Сергій Марченко: Стале та інклюзивне зростання - ключовий елемент у відновленні України

09.06.2023 18:40 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні, 9 червня, Міністр фінансів України Сергій Марченко виступив з промовою на щорічному засіданні керівних органів Банку розвитку Ради Європи (Council of Europe Development Bank - CEB; укр.
- БРРЄ). “З першого дня повномасштабної російської збройної агресії проти України Банк демонструє готовність долучатися до практичної допомоги людям, які були змушені покинути територію України внаслідок терористичних дій рф”, - зазначив Міністр фінансів України. Сергій Марченко також додав, що зараз Україна знаходиться на етапі набуття членства в Банку розвитку Ради Європи, і в контексті цього вже зроблено багато роботи.
Зокрема, учора, 8 червня, Президент України Володимир Зеленський підписав Закон про прийняття Статуту Банку розвитку Ради Європи та приєднання до Третього протоколу до Генеральної угоди про привілеї та імунітети Ради Європи.
Це сприятиме фінансовій стабільності держави, а також матиме значний вплив на післявоєнне відновлення та інтеграцію України до ЄС. “Виклики, з якими стикається Україна внаслідок незаконної, жорстокої війни росії, цілком і безпосередньо пов’язані з економічно-соціальною спрямованістю діяльності Банку, одне з яких - це стале та інклюзивне зростання, що буде ключовим елементом у відновленні України, а також підтримка вразливих верств населення та сталий розвиток”, - зазначив Сергій Марченко. Міністр фінансів зауважив, що Україна потребує підтримки сталого та інклюзивного зростання з боку БРРЄ у багатьох сферах відновлення: “Першочергово це стосується відновлення енергетичної інфраструктури, житла, критичної та соціальної інфраструктури, гуманітарного розмінування, а також підтримки приватного сектору.
Це п’ять головних пріоритетів, визначених Урядом України”. Сергій Марченко зазначив, що згідно звіту “Друга швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення України” (RDNA2), прямі фізичні збитки від війни оцінюються в 135 млрд доларів США, а це понад 60% довоєнного ВВП.
Вартість реконструкції та відновлення сягає 411 млрд доларів США, однак першочергові потреби на відновлення в 2023 році становлять 14,1 млрд доларів США, з яких 3,3 млрд доларів США вже передбачено в держбюджеті. Довідково Банк розвитку Ради Європи (Council of Europe Development Bank - CEB; укр.
- БРРЄ) є багатосторонньою фінансовою установою, яка має виключно соціальну спрямованість.
Членство у Банку відкрите для всіх країн-членів Ради Європи та європейських країн.
Станом на сьогодні членами Банку є 40 держав-членів РЄ, Святий Престол та Косово. Поточна діяльність БРРЄ розподілена за секторами: біженці та мігранти, будівництво соціального житла, покращення умов життя, захист навколишнього середовища, подолання наслідків та запобігання природним катастрофам, освіта, охорона здоров’я, збереження культурної спадщини, державне управління, підтримка малого та середнього бізнесу.
БРРЄ також має експортний потенціал у сферах будівництва об’єктів цивільної інфраструктури, житлового будівництва, освіти та охорони здоров’я.

Додати коментар

Користувач:
email:





Український ринок - молодий і новий,
Але він швидко розвивається.
Тут можна знайти шлях до багатства,
Але і ризиків тут багато є.

- Fin.Org.UA

Новини

21:40 - Макроекономічний та монетарний огляд, квітень 2026 року
20:45 - На внутрішньому ринку легковиків зросла активність покупців: які моделі обирають найчастіше
20:25 - Водії громадського транспорту Гвінеї-Бісау масово страйкують через ціни на пальне
19:50 - Українці почали частіше купувати нові вантажівки: які марки найпопулярніші
19:15 - На трасі Київ-Чоп частково обмежать рух: на якій ділянці
19:06 - московія та Китай ветували резолюцію Радбезу ООН про розблокування Ормузу
18:49 - Помер один з перших міністрів фінансів України
18:42 - Лубінець звинуватив Мінсоцполітики у невиплаті 169 тисяч пенсій через бюрократію
18:35 - «Промисловий безвіз»: Верховна Рада ухвалила закон про гармонізацію системи акредитації та технічного регулювання з вимогами ЄС
18:15 - 8 квітня графіки відключень електрики для бізнесу діятимуть вранці та ввечері
18:00 - Понад 3,6 млрд грн — результат онлайн-аукціонів на Прозорро.Продажі за I квартал 2026 року
18:00 - Національний банк у березні 2026 року застосував до одного банку і п’яти небанківських фінансових установ заходи впливу за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу та валютного законодавства
17:35 - Слов'янська ТЕС зупинила роботу внаслідок ворожих атак
17:25 - Російський НПЗ за 800 кілометрів від України зупинив роботу після атаки дронів
17:00 - В Україні тестують пілот IKEE із переробки будівельного сміття для доріг
17:00 - Україна об’єднає енергоринок з ЄС: Рада ухвалила закон про market coupling
16:30 - Як отримати житло від держави: три актуальні програми компенсацій
16:20 - Рада продовжила дію військового збору на 3 роки після завершення війни
16:18 - Про затвердження листа очікувань власника акціонерного товариства «Агентство індустріального розвитку «Зроблено в Україні» на 2026 рік, затвердженого наказом Мінекономіки від 07.04.2026 № 4801
16:05 - В ДАР призупинено добір на дотацію на утримання кіз та овець
16:00 - Ціна на російську нафту зросла до найбільшої за 13 років
15:57 - Ключові рішення НКЦПФР від 07.04.2026
15:35 - Як врятувати придунайські водойми: в Мінекономіки для півдня Одещини шукають нові рішення
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 08.04.2026
15:30 - На окупованій Луганщині забирають працівників промисловості на війну проти України
15:00 - Повідомлення про учасника індустріального парку «Сигнівка»
15:00 - До фінансової компанії застосовано захід впливу
14:55 - В Україні стартувала виплата Нацкешбеку за лютий
14:35 - Нідерландський банк-гігант не зміг вийти з російського ринку
14:34 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!


Більше новин