ЕКА уже в цьому році підтримало експорту на понад один мільярд гривень

29.05.2023 17:50 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Станом на 26 травня 2023 року Експортно-кредитне агентство уже підтримало товарного експорту на 1,24 млрд грн.
Страхова відповідальність ЕКА при цьому склала 312,07 млн грн.
Що означає, що кожна гривня наданої через ЕКА підтримки експорту в 2023 році потенційно  генерує 3,97 гривні валютної виручки.
Загалом сума підтриманого експорту в рамках портфелю продуктів  ЕКА  склала 4,43 млрд грн.
З яких 4,31 млрд грн - це сума експорту, підтриманого спільно з банками партнерами: 1) в рамках портфельного страхування експортних кредитів банків-партнерів ЕКА було видано кредитів на суму 286,188 млн грн на виконання зовнішньоекономічних договорів (ЗЕД) на суму 1,271 млн грн; 2) в рамках індивідуального страхування експортних кредитів - видано 304,27 млн грн на виконання ЗЕД на суму 3,086 млрд грн;  Також експортери застрахували фінансові ризики зовнішньоекономічних договорів на суму в 68,6 млн грн.  “Успішна діяльність Експортно-кредитного агентства свідчить, що цей інструмент може бути дуже ефективним у воєнних умовах, якщо правове поле відповідає вимогам моменту.
Ми в Міністерстві економіки готові надалі максимально оперативно реагувати на запит бізнесу, який потребує державної підтримки і сприяння, і створювати нові можливості відновлення економіки”, - прокоментувала результати роботи ЕКА Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко. Важливо, що основним бенефіціаром підтримки експортерів державою через ЕКА є підприємства малого та середнього бізнесу.  Зокрема, частка позик, виданих на виконання експортного контракту під страхове покриття ЕКА, для малого бізнесу в структурі кредитного портфелю банків складає 84,31%, для середнього - 9,8%  і 5,88% - для мікропідприємств.  При цьому 71% таких позик складають  від 1 до 5 млн грн.
Ще 20,34% перевищують суму в 5 млн грн і  8,47% - позики до 1 млн грн. “У поточному році до числа наший банків-партнерів у програмі портфельного страхування експортних кредитів уже додалися три банки: Кредобанк, Приватбанк та ПУМБ, ще декілька почали використовувати наше покриття для індивідуальних кредитів на виконання експортних угод.
Упевнений, що наступний мільярд  експорту ми зможемо підтримати за ще коротший час”, - зазначив в.о.
голови правління ЕКА Руслан Гашев. Довідково  ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» – Приватне акціонерне товариство «Експортно-кредитне агентство» (ЕКА) засновано у 2018 році.
Єдиним засновником та акціонером ЕКА є держава в особі Кабінету Міністрів України.
Управління корпоративними правами, що належать державі у статутному капіталі ЕКА, здійснює Кабінет Міністрів України через уповноважений ним орган управління – Міністерство економіки України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Dollar, yen, euro
Currencies flow like the tide
Markets never sleep

- Fin.Org.UA

Новини

12:30 - Банки України показали актуальний курс валют на 3 березня
12:30 - Як Захід б’є Росію на криптофронті
12:21 - У Нідерландах почали демонтаж газового обладнання для України – Шмигаль
12:15 - Уряд виділив "Укрзалізниці" 16 мільярдів гривень з резервного фонду
12:10 - Медведчук у московія, але його судитимуть: ОГП направив справу про "трубу" до суду
11:50 - Китай таємно тисне на Іран, щоб той не блокував Ормузьку протоку – Bloomberg
11:44 - Нацбанк визначив важливі платіжні системи України
11:39 - Білорусь заробляє на краденому українському зерні – ЦПД
11:38 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
11:35 - Іран вдарив по дата-центрах Amazon на Близькому Сході
11:16 - На лівому березі Києва відновлює роботу електротранспорт
11:15 - Центробанк московія подав позов проти ЄС у Люксембурзі через заморожені активи
11:07 - Колонка Максима Гоменюка "Чи справді інфляція знижується?"
10:45 - Ескалація війни з Іраном продовжує штовхати ціни на золото вгору
10:38 - Внаслідок атак московії є нові знеструмлення у чотирьох областях
10:30 - Внаслідок російської атаки пошкоджено залізницю на Одещині
10:30 - Денис Шмигаль провів зустріч з Міністром зовнішньої торгівлі та співробітництва Нідерландів
10:10 - Нафта відреагувала на розширення війни США та Ізраїлю з Іраном
10:00 - Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 3 березня
10:00 - московіяС позитивно оцінила виконання стратегій з розвитку кредитування та іпотеки
09:58 - Наповнення держбюджету є напруженим, але не без позитиву – Підласа
09:35 - Ціни на пальне підуть вгору: як війна на Близькому Сході зачепить Україну
09:30 - Олександр Циборт: Скасування обов'язковості актів виконаних робіт (АВР) — це зменшення бюрократії та крок до європейських правил
09:29 - Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Мінекономіки «Про внесення зміни у додаток 2 до Технічного регламенту маркування матеріалів, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить для продажу споживачу»
09:25 - Проєкт наказу Мінекономіки «Про внесення зміни у додаток 2 до Технічного регламенту маркування матеріалів, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить для продажу споживачу»
09:24 - Російські безпілотники атакували порт на Одещині
09:20 - Визначено перелік важливих об’єктів платіжної інфраструктури в Україні
09:00 - Україна отримала перші $1,5 мільярда за новою програмою МВФ
08:30 - Як змінити підходи до приватизації
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 03.03.2026


Більше новин