Руслан Стрілець: Повоєнне відновлення промисловості з одночасним скороченням викидів - найближча перспектива України

29.05.2023 19:55 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект “Про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров"я довкілля”.
“За” віддали свій голос 301 народний депутат.  Законопроект дозволить імплементувати європейську Директиву 2010/75/ЄС та, нарешті, розпочати довгоочікувану реформу зменшення та контролю промислового забруднення в Україні.
Фактично буде запущено процеси екомодернізації та повоєнного відновлення промисловості з використанням найкращих доступних технологій та методів управління, які діють у Європі. За словами Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України  Руслана Стрільця, запуск реформи дозволить значно скоротити: відстань між Україною та ЄС на євроінтеграційному шляху;  промислові викиди при зростанні економічних показників; ризики для підприємств втратити конкурентоздатність на європейських ринках.
Адже механізм вуглецевого коригування на кордоні (CBAM)  також стосуватиметься українського промислового сектору; ризики не знайти фінансових ресурсів на відновлення.
Бо однією з ключових умов, за якої міжнародні партнери готові інвестувати наші проекти, є досягнення європейських екологічних стандартів, найкращих доступних технологій та методів управління. “Це шлях, який ми планували пройти ще до війни.
Але на відміну від довоєнного періоду, зараз немає часу для зволікань.
Нам потрібно швидко відновлювати промисловість і логічно це робити за сучасними стандартами із застосуванням сучасних технологій.
Тож прийняття законопроекту № 6004-д вже не виглядає для “опозиціонерів” як “примха екоактивістів”.
Це необхідність, продиктована часом.
Якщо ми хочемо бути у Євросоюзі та розвивати свою економіку як у Європі, то маємо зробити для цього серйозні кроки”, - наголосив Руслан Стрілець.  Серед ключових положень законопроекту:  встановлення єдиних з ЄС правил регулювання промислового забруднення; спрощення дозвільної процедури та запровадження комплексного підходу: замість трьох застарілих дозволів (на управління відходами, спеціальне водокористування, викиди в атмосферне повітря) підприємства отримуватимуть один сучасний інтегрований довкільний дозвіл.
Такий дозвіл видаватиметься на кожну промислову установку окремо; запровадження електронної дозвільної системи: для видачі інтегрованих довкільних дозволів, доступу громадськості до екологічних даних та забезпечення держави комплексною інформацією про промислові викиди. Для переходу на нові технології промисловість матиме майже 12 років: 4 роки на введення в дію висновків Найкращих доступних технологій та методів управління та ще 7 років можливості відступу для досягнення стандартів ЄС. Загалом з прийняттям законопроекту Україна зможе використати свій шанс навіть під час війни системно підійти до подальшої відбудови промисловості та з найбільш виваженим результатом запустити реформу задля зеленого майбутнього країни.

Додати коментар

Користувач:
email:





IMF and World Bank
Acting for global finance
Amidst controversy

- Fin.Org.UA

Новини

14:50 - Резерви золота в центробанку московія впали до мінімуму з початку 2020 року
14:25 - Який день вважається днем сплати єдиного внеску?
14:24 - До уваги платників податків!
14:22 - Самозайнята особа отримала виплати, пов’язані з тимчасовою втратою працездатності, від ПФУ: за яким кодом класифікації доходів бюджету сплачується військовий збір?
14:17 - Шмигаль звітував у Раді про підготовку України до зими
14:16 - Чи передбачені пільги для ФОП – платників ЄП, які належать до певних соціальних категорій громадян, в частині зменшення встановлених ставок ЄП?
14:14 - Чи має право підзвітна особа надати до Звіту про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт, копію розрахункового документа?
14:11 - Щодо оподаткування податком на прибуток підприємств інститутів спільного оподаткування (ІСІ)
14:08 - Добровільна зміна суб’єктом господарювання ставки ЄП: термін подання заяви за формою № 1-ПДВ
14:08 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:06 - Яка оціночна вартість земельної ділянки, що отримується в подарунок (спадщину), застосовується при розрахунку ПДФО?
14:03 - Які способи подання податковими агентами Розрахунку ЮО та/або Розрахунку ФОП/НПД?
14:02 - Чи передбачена відповідальність до страхувальника при самостійному коригуванні недостовірних відомостей по застрахованій особі у Додатках Д1, Д2, Д3 до Розрахунку ЮО або Додатку ФІЗ-Д1 до Розрахунку ФОП/НПД?
14:00 - Порядок оподаткування ПДФО іноземних доходів
13:59 - Чи має право на ПСП державний службовець, який отримує дохід у вигляді заробітної плати?
13:57 - Рентна плата: за користування надрами від платників Дніпропетровщини надходження до місцевих бюджетів зросли на 27,8%
13:55 - Загальний фонд держбюджету за видобування газового конденсату отримав від платників Дніпропетровщини майже 12,5 млн грн рентної плати
13:54 - З початку року до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від ФОПів – платників єдиного податку надійшло понад 3,5 млрд гривень
13:53 - Фіскальний чек: обов’язок бізнесу, право споживача - податківці провели виїзну зустріч у торговельному центрі Дніпра
13:51 - Податківці Дніпропетровщини зустрілися з ветеранами-амбасадорами
13:50 - Надходження земельного податку зросли на 13% порівняно з минулим роком
13:43 - Власенко знову став головою НКРЕКП: його попередник пробув на посаді 2 тижні
13:35 - Ексдержсекретар Мінрегіону пішов на угоду у справі Чернишова і отримав умовний строк
13:15 - Блокада іранської нафти США відбилася на її пропозиції в Азії: Китай шукає альтернативи
13:15 - Трьом кредитним спілкам відкликано ліцензії
12:55 - Одна з найбільших мереж аптек Донеччини залишає регіон
12:52 - Чому не можна вимкнути ТЕС
12:43 - Україна поскаржилася на Росію в IMO: за півтора місяця атаковано 52 судна
12:35 - "Беззубі" санкції Австралії допомагають московія заробляти на продажу нафти – звіт
11:58 - Держава виділила 56 мільйонів гривень на розвиток двох індустріальних парків


Більше новин