Ольга Стефанішина: Перемога на полі бою та успішний процес європейської інтеграції – головні цілі України

29.05.2023 22:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Наша мета – неподільна, перемога на полі бою та успішний процес європейської інтеграції – членство в ЄС.
Про це наголосила Віце-прем"єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час тематичної панелі «Шлях України до Брюсселя» в межах першого дня Міжнародного безпекового форуму GLOBSEC у Братиславі, Словаччина.  «В умовах повномасштабної війни передусім ми думали, як вижити, зберегти державу, але надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС дало нам відчуття повної підтримки з боку ЄС та стимулювало запустити масштабні зміни, які виходять за межі, ніж виконання семи рекомендацій Єврокомісії, – зазначила Ольга Стефанішина.
– Комплексні реформи тривають, ми в постійному діалозі з Венеціанською комісією, Єврокомісією та державами-членами ЄС.
Спільні консультації та планування тривають, проте це не просто щоби виконати міжнародні зобов"язання, взяті Україною, це ті трансформації, які ми робимо насамперед для українських громадян». Представниця українського Уряду наголосила, що дуже важливо, попри багато питань, які потребують уваги з боку Євросоюзу, зберегти першочерговість українського порядку денного: «Маємо усвідомити, що без участі України, успішний розвиток Європи неможливий.
Важливо зрозуміти, що спершу нам потрібно швидко виграти війну, встановити справедливість і притягнути росію до правосуддя.
Неможливо обговорювати економічний розвиток чи внутрішню трансформацію ЄС, без припинення війни, без забезпечення Україні гарантій безпеки та подальшої інтеграції України в ЄС». Ольга Стефанішина також зазначила, що саме Україна зрушила з місця складні питання розширення ЄС, які десятиріччями залишались без відповіді. «Хочу зазначити, Україна ніколи не просила про швидкий шлях до членства в ЄС в розумінні поблажливості, недотримання процедур чи пропущення формального етапу процедури набуття повноцінного членства в ЄС, – роз’яснила Ольга Стефанішина.
– Коли ми говоримо про швидкий шлях України, то передусім, маємо на увазі, що Україна буде діяти швидко, швидко досягати результатів і очікуємо такого ж темпу від партнерів.
Наприклад, зараз ми готуємось до початку перемовин про членство, розпочали процес оцінки українського законодавства, щоб мати змогу рухатися швидко». Зі свого боку, Заступник генерального директора Європейської комісії з питань розширення Катаріна Матернова зазначила, що Україна вже досягла значних результатів у виконанні семи рекомендації Єврокомісії, особливу увагу вона приділила судовій реформі та ефективній роботі антикорупційних органів. Ольга Стефанішина також додала, що важливо, що останні події в України чітко демонструють, що жоден високопосадовець, суддя, чи держслужбовець не має «імунітету» та відповість перед законом у разі будь-яких правопорушень чи недобросовісного виконання своїх обов’язків. Віце-президент Європейського парламенту Міхал Шимечка наголосив, що українці борються та вмирають за європейські цінності, маючи високі очікування і від ЄС, тому зараз Європейський Союз повинен усвідомити це та знайти способи виправдати очікування України. Довідково 29-31 травня у Братиславі, Словаччина, відбувається Міжнародний безпековий форум GLOBSEC 2023.
Цього року основні теми обговорення стали питання стійкості Європи перед обличчям війни, сталої підтримки України та можливі шляхи пом’якшення глобальних наслідків війни у глобальному діалозі. Переглянути трансляцію можна за посиланням.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull or bear, who knows,
Fortunes won and fortunes lost,
The market humbles.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 11.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:33 - Микола Колісник: Електропостачання в Києві відновлюють. Столиця поступово повертається до планових графіків відключень
19:21 - Фактична ціна реалізації природного газу на грудень 2025
18:42 - На Київщині без світла залишаються 60 тисяч споживачів
18:34 - 11 січня графіки відключення світла діятимуть усю добу
18:00 - У Києві повернули світло для ще 60 тисяч осель
17:05 - Асоціація закликала уряд компенсувати місцевим бюджетам витрати на підвищення зарплат вчителям
16:03 - Індонезія заблокувала ШІ-бот Маска
14:59 - Через складну енергетичну ситуацію у Києві збільшують інтервал у метро
14:38 - На лівому березі не працюватиме електротранспорт
13:26 - На правому березі столиці скасували аварійні відключення світла
12:30 - У Києві та на Київщині вдалося стабілізувати ситуацію з електропостачанням
12:27 - У Києві запровадили екстрені відключення світла
11:35 - ЄС може посилити відповідальність WhatsApp за боротьбу зі шкідливим контентом
10:40 - Трамп хоче на рік встановити ліміт процентних ставок за кредитними картками у 10%
10:00 - Україна і США можуть підписати в Давосі угоду про відбудову на $800 млрд – ЗМІ
09:38 - Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 10 січня
08:30 - Чи зможе Трамп витіснити з ринку Росію венесуельською нафтою?
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 10.01.2026
23:00 - Накази Міністерства енергетики України
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 9 січня: Україна віддасть одне з найбільших родовищ літію інвесторам Трампа, наслідки атаки московія
20:50 - Свириденко розповіла про відновлення роботи енергосистеми після удару московія
20:38 - У Києві світло повернули майже 153 тисячам осель – ДТЕК
20:35 - Російський НПЗ у Сербії купив першу нафту після санкційного винятку США
20:25 - Роман Андарак: росіяни атакували дроном енергетиків на Херсонщині
20:10 - Минулого року українські міста отримали 73 трамвайних вагона
19:47 - "Укрзалізниця" призупиняє виплати по єврооблігаціях
19:45 - Grok роздягав людей у X – тепер Маск сховав це за підпискою


Більше новин