Віктор Ляшко: Відбудова медзакладів буде відбуватися виключно відповідно до їх ролі у спроможній мережі

29.05.2023 19:55 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Відбулося чергове засідання колегії Міністерства охорони здоров’я України під головуванням Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, під час якого присутні розглянули низку ключових для галузі питань.  Стан формування спроможної мережі медичних закладів «До 1 травня всі обласні військові адміністрації подали до МОЗ свої проекти спроможної мережі.
Виняток становить лише м.
Київ, від якого ми отримали неповний пакет документів, а також території, де ведуться активні бойові дії чи які є тимчасово окупованими рф.
Наразі відбувається попередній захист проектів та проводяться консультації.
Вже з 8 червня створена при МОЗ робоча група, до якої увійшли представники МОЗ, НСЗУ, Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, народні депутати та міжнародні партнери, розпочинає публічний розгляд пропозицій щодо визначення спроможної мережі медзакладів кожної області та проект плану розвитку госпітального округу», – розповів Віктор Ляшко. Також Міністр наголосив на тому, що всі інвестиційні проєкти в межах програми відбудови медичної інфраструктури України реалізовуватимуться виключно з урахуванням ролі тих чи інших медичних закладів у спроможній мережі.
Це дозволить найбільш ефективно розподіляти обмежений фінансовий ресурс заради досягнення максимального результату – забезпечення якісної, доступної та безоплатної медичної допомоги для українських пацієнтів.
Окрім цього, такий підхід дасть поштовх розвитку української економіки. Розвиток національної системи крові Заступник Міністра охорони здоров’я України – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін доповів членам колегії про розвиток національної системи крові та управління системою якості щодо безпеки крові.
Зупинилися на питаннях, пов’язаних із станом забезпечення інфекційної безпеки в системі крові України, напрямах трансформації, найближчих змінах у моделі функціонування системи крові, побудові її інформаційно-комунікаційного комплексу, реагуванню на загрози та несприятливі події.  Наразі в Україні вибудувано системне планове донорство, яке дає змогу забезпечити сталі запаси крові та її компонентів.
Це дозволило Україні уникнути ситуацій з нестачею крові протягом всього часу повномасштабної війни.
Після цього було проведено голосування, в результаті якого колегія прийняла рішення забезпечити прийняття документів щодо змін фінансово-економічної моделі системи крові та посилення координації системи крові та державного контролю, провести оцінку ступеня впровадження систем якості та належної практики в суб’єктах системи крові України, а також розробити комплекс заходів із впровадження вимог наказу МОЗ від 09.12.2022 № 2225 «Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань розслідування серйозних несприятливих випадків та реакцій, пов’язаних із заготівлею, тестуванням, переробкою, зберіганням, розподілом та реалізацією донорської крові та компонентів крові, а також під час або після трансфузії. Реформування системи підготовки в інтернатурі та безперервного професійного розвитку Присутні заслухали начальника управління медичних кадрів, освіти і науки МОЗ України Сергія Убогова, який розповів про хід реформування системи підготовки в інтернатурі та безперервного професійного розвитку у сфері охорони здоров’я.
Члени колегії одноголосно проголосували за такі рішення: забезпечити розробку програмного забезпечення електронної системи рейтингового розподілу в інтернатуру; подати на розгляд Кабінету Міністрів України проект змін до постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 р.
№ 725» та забезпечити імплементацію цих змін шляхом розробки необхідних проектів наказів МОЗ України; переглянути програму примірної підготовки лікарів-інтернів екстренки; посилити комунікацію щодо підвищення оплати праці лікарям-інтернам.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Думки про гроші
Світять як спалах зірки
Справжній розумок

- Fin.Org.UA

Новини

12:59 - До уваги платників акцизного податку!
12:57 - Які показники рентабельності використовуються для трансферного ціноутворення та який порядок їх розрахунку для методів ТЦО?
12:55 - Реєстраційна картка для отримання електронних довірчих послуг: про заповнення розділу «Відомості про місце проживання»
12:53 - Чи можна зазначити посаду працівника юридичної особи у кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа електронного підпису, отриманому КНЕДП ДПС?
12:51 - Деякі особливості визначення МПЗ для ФО
12:49 - Сплата податкових платежів та єдиного внеску: де знайти інформацію про реквізити рахунків
12:46 - Офіси податкових консультантів – якісна податкова підтримка платників податків: доступність, професійність і результативність
12:45 - Понад 5,0 млрд грн рентної плати – внесок від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету
12:44 - Понад 5,0 млрд грн рентної плати – внесок від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету
12:42 - Від юридичних осіб до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло майже 6,3 млрд грн плати за землю
12:41 - Дніпропетровщина: понад 24,2 млрд грн ПДФО – надходження від платників до місцевих бюджетів з початку року
12:38 - Податкова знижка: до 31 грудня встигніть повернути частину податків Українці ще мають шанс повернути частину сплачених податків за 2024 рік. Але часу обмаль.
12:36 - «Податки захищають»: історія майстра - плиточника Михайла
12:34 - В ДПС розповіли як працює автоматизована система списання податкового боргу: щомісячне списання зросло втричі
11:35 - Вкладникам "РВС Банку" відшкодували 60,6 мільйона гривень – ФГВФО
11:20 - "Метінвест" купив завод у Румунії
10:55 - Готівковий євро майже в усіх найбільших банках вже по 50 гривень
10:40 - Ворог ударив по об'єкту теплогенерації у Херсоні, можливі перебої з подачею тепла
10:28 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ПЕТРОЛ КОНТРАКТ» (АЗК «Інгул» Миколаївська обл., Миколаївський р-н, Мішково-Погорілівська сільська територіальна громада, с-ще Зайчівське, вул. Дорожня, 3)
10:27 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ПЕТРОЛ КОНТРАКТ» (АЗК «Криве Озеро 2» Миколаївська обл., Первомайський р-н, Кривоозерська селищна територіальна громада, смт. Криве Озеро, а/д «Київ-Одеса» 293 км (праворуч)
10:26 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ПЕТРОЛ КОНТРАКТ» (АЗК «Криве Озеро 1» Миколаївська обл., Первомайський р-н, Кривоозерська селищна територіальна громада, смт. Криве Озеро, а/д «Київ-Одеса» 293 км (ліворуч)
10:25 - Наслідки масованої атаки: на Одещині більшій частині споживачів повернули світло
10:21 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ШПОЛА-АГРО ІНДУСТРІ» (Черкаська обл., Звенигородський р-н, с. Сигнаївка, вулиця Незалежності, 3, 5а)
10:20 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ « БІ ЕМ БЕТОН» (Дніпропетровська область, Павлоградський район, місто Павлоград, вулиця Терьошкіна, будинок 9)
10:20 - Amazon веде переговори щодо інвестицій $10 мільярдів в OpenAI
10:19 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди Новокалинівське ВУЖКГ (Котельня: 81464, Львівська область, Самбірський район, Новокалинівська ТГ, м. Новий Калинів, вул. Зелена, 10А)
10:17 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ “ПРОДЛЕС” (Чернігівська обл., Чернігівський р-н., с. Новий Білоус, вул. Проточна, буд. 12А; Чернігівська обл., Чернігівський р-н., с. Новий Білоус, вул. Проточна, буд. 16)
10:13 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ФГ «Світанок 07» (Житомирська обл.., Житомирський р-н, с.Сущанка, вул. Ірпінська, 41а)
10:13 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП «КВПВ» (м. Харків, вул. Сергія Барсукова, буд. 1а)
10:11 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Петрол Контракт» (Вінницька обл., Хмільницький р-н, Махнівська ТГ, с. Махнівка, вул. Київська, 135)


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32569
Австралійський долар27.9959
Така0.34515
Канадський долар30.6531
Юань Женьміньбі5.9899
Чеська крона2.0421
Данська крона6.6482
Гонконгівський долар5.4228
Форинт0.12912
Індійська рупія0.46341
Рупія0.0025275
Новий ізраїльський шекель13.096
Єна0.27283
Теньге0.081817
Вона0.028628
Ліванський фунт0.000471
Малайзійський ринггіт10.323
Мексиканське песо2.3495
Молдовський лей2.5013
Новозеландський долар24.3997
Норвезька крона4.1452
Саудівський ріял11.2472
Сінгапурський долар32.7293
Донг0.0016015
Ренд2.5149
Шведська крона4.5388
Швейцарський франк53.1161
Бат1.33984
Дирхам ОАЕ11.486
Туніський динар14.4965
Єгипетський фунт0.8897
Фунт стерлінгів56.6753
Долар США42.1848
Сербський динар0.42261
Азербайджанський манат24.8117
Румунський лей9.7524
Турецька ліра0.9876
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.792
Болгарський лев25.3881
Євро49.6684
Ларі15.6582
Злотий11.7687
Золото181130.14
Срібло2662.1
Платина76910.48
Паладій66184.58

Курси валют, встановлені НБУ на 17.12.2025