підтримки української залізниці» становить 200 мільйонів євро.
Вони надані ЄБРР під державні гарантії. Ці кошти будуть спрямовані на: закупівлю матеріалів для забезпечення стабільного функціонування залізничних коридорів між Україною та ЄС; придбання локомотивів; фінансову підтримку Укрзалізниці, необхідну для забезпечення стабільних перевезень. Реалізацію проекту планується розпочати вже в липні цього року. Укрзалізниця та ЄБРР співпрацюють протягом 25 років.
За підтримки ЄБРР профінансовано оновлення парку вантажних вагонів Укрзалізниці, розширення сполучення з ЄС, в тому числі, побудовано Бескидський тунель. Загалом за цей період сторони реалізували проекти на понад 300 мільйонів євро.

Додати коментар

Користувач:
email:





Є на ринку й обман і шахрайство,
Інвесторів часто зводять з пуття.
Та якщо знати правила гри,
То можна втричі збагатіти з ним.

- Fin.Org.UA

Новини

20:45 - У Києві спростили отримання компенсації за сонячні електростанції
20:19 - В Україні 455 будівель отримали енергосертифікати: навіщо вони потрібні
20:06 - московіяни почали розробку найбільшого родовища марганцю в окупованій частині України
19:45 - Повноцінне відновлення судноплавства через Ормуз все ще під питанням – ЗМІ
19:19 - "Укренерго" не прогнозує відключення світла 18 квітня: надало поради щодо електроприладів
18:58 - У ЄС знизили ціни на газ після відкриття Ормузької протоки
18:57 - СЗРУ: заборгованість компаній московія – найвища з часу глобальної кризи
18:18 - В Україні модернізуватимуть водопостачання: Мінрозвитку відібрало пілотні проєкти
18:15 - YouControl проаналізував, які компанії пов'язані з родиною Шуфрича
18:00 - Опитування про банківське фондування, ІI квартал 2026 року
18:00 - Банки очікують зростання обсягів і вартості коштів клієнтів – Опитування про банківське фондування
17:37 - Україна домовилася про відтермінування державного боргу
17:30 - Мінекономіки затвердило єдині правила підготовки інвестпроєктів
17:30 - Україна експортувала рекордний за чотири роки обсяг м’яса птиці
17:00 - Українські компанії запрошують долучитися до Українсько-латвійського бізнес-форуму
16:59 - Курс євро до гривні знову оновить історичний максимум
16:55 - В Україні почали знижуватись ціни на пальне: скільки коштує бензин, дизель та газ
16:37 - Постачання нафти "Дружбою" може відновитися наступного тижня – Мадяр
16:30 - CBAM: Україна та Швеція домовилися про спрощення процедур акредитації верифікаторів
16:30 - Три головні звіти бізнесу
16:15 - Нафта впала нижче 90 доларів за барель і продовжує йти вниз на тлі новин з Ормузу
16:10 - Робота в Україні: на які вакансії найбільше зросли зарплати
16:07 - Леся Карнаух під час міжнародної конференції: Досвід України як забезпечувати стабільність податкового адміністрування під час війни є унікальним та цінним для багатьох країн
16:03 - Наказ Мінекономіки від 15.04.2026 № 4964 «Про затвердження плану розроблення технічних регламентів на 2026 рік»
16:01 - Іран заявив, що відкрив Ормузьку протоку
16:00 - До €10 000 на розвиток бізнесу: жінок-агропідприємиць запрошують до участі в програмі з розвитку бізнесу
15:49 - Кожна шоста пачка сигарет в Україні нелегальна
15:45 - У московії другу добу горить нафтовий термінал після атаки українських дронів
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 20.04.2026
15:30 - Україна посилює економічну співпрацю та розширює партнерства на полях Весняних зборів МВФ та Світового банку


Більше новин