Мінінфраструктури: Україна допоможе Молдові відбудувати залізничну дільницю

31.05.2023 17:45 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Україна допоможе Молдові відбудувати залізничну дільницю.
Меморандум щодо співпраці сьогодні підписали Голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко, член правління АТ «Укрзалізниця» Роман Черницький та Генеральний директор ДП «Залізниця Молдови» Олег Тофілат. У рамках партнерства буде відновлено залізничний коридор Валчінет — Окніца — Бельци — Унгень — Кишинів — Каїнари.
Його довжина — 400 кілометрів.
Завершити проект планується наприкінці 2024 року. «Відновлення цієї дільниці – важливий крок для підсилення залізничної логістики на дунайському напрямку.
Завдяки залізничному коридору Валчінет — Окніца — Бельци — Унгень — Кишинів — Каїнари експортери отримають зручний транспортний коридор, пов’язаний, зокрема, з портом «Рені».
Це один з важливих елементів розвитку експортної логістики у Бессарабії», — підкреслив Віце-прем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков. Українські та молдовські залізничники вже мають досвід успішного партнерства в масштабних інфраструктурних проектах.
На початку квітня запрацював прикордонний перехід Серпневе-1 — Басарабяска.
Це дозволило запустити вантажоперевезення дільницею Березине — Басарабяска (Молдова), у відновленні якої брали участь українські залізничники.
При цьому роботи були виконані у рекордні терміни. Проект відбудови залізничної дільниці Валчінет — Окніца — Бєльци — Унгень — Кишинів — Каїнари розробили залізничники Молдови в рамках ініціативи «Шляхи солідарності», що підтримується Європейською комісією та передбачає розвиток альтернативних логістичних шляхів, зокрема для експорту аграрної продукції України. За словами генерального директора ДП “Залізниця Молдови” Олега Тофілата, Україна має необхідну техніку та висококваліфікованих працівників, які здатні швидко та якісно реалізовувати інфраструктурні проекти будь-якої складності.
Після відбудови дільниці зросте її пропускна спроможність, збільшиться швидкість руху поїздів та покращиться якість вантажних перевезень. Реалізація проекту здійснюватиметься за кошти партнерів та міжнародних фінансових установ.
32 млн євро будуть перераховані Молдові, а потім скеровані «Укрзалізниці» на відновлення залізничного коридору. Україна та Молдова є учасниками Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T), яка будується під егідою Євросоюзу.
Її мета — з’єднати Європу з заходу на схід та з півночі на південь мережею автодоріг, залізниць, аеропортів та водних шляхів.

Додати коментар

Користувач:
email:





Shares rise and fall fast
Fortunes made or lost, such power
In the hands of few.

- Fin.Org.UA

Новини

13:53 - Дніпропетровщина: платники рентної плати поповнили місцеві бюджети майже на 551,0 млн гривень
13:51 - Платники Дніпропетровщини сплатили до місцевих бюджетів понад 2,0 млн грн частини чистого прибутку
13:49 - Військовий збір: надходження від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету зросли на 35 %
13:48 - Контроль за обігом підакцизних товарів: заходи податківців Дніпропетровщини
13:46 - Щодо боротьби з нелегальним обігом пального
13:45 - Консультаційний центр: майданчик для обговорення актуальних питань
13:41 - Майже 220 млн грн акцизного податку надійшло від платників Дніпропетровщини до бюджетів усіх рівнів протягом двох місяців цього року
13:40 - TAX Control: Повідомляйте про порушення в один клік
13:38 - Попит на електронні ключі зростає: з початку року понад 61 тис. громадян і компаній скористалися сервісом ДПС
13:25 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
11:40 - Благодійний фонд Володимира Литвина заснував безплатну школу онлайн-бізнесу MindCraft
11:40 - У лютому для понад 3,1 мільйона споживачів повернули світло після ворожих атак
11:32 - Ціна російської нафти піднялась вище 70 доларів за барель вперше з літа 2025 року
11:21 - PlayCity оштрафувало організатора азартних ігор на 4 мільйони
11:11 - У лютому енергетики повернули світло для понад 3,1 млн споживачів
11:00 - Уряд затвердив Порядок і критерії визначення зон ризикованого землеробства
10:36 - московія знову атакувала енергетику: є знеструмлення у трьох областях
10:16 - Ціни на нафту продовжили зростання на тлі загострення конфлікту на Близькому Сході
10:14 - Понад 8 тисяч домівок без світла на Запоріжжі після атаки росіян
10:10 - Брифінг першого заступника Міністра енергетики України Артема Некрасова щодо оперативної ситуації в енергосистемі станом на 5 березня
10:00 - Уряд спростив процедуру отримання висновків на транскордонне перевезення відходів
09:40 - Борги українців за комунальні послуги зросли: найменші оплати - за тепло
09:35 - Російська нафта повертається до Індії на тлі перекриття Ормузької протоки
09:16 - московіяни атакували інфраструктуру на Дніпропетровщині: 2 поранених
09:00 - В Україні значно впала частка електромобілів на ринку: популярні автівки лютого
08:57 - Денис Шмигаль обговорив із Послом Швеції посилення співпраці в енергетичному секторі
08:30 - Як бізнес інтегрує digital-інструменти в HR
08:00 - Спадок кадебіста. Що буде з недобудованим паркінгом біля вокзалу в Києві
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 05.03.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України


Більше новин