ВРУ ухвалила у першому читанні законопроєкт щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків

08.06.2023 14:40 | forinsurer.com ... все о страховании

ВРУ ухвалила у першому читанні законопроєкт щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиківВерховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт №9015 про внесення змін до Закону України "Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності" щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків, яким пропонується розширити перелік видів діяльності Експортно-кредитного агентства. За відповідне рішення проголосували 252 народних депутати.

Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 6 закону «Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності» та передбачити, що Експортно-кредитне агентство буде також займатися страхуванням інвестицій в Україні від ризиків, які можуть бути спричинені збройною агресією, бойовими діями та/або тероризмом.

При цьому страхування прямих інвестицій, в тому числі страхування інвестицій в Україні від ризиків, які можуть бути спричинені збройною агресією, бойовими діями та/або тероризмом, здійснюється виключно за умови спрямування таких інвестицій на створення об’єктів та інфраструктури, необхідної для розвитку переробної промисловості та експорту товарів (робіт, послуг) українського походження, тобто локалізації виробництва.

Передбачається, що страхування інвестицій буде здійснюватися в межах статутного капіталу ЕКА(2 мільярди гривень станом на 2021 рік), а також шляхом перестрахування інвестицій в іноземних страхових компаніях.

Існуюча «фінансова інфраструктура» надає можливість іноземному бізнесу інвестувати в Україну, скориставшись послугою страхування інвестицій від воєнних ризиків. Для прикладу, за інформацією Мінекономіки України, вже в найближчий час за підтримки MIGA(агенція гарантування інвестицій), інвестори зможуть убезпечити свої інвестиції в Україну, придбавши спеціальний страховий поліс, і отримати до 90% відшкодування своїх потенційних збитків, що отримані внаслідок військових дій.

Досягнуто домовленості з МIGA про пілотний проект вартістю 30 млн дол США. Також, в 2023 році планується реалізувати аналогічних проектів на суму до 1 млрд дол США. Аналогічні домовленості є з Американською міжнародною фінансовою корпорацією розвитку (DFC). Наразі компанія повідомила про готовність фінансувати український бізнес та страхувати іноземні інвестиції в Україну.

Внутрішній інвестор не має можливості скористатися таким механізмом, тому пропонується аби Експортно-кредитне агентство займалося перестрахуванням від воєнних ризиків. Однак держава не буде виділяти додатково гроші на перестрахування воєнних ризиків.

Національний банк України вже врегулював діяльність Експортно-кредитного агентства (ЕКА) як страховика зі спеціальним статусом.

Про це йдеться в постанові Правління Національного банку України від 6 січня 2023 року № 1 "Про затвердження Положення про ліцензування Експортно-кредитного агентства та умови провадження ним діяльності із страхування, перестрахування, надання гарантій та внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України", що набирає чинності з 10 січня 2023 року.

Зокрема:

унормовано порядок включення ЕКА до Державного реєстру фінансових установ, ліцензування ЕКА та умови провадження ним діяльності із страхування, перестрахування, надання гарантій;
установлено вимоги до системи внутрішнього контролю, системи управління ризиками, звітності, перестрахування ризиків та кваліфікаційних вимог до керівників та ключових осіб ЕКА;
як до страховика зі спеціальним статусом установлено вимоги до нормативу достатності капіталу та платоспроможності. Також визначено особливості формування ЕКА страхових резервів.

Нагадаємо, ЕКА створено з метою стимулювання експорту товарів (робіт, послуг) українського походження та підтримки суб’єктів господарювання-резидентів України, які здійснюють експорт товарів (робіт, послуг) українського походження, шляхом страхування, перестрахування, надання гарантій за договорами, які забезпечують розвиток експорту.

Повну версію тексту новини читайте також у наших партнерів

Додати коментар

Користувач:
email:





Акції, валюта,
Український ринок росте,
Інвестуймо разом.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 17.06.2026
21:25 - Долар по 51,5 та мінімалка 11 тисяч: якою уряд бачить економіку у наступні 3 роки?
21:00 - Новини 16 червня: нафта йде вниз, російські НПЗ зупиняються
20:55 - "ЕКО Маркет" займе площі закритих "Союзу" та "Кварталу": угоду підписано
20:50 - США знімуть санкції з продажу іранської нафти в рамках угоди – WSJ
20:45 - Канада вводить нові санкції на "тіньовий флот" та енергетику московія
20:25 - Україна та Албанія відкривають автомобільне сполучення між країнами
20:00 - Заправки "Роснєфті" перестали продавати бензин росіянам у каністр
19:45 - У Генштабі ЗСУ розповіли про наслідки ударів по нафтопереробці московія
19:32 - Туреччина налагодила власне виробництво локомотивів: продає африканцям
19:00 - Українські зброярі залучили 9,8 мільярда гривень пільгових кредитів
18:36 - Найбільший НПЗ Москви зупинив роботу після атаки українських дронів – Reuters
18:10 - ЄС запровадив санкції проти китайців, які продавали московія паливні присадки для авіації
18:00 - Національний банк захищатиме в суді правомірність застосованих до АТ "БАНК АЛЬЯНС" заходів впливу за порушення у сфері фінмоніторингу
17:44 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 32 переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд»
17:40 - Від початку повномасштабної війни "Укрпошта" втратила 425 автівок
17:39 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 32 переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд»
17:35 - Binance втратить ліцензію в ЄС – Reuters
17:14 - До суду скерували обвинувальний акт стосовно Жеваго
17:06 - Наказ Мінекономіки від 10 червня 2026 року № 6664 “Про задоволення скарги Міністерства освіти і науки України від 01.05.2026 № 1/9150-26”
17:00 - Підготовка до переговорів з ЄС: Мінекономіки обговорило з міжнародними партнерами наступні кроки у сфері управління відходами
16:57 - Оновлені кроки Плану України ENG
16:56 - Кличко розповів про те, як Київ готується до зими
16:53 - Оновлені кроки Плану України
16:30 - Фінансовий безвіз чи "більше реєстрів богу реєстрів"?
16:29 - САП хоче стягнути з ексочільника Рівненської митниці майно на 9 мільйонів гривень
16:11 - Наказ Мінекономіки від 10 червня 2026 року № 6661 “Про затвердження Змін до плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2026 рік”
16:05 - Наслідки ударів московія: збитки Києво-Печерської лаври перевищують 500 мільйонів гривень
16:00 - З початку року аграрії отримали 183 млн грн грантів на сади, виноградники та теплиці
16:00 - "Київстар" розширює супутниковий зв’язок Starlink Direct to Cell для месенджерів і навігації


Більше новин