Турецкая лира валится после победы Эрдогана

29.05.2023 11:50 | Укррудпром

11:10 29 мая 2023 года

Турецкая лира ослабла после того, как Реджеп Тайип Эрдоган выиграл второй тур президентских выборов в воскресенье, продлив свой срок пребывания в должности. Об этом пишет Bloomberg.

Отмечается, что победа Эрдогана заставила инвесторов искать любые признаки того, что он начнет ослаблять жесткий контроль государства над рынками.

Лира снизилась на 0,3% до 20,03 за доллар США, почти до рекордно низкого уровня, перед тем, как торговаться на уровне 20,01 по состоянию на 6:40 утра в Стамбуле.

На Уолл-стрит считают, что лира еще больше ослабнет, а в Morgan Stanley предупреждают, что она может достичь 26 за доллар раньше, чем ожидалось ранее, и упасть до 28 к концу года, если Эрдоган будет придерживаться своей политики удержания низких процентных ставок. Wells Fargo & Co ожидает, что валюта достигнет 23 к концу квартала.

“Победа Эрдогана не принесет никакого комфорта ни одному иностранному инвестору.

С очень высокой инфляцией, очень низкими процентными ставками и отсутствием чистых валютных резервов, болезненный кризис, который затронет все активы, может быть на пороге”, — заявил стратег Tellimer в Дубае Хаснайн Малик.

“Неортодоксальный подход Эрдогана к процентным ставкам — он считает, что более низкие ставки ведут к более низкой инфляции — оставил рынки зависимыми от непредсказуемого сочетания специального регулирования и интервенций, причем новые меры вводятся неофициально и почти ежедневно.

Они также привели к бегству инвесторов: общий объем иностранных активов в турецких акциях и облигациях с 2013 года сократился примерно на 85%, или почти на 130 миллиардов долларов”, — напоминает агентство.

“Очевидно, что нынешняя экономическая модель не работает”, — сказал менеджер по управлению капиталом в Strateji Portfoy в Стамбуле Бурак Четинчекер.

“Эрдоган, вероятно, также осознает это, и умеренный переход к ортодоксальной политике в ближайшем будущем является вероятным, потому что иначе она не будет устойчивой. Любой сигнал в этом направлении будет приветствоваться рынком”, — добавил он.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull or bear, which way?
Forecasters predict the trend
Uncertainty reigns

- Fin.Org.UA

Новини

14:10 - Ціни на моркву на українському ринку впали у понад 3 рази за рік
14:00 - "ДТЕК Нафтогаз" реструктуризує борг на майже пів мільярда доларів
14:00 - Рада з фінансової стабільності схвалила оновлені Стратегію з розвитку кредитування та Стратегію з розвитку іпотечного кредитування
13:56 - В Україні запрацюють нові правила використання земель під торфовищами: що зміниться
13:47 - Сервіс «Пульс» Державної податкової служби України
13:46 - Робота без укладення трудового договору позбавляє працівника соціальних гарантій
13:44 - Результати опрацювання інформації, отриманої від ДПС України, сервісу «Пульс», державної установи «Урядовий контактний центр» та «Гарячої лінії голови Дніпропетровської ОДА»
13:43 - Податкові надходження, цифровізація та податкова медіація: ключові теми зустрічі Лесі Карнаух та бізнес-спільноти
13:41 - Майже 486,1 млн грн рентної плати за видобування залізних руд спрямували платники до місцевих бюджетів Дніпропетровщини
13:39 - Єдиний рахунок: коли та за якою формою платником визначається напрям використання сплачених коштів
13:37 - До уваги ФОПів – платників єдиного податку першої та другої груп!
13:35 - Дніпропетровщина: платники податку на прибуток поповнили загальний фонд держбюджету на понад 2,4 млрд гривень
13:34 - Суд заарештував будинок посадовиці львівської податкової служби
13:25 - Контрабандний алкоголь як дипломатичний вантаж: учасникам схеми повідомили про підозру
13:16 - В Україні стартував етап внесення даних у базу цін будівельних матеріалів
12:55 - У Києві збудували 5 мегаватів резервного живлення критичної інфраструктури
12:48 - Інвестиції техногігантів у ШІ знизили вільний грошовий потік до десятирічного мінімуму
12:28 - НБУ у квітні оштрафував три фінкомпанії за порушення фінансового моніторингу
12:16 - Дніпропетровщина: надходження акцизного податку з ввезених товарів до загального фонду держбюджету від платників зросли на 67,3 %
12:15 - Ціни на огірки продовжують стрімко знижуватися
12:14 - Від фізичних осіб надходження податку на нерухоме майно до місцевих бюджетів Дніпропетровщини зросли на 23,4 %
12:10 - Mercedes відкликає понад 100 тисяч автомобілів у США
12:00 - Ринки капіталу, інвестиції та криптоактиви: НКЦПФР провела зустріч із BAC та TheCityUK
11:45 - Суд завдав удару у відповідь: глобальне мито Трампа у 10% теж визнали незаконним
11:38 - Українці у квітні купили 6,2 тисячі нових легковиків: які моделі обирає населення та бізнес
11:32 - Роздрукування чи створення в електронному вигляді Z-звіту, в якому відсутні обов’язкові реквізити: відповідальність
11:31 - ФОП – платник єдиного податку (першої, другої та четвертої груп) не сплатив авансовий платіж з військового збору: чи нараховується пеня?
11:30 - Способи подання заяви про повернення надміру та/або помилково сплачених сум єдиного внеску
11:29 - Чи виникає дохід у юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи від продажу іноземної валюти, отриманої від здійснення операцій з експорту?
11:28 - Чи може приватний нотаріус включити до складу витрат сплачену за свій рахунок суму страхових внесків на користь найманих працівників за договорами недержавного пенсійного забезпечення?


Більше новин