Сергій Марченко: Терористичні дії рф призводять до щоденного зростання фінансових потреб на відновлення

07.06.2023 18:45 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з керівником італійської робочої групи з питань відбудови та зміцнення стійкості України Давіде ла Чечілією. У зустрічі також взяли участь заступник Міністра фінансів України Ольга Зикова та Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні П’єр Франческо Дзадзо. Сергій Марченко привітав пана Чечілію з призначенням на посаду керівника італійської робочої групи з питань відбудови та зміцнення стійкості України, а також подякував Уряду Італії за фінансову, гуманітарну та військову підтримку України: “Позиція Уряду Італії у підтримці України є непорушною з перших днів повномасштабного вторгнення рф.
Італія стала однією з перших країн, які надали фінансову підтримку, коли вона була особливо необхідною.
У 2022 році Уряд Італії надав 310 млн євро для потреб держбюджету України у вигляді кредитів та грантів”. Під час зустрічі сторони обговорили фінансові потреби для швидкого відновлення України.
Міністр фінансів зазначив, що згідно звіту “Друга швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення України” (RDNA2), прямі фізичні збитки від війни оцінюються в 135 млрд доларів США, а це понад 60% довоєнного ВВП.
Водночас, вартість реконструкції та відновлення може сягати 411 млрд доларів США. “Збитки від дій рф зростають з кожним днем.
Вчора ми стали свідками чергового жахливого теракту – росія зруйнувала Каховську ГЕС.
Це техногенна катастрофа світового масштабу.
Для подолання наслідків, зокрема цієї трагедії, Україна потребує всебічної підтримки від міжнародних партнерів.
І ми сподіваємося, що Італія буде відігравати важливу роль у цьому процесі”, - зазначив Сергій Марченко. Міністр фінансів України наголосив на необхідності розпочати відновлення та відбудову вже цього року.
Згідно верифікованим даним звіту RDNA2, потреби для швидкого відновлення на 2023 рік становлять 14,1 млрд доларів США, з яких 3,3 млрд доларів США вже передбачено в держбюджеті: “Тільки спільні та скоординовані зусилля Уряду України та наших міжнародних партнерів дозволять мобілізувати необхідні ресурси для подолання руйнівних наслідків дій рф.
Швидке відновлення України вимагає максимальної синхронізації допомоги всіх партнерів: урядів країн G7, Європейського Союзу, міжнародних фінансових організацій та залучення приватного сектору.
Саме над цим ми активно працюємо в рамках міжвідомчої Координаційної Платформи донорів України”. Довідково 26 травня 2023 року відбулось третє засідання Керівного комітету міжвідомчої Координаційної Платформи донорів України.
Ініціатива об"єднує представників влади України, ЄС, країн G7, а також партнерів з міжнародних фінансових установ, зокрема Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Міжнародного валютного фонду та Світового банку.

Додати коментар

Користувач:
email:





Saving for the future is quite wise,
With money in the bank, you'll feel quite nice.
Don't spend all your cash in just one place,
Or your bank account will soon be a disgrace.

- Fin.Org.UA

Новини

13:33 - Чи є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно нерухомість, яка не має ознак будівель і класифікується як інженерні споруди?
13:32 - ФО – пенсіонеру, який не досяг пенсійного віку, призначена пенсія за віком на пільгових умовах, в пенсійному посвідченні зазначено «пенсіонер за віком»: чи є пільга щодо сплати земельного податку?
13:31 - Фізичній особі, яка отримала іноземний дохід, необхідно здійснити переклад довідки про суму сплаченого ПДФО
13:29 - Чи можливо переглянути закриту робочу зміну в ПРРО, яка була відкрита та закрита на іншому пристрої?
13:27 - Внесено зміни до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств
13:27 - Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій містить всі моделі РРО, які можуть використовувати суб’єкти господарювання
13:25 - Е-кабінет: як надіслати інформацію на письмовий запит органу ДПС разом із документами?
13:23 - Щодо подання ФО – контролюючою особою Повідомлення про набуття (початок здійснення фактичного контролю) або відчуження частки (припинення фактичного контролю) резидентом в іноземній юридичній особі або майнових прав на частку в активах, доходах чи пр
13:20 - Майже 58,3 млн грн рентної плати за спецвикористання води спрямували платники до місцевих бюджетів Дніпропетровщини
13:17 - Дніпропетровщина: на 57,7 % зросли надходження до місцевих бюджетів від платників транспортного податку
13:15 - Екологічний податок: платники Дніпропетровщини сплатили до загального фонду держбюджету понад 134,3 млн гривень
13:13 - Чек-лист від податківців Дніпропетровщини: як повернути помилково або надміру сплачені грошові зобов’язання
13:07 - Надходження ПДФО зросли майже на 19 %: за пів року сплачено 347,2 млрд грн
13:04 - Перевірка агропідприємства: понад 23 млн грн сплачено до бюджету після виявлених порушень
13:02 - Електронні документи, сплата акцизу та взаємодія інформаційних систем: ДПС обговорила з бізнесом тестування системи еАкциз
13:00 - "За десять років Україну може бути нікому відновлювати": Олександр Сучко про демографічну кризу
12:53 - Банки наростили кількість активних корпоративних позичальників – НБУ
12:30 - Як Кабміну спілкуватися з людьми
12:25 - Найчастіше корпоративні зміни відбуваються у сфері торгівлі – дослідження
12:11 - В Україні знову зростають ціни на пальне
12:00 - Комісія оновила правила звітування недержавних пенсійних фондів
11:57 - По всій країні зростають тарифи на воду
11:45 - Долар росте, євро падає: банки показали актуальний курс валют на 21 липня
11:35 - Шахрайство у великих розмірах: двом мешканцям Дніпропетровщини повідомили про підозру
11:18 - У Сумах ворог знищив "Епіцентр"
11:05 - московіяни три дні поспіль атакують газовидобуток на Харківщині
10:57 - Нафта торгується на рівні 88 доларів
10:40 - Нацбанк пропонує скасувати обмеження тарифів на міжбанківському ринку готівки
09:58 - московіяни атакували енергетику у п’яти областях
09:39 - Рада МВФ схвалила перший перегляд програми розширеного фінансування та затвердила виділення траншу обсягом 690 млн дол. США


Більше новин