Відмова від контактів з росією, «зелений» перехід та енергоефективність забезпечать глобальну енергетичну безпеку, – Герман Галущенко

08.06.2023 15:35 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Єдиним шляхом для досягнення глобальної безпеки є відмова від будь-яких ринкових стосунків з росією в енергетичній сфері, а також курс на «зелений» перехід і енергоефективність.  На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко під час міністерської дискусії в межах 8-ї щорічної глобальної конференції Міжнародної енергетичної агенції (IEA) з енергоефективності, що проходить у Парижі.
Участь у заході взяли міністри енергетики понад 30 країн. Очільник Міненерго наголосив, що сьогодні Україна разом з іншими цивілізованими країнами спрямовують свої зусилля на боротьбу зі зміною клімату та подолання енергетичної кризи.
Водночас росія свідомо підриває ці зусилля. «До своїх військових злочинів і геноциду росія додала екоцид і гуманітарну катастрофу.
Терористичним актом на Каховській ГЕС рф вчергове довела, що не має жодних червоних ліній.
Спочатку своїми діями довкола ЗАЕС вони знехтували всіма принципами ядерної і радіаційної безпеки.
А тепер ми ходимо по межі через їх безчинства на Херсонщині», - заявив він, додавши, що, зруйнувавши Каховську ГЕС, росія позбавила Україну потужностей безвуглецевої гідрогенерації. Міністр акцентував, що війною в Україні росія прагне залякати увесь світ, щоб і далі використовувати свою перевагу на енергетичних ринках для впливу на інші країни та маніпулювання ними. «Але завдяки європейській солідарності і підтримці України світ відмовляється від російських енергоносіїв.
Дуже важливо зробити це і щодо російського ядерного палива та російських ядерних технологій.
Це єдиний шлях вижити.
Не можна навіть думати про повернення до російської нафти або газу після війни.
Це ілюзія.
Зараз найкращий час для світу здійснити «зелений» перехід, зупинити будь-яку торгівлю з росією у галузі енергетики», - підкреслив Герман Галущенко. Очільник Міненерго зазначив, що Україна чітко слідує цілям «зеленого» переходу.
Енергетична стратегія до 2050 року визначила цілі фундаментальної трансформації українського енергетичного сектору, згідно з якими Україна має перетворитися на широко електрифіковану країну і досягнути цілей NetZero завдяки розвитку безвуглецевих генеруючих потужностей. Герман Галущенко додав, що це безальтернативний шлях, яким має слідувати як Україна, так і весь цивілізований світ: «Енергоефективність - це питання не тільки клімату, але і безпеки та незалежності».

Додати коментар

Користувач:
email:





Pension and hedge funds
Sovereign wealth and individuals
Buyers of securities

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - У Харкові ворог атакував об’єкт інфраструктури
16:32 - московіяни атакували видобувні об’єкти "Укрнафти"
15:46 - Apple тестує китайську пам'ять для iPhone та MacBook через дефіцит
14:56 - На найбільшому експортному центрі залізної руди оголосили страйк
13:46 - Китай опустився з 2 на 9 місце серед найбільших експортних ринків Німеччини
12:31 - На Житомирщині росіяни влучили у підприємство з німецьким капіталом
11:31 - Компанію, яка невчасно поставила дрони для ЗСУ, покарали на 25 мільйонів
11:00 - В Одесі проблеми з водою та зв’язком після обстрілу
10:40 - Одещина частково без світла після однієї з наймасштабніших атак московія
10:00 - Туреччина закликала оголосити мораторій на удари по суднах у Чорному морі
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 09.08.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
18:00 - У Венесуелі спалахнули протести через щоденні відключення світла
17:10 - Китай закриває аеропорт і зупиняє потяги через тайфун "Дельфін"
16:10 - У Марганці та сусідніх громадах відновили водопостачання після аварії
15:15 - Суд повернув державі Жовтневий палац вартістю близько мільярда
14:10 - В Україні не залишилося жодної неушкодженої електростанції – Зеленський
14:09 - Європейський Союз вніс до Фонду підтримки енергетики України додаткові €30 млн
13:00 - Україна уразила ще два НПЗ у московії – Генштаб
12:30 - Парадокси публічних закупівель: як форма підмінила зміст
11:50 - Україна пройшла рекордну серпневу спеку без відключень – Шмигаль
10:55 - Цього тижня українські регіони через Фонд підтримки енергетики отримали обладнання майже на 2 млн євро від Великої Британії, ЄС, Норвегії та Швейцарії
10:46 - У липні до Фонду підтримки енергетики надійшло 180 млн євро
10:40 - московія знищила важливі склади Фори: клієнти скаржаться на порожні полиці
10:32 - Енергосистема України пройшла період рекордної серпневої спеки без графіків відключення електроенергії, - Денис Шмигаль
10:05 - Сизранський НПЗ знову опинився під атакою: спалахнула пожежа
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 08.08.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 7 серпня: фігурантка "плівок Міндіча" отримала посаду в держпідприємстві, масована атака московія на Укрнафту
19:55 - Київ шукає тих, хто відремонтує метро між "Тараса Шевченко" і "Почайною" за 1,76 мільярда


Більше новин