Система управління державними фінансами продемонструвала свою стійкість навіть в умовах війни, - Денис Улютін

07.06.2023 20:50 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Завдяки проведеним реформам, у тому числі за підтримки наших партнерів, передусім ЄС, наша система управління державними фінансами є достатньо стійкою навіть в екстремальних умовах повномасштабної війни. Про це зазначив Перший заступник Міністра фінансів Денис Улютін під час презентації Звіту про виконання у 2022 році Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2022–2025 роки на XXVIІ засіданні Координаційної ради з питань реформування державного управління. Участь у ньому взяли народні депутати України, представники Рахункової палати, міністерств, ЦОВВ, громадських організацій, Представництва ЄС в Україні, а також експерти Програми SIGMA та проекту EU4PAR. «Хоч війна і наклала суттєві обмеження на наші можливості забезпечувати реалізацію запланованих у Стратегії УДФ реформ, ми змогли досягти вагомих результатів за важливими напрямами, а саме: отримано митний безвіз з ЄС, забезпечено впровадження стандарту CRS у національне законодавство, створено методологічну базу для подальшого впровадження середньострокового бюджетного планування, розпочато розробку нової сучасної ІТ-системи для планування та моніторингу виконання бюджету, розроблено програми професійного розвитку за двома основоположними напрямами УДФ – бухгалтерський облік у державному секторі та внутрішній аудит», - повідомив під час виступу Денис Улютін. За його словами, протягом 2022 року вдалося реалізувати 50 заходів Стратегії УДФ.
І хоч основною перешкодою для реалізації запланованих завдань стали обмеження воєнного стану ми продовжуємо необхідні трансформації, не чекаючи на завершення війни: «Тому основними завданнями на цей рік є максимально можливе поновлення тих процесів та процедур у сфері управління державними фінансами, які ми призупинили з початком війни.
Зокрема ми відновлюємо середньострокове бюджетне планування.
За підтримки SIGMA удосконалюємо нашу методику проведення оглядів витрат для забезпечення ефективності цього інструменту у бюджетному процесі.
Також покращуємо управління державними інвестиціями, оновлюємо системи бюджетного вирівнювання, працюємо над посиленням спроможності ОМС щодо управління фіскальними ризиками місцевих бюджетів.
Плануємо до кінця року завершити основні роботи з розробки нової ІТ-системи для планування та моніторингу виконання бюджету за підтримки Проекту EU4PFM», - зауважив Денис Улютін. Крім того важливим блоком пріоритетних завдань, за його словами, є забезпечення ефективної мобілізації коштів платників податків і підзвітності за їх використання, включаючи розроблення багаторічної Національної стратегії доходів та оновлення концепції здійснення фінансового контролю відповідно до стандартів ЄС. Члени Координаційної ради схвалили звіт з реалізації Стратегії реформування системи управління державними фінансами у 2022 році.
Із ним можна ознайомитись за посиланням. Детальніше з інформацією щодо стану реалізації Стратегії реформування системи управління державними фінансами у 2022 році та пріоритетів на 2023 рік можна ознайомитись у презентації.

Додати коментар

Користувач:
email:





In Basel they meet
BIS, the central bank's bank
Regulating all

- Fin.Org.UA

Новини

19:27 - Україна обговорює можливість енергетичного перемир’я з московія – FT
19:18 - московія обмежує вхід до портів суден, які відвідували порти України
19:00 - Paramount бере місяць для формування нової пропозиції Warner Bros
18:55 - Торік надходження турзбору зросли на третину: які регіони лідирують за сплатою
18:32 - Мін’юст розповів, скільки компаній проходять процедуру банкрутства
18:25 - 53 фінансові компанії отримали статус значимих
18:10 - Запрацював перший приватний фонд для інвестицій в інфраструктуру України
18:05 - Чверть будинків Києва все ще без тепла – Кличко
17:57 - Обшуки на митному пості "Луцьк": НАБУ вилучило 850 тисяч доларів
17:45 - Корупція на титані: ВАКС засудив до 8 років фігуранта своєї першої справи
17:43 - Анатолій Куцевол: Відновлювана енергетика – невід’ємна складова зміцнення енергетичної стійкості та національної безпеки України
17:37 - В Україні не працює третина олійних заводів – ЗМІ
17:30 - Населення біднішає, а нерухомість дорожчає: чому ціни на квартири ростуть попри війну
17:20 - В Міненерго поінформували про ситуацію з пальним в Україні
17:00 - З "Енергоатому" може бути виведено близько двох мільярдів гривень – Герус
16:44 - Денис Шмигаль: Україна отримала понад 50 тонн енергетичного обладнання з шести країн Європи для відновлення енергосистеми
16:41 - Нацбанк показав курс долара та євро на п'ятницю 23 січня
16:40 - Французькі ВМС затримали танкер, що прямував з московії
16:23 - Уряд затвердив розподіл 740 мільйонів субвенції громадам
16:17 - Щодо оподаткування ПДФО допомоги на поховання, що виплачується роботодавцем родичам померлого працівника за останнім місцем роботи
16:16 - До уваги суб’єктів господарювання, які використовують автономні системи опалення (котли)
16:15 - Чи можуть юридичні особи – платники єдиного податку четвертої групи надавати фінансову допомогу (поворотну або безповоротну)?
16:13 - До уваги податкових агентів!
16:10 - Дохід спеціаліста Дія Сіті виплачується на його користь у вигляді допомоги по тимчасовій втраті працездатності: ознака доходу
16:09 - Терміни подання фізичними особами податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний (податковий) рік та сплати задекларованої суми податкових зобов’язань
16:07 - Які ставки податку на прибуток встановлені ПКУ?
16:06 - Випадки, коли фізична особа звільняється від обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходи
16:04 - Операції з постачання товарів оборонного призначення на період дії воєнного стану: що з оподаткуванням ПДВ?
16:03 - Дніпропетровщина: у податковій службі обліковується понад 290 тис. платників єдиного внеску
16:02 - Платники Дніпропетровщини скерували до загального фонду державного бюджету майже 94,4 млн грн рентної плати за спецвикористання води


Більше новин