Війна за освіту. У якому стані 10 найкращих університетів України на другий рік великої війни

29.05.2023 09:10 | Укррудпром

Forbes-Украина, 27 травня 2023. Опубликовано 08:40 29 мая 2023 года Статистика вступної кампанії 2022-го року і цифри з державного бюджету показують, що вища освіта проявила стійкість і навіть показує приріст нових студентів. Але це середня температура по палаті, яка мало що каже про стан конкретних вузів.

Стажер Forbes Віталій Голіч розібрався, що відбувається “за фасадом” десятки найкращих вишів України. 

У якому стані вища освіта в Україні після року великої війни? Постраждала, але може відродитись, лаконічно каже ректор Київської школи економіки Тимофій Брік. 

У перші тижні після 24 лютого Міністерство освіти не виробило зрозумілої та цілеспрямованої політики щодо того, як фінансувати вищу освіту в нових умовах, каже ексзаступниця Міністра освіти і народна депутатка від фракції “Голос” Інна Совсун. 11 березня Кабінет Міністрів зупинив “формульний розподіл” бюджетних коштів між державними університетами за результатами їхніх досягнень, додає Совсун. А 1 квітня провів секвестр бюджету, скоротивши видатки на освіту у 2022 році. Водночас знизились доходи державних ЗВО від оплати навчання за контрактом, що складали більшу частину їхніх спецфондів.

 

Вступ і при(зу)пинення навчання у 2021 і 2022 роках

З усім тим за результатами минулого бюджетного року загальне фінансування вищої освіти навіть збільшилось, і склало 35,1 млрд грн, що майже на 11% більше, ніж у передвоєнний рік.  

 

Частина цих коштів ймовірно пішла на відновлення: протягом року великої війни в Україні були повністю зруйновані 9 закладів вищої освіти й пошкоджені ще 59.

 

 

Топ-10 ЗВО України 2023

Київський Національний університет ім. Тараса Шевченка

Національний університет “Львівська Політехніка”

Київський Політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського

Львівський університет ім. Івана Франка

Сумський державний університет

Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна

Національний університет Києво-Могилянська академія

Київська школа економіки (KSE)

Харківський Політехнічний інститут

Український католицький університет

Ще одна неочевидна цифра “вишки” часів війни — результати вступної кампанії. Минулого року 259 вишів розпочали вступну кампанію, протягом якої на бакалаврат зарахували 141 454 випускників шкіл, що на 7% більше показника минулого року. 

Передбачувано, протягом цієї вступної кампанії університети на заході країни зарахували більшу кількість осіб, ніж торік. Проте зросли, наприклад, показники і в Сумському державному університеті та Харківській Політехніці, які налагодили дистанційне навчання попри безпекову ситуацію в регіоні.

 

Forbes зясував, як справи на другому році війни у десятки найкращих університетів країни. 

 

Десятка сформована, як інтегральний рейтинг за даними рейтингів 2022 року від Євроосвіта та IREG, URAP, , та (THE), розподіл ЗВО за найвищим середнім балом на бюджет і контракт від ОСВІТА.UA, а також

Читати більше

 

 

Бюджети університетів на 2021 і 2022 роки, млрд грн

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

(натисніть “читати більше”)

Під час ракетного обстрілу Києва 10 жовтня зазнали ушкоджень Червоний та Жовтий корпуси КНУ, Наукова бібліотека імені М. Максимовича, хімічний факультет та оранжерея Ботанічного саду. Атака рф 31 грудня завдала значних руйнувань будівлям виставкового кампусу на ВДНГ, зокрема корпусам семи факультетів, двох інститутів, ліцею, спорткомплексу та кільком гуртожиткам. 

За словами ректора Володимира Бугрова, до фінансування їхньої відбудови долучились фармацевтичні компанії Enamine та Biopharma, (перша виділила до мільйона, друга кілька мільйонів гривень, за умовами угоди, точні цифри не розголошуються). 

Проте загальна допомога від українського бізнесу зменшилась, констатує він. Кошти із держбюджету мають обмежені статті витрат, тому університет покладається на участь в Альянсах європейських університетів, які на сьогодні є єдиним способом залучення іноземного фінансування для КНУ. У 2022 році загальний бюджет закладу зменшився на 1.84% порівняно з попереднім роком і склав 2.7 млрд гривень.

За словами ректора, у 2022 році Київський національний університет не запровадив можливості вступу на контракт за мотиваційним листом, як пропонувало МОН. Тому при зарахуванні нових вступників керувалися виключно результатами національного мультитесту (НМТ), щоб уникнути субєктивного відбору.

Водночас Університет Шевченка активізував діяльність закордоном: протягом двох семестрів 2022 року у програмах міжнародної академічної мобільності взяли участь 695 студентів, що у 2,5 рази більше, ніж торік . “Ми свідомо йшли на це, щоб не втрачався звязок наших студенток і студентів з університетом”, — додає Володимир Бугров.

КНУ залучений до допомоги Збройним Силам через свій військовий інститут, де готують психологів, фахівців з геоінформаційних систем, управління артилерійським вогнем, розвідки та інших військових спеціальностей. В.о. Голови Студентського парламенту КНУ Семен Еренбург додає, що на початку вторгнення студенти КНУ ініціювали “перегони донатів” між 15-ма університетами Києва, завдяки чому спільно зібрали 1.48 мільйона гривень на тренажер ПТРК “Корсар” для ЗСУ.

Національний університет “Львівська політехніка” (ЛПІ)

Керівництво освітнього закладу відмовилось надавати інформацію щодо вступу та фінансових показників, тому ми послуговувались відкритими даними звітів ректора за 2021 і 2022 роки. 

Минулої осені Львівська Політехніка (ЛПІ) отримала рекордне зростання кількості вступників: на бакалаврські і магістерські програми університету зарахували 12 189 першокурсника, що на 46,9% більше, ніж попереднього року. Зокрема, на 83% порівняно з 2021 роком зросла кількість вступників на бакалаврат з Півдня і Лівобережжя, яких у рік війни вступило 474 особи. 

З іншого боку, протягом 2022 року кількість іноземних студентів в ЛПІ зменшилась на третину: з 223 в лютому до 149 в листопаді, причому лише девять закінчило минулий навчальний рік та отримали відповідні свідоцтва. Сам освітній заклад за минулий рік розмістив у своїх приміщеннях близько півтори тисячі внутрішньо переміщених осіб.

Бюджет університету в 2022 становив 1.6 млрд гривень — на 5.5% більше, ніж попереднього року, що є найбільшим зростанням серед державних вищів з нашого списку. Освітній заклад продовжив та уклав 34 нові угоди про співпрацю із іноземними університетами, збільшивши їхню загальну кількість до 215.

Після повномасштабного вторгнення Львівська Політехніка не зупинив роботу над науково-технічними розробками. Зокрема, університет налагодив виробництво гідрогелевих пов’язок, що пришвидшують загоєння ран та реабілітацію українських воїнів. Також студенти університету розробили дрон, обладнаний компютерним зором і здатний доставляти товари на відстань до 10 кілометрів.

Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського” (КПІ)

Протягом 2022 року приміщення КПІ зазнали мінімальних уламкових ушкоджень, технологічне обладнання не постраждало. 

Надходження від студентів, що вчаться на контракті, так надходження з держбюджету на підготовку кадрів та проведення наукової діяльності, зменшились. Міжнародна фінансова грантова допомога, за словами проректора з науково-педагогічної роботи Олексія Жученка, також не збільшилась суттєво через довготривалі конкурсні процедури. Водночас більш ніж у десять разів зросло фінансування для участі наукових колективів КПІ в міжнародних проєктах, сягнувши у 2022 році 1,1 млн євро. Особливо уіверситет посилив співпрацю з університетами Польщі та Шеффілдським університетом у Великій Британії. В результаті, загальний бюджет закладу зріс на 2% порівняно з попереднім роком і у 2022 році становив 2.2 млрд гривень. 

Восени до масованих обстрілів Києва освітній заклад відновив навчання у змішаному форматі, підготувавши укриття в корпусах та встановивши власні “Пункти незламності” з генераторами та системами Starlink. За словами Жученка, зараз (березень 2023 року) безпекова ситуація дозволяє практикувати цей формат знову, першочергово для підготовки фахівців із інженерно-природничих спеціальностей.

Згідно з внутрішніми опитуваннями КПІ, у 2023 році близько 12% від загальної кількості студентів продовжують онлайн-навчання із-за кордону і паралельно — в університетах країн, де перебувають. “Прямого відтоку ми не спостерігаємо. Проте, згідно з опитуваннями, майже половина тих, хто зараз перебуває за кордоном, не повернуться в Україну навіть після закінчення бойових дій,” — додає проректор.

На початку вторгнення адміністрація КПІ заснувала благодійний фонд для закупівлі військового обладнання за запитами своїх випускників і студентів, які долучитися до ЗСУ. В.о. Голови Студради КПІ Ліза Малкіна додає, що від початку повномасштабного вторгнення студентське самоврядування перерахувало на потреби оборони 1.5 млн грн зі свого бюджету на розвиток.

Львівський національний університет імені Івана Франка (ЛНУ)

У 2022 році ЛНУ став хабом, розмістивши у своїх гуртожитках більше 2500 тисяч викладачів евакуйованих із прифронтових зон. Освітній заклад долучає їх до свого навчального процесу у форматі внутрішньої академічної мобільності. 

Університет зарахував рекордну кількість нових вступників, розповідає керівниця Центру забезпечення якості освіти ЛНУ Ірини Іваночко.

Окрім державного фінансування та спецфонду, окремі джерела доходу ЛНУ отримує від наукових досліджень, зокрема міжнародних грантів. Перший проректор Андрій Гукалюк каже, що в 2022 році університет втратив близько 100 мільйонів гривень запланованого фінансування, через що загальний бюджет скоротився на 3% і становив 1.1 млрд гривень. Це змусило керівництво зменшити мотиваційний фонд для нагород за особливі досягнення працівників. Проте зросла допомога від бізнесу: протягом 2022 року за кошти ІТ-компаній університет відкрив і оснастив Освітній дослідницький хаб із пятьма лабораторіями, зокрема для роботи з штучним інтелектом.

У рамках міжнародної співпраці Хемніцький університет виділив близько 200 000 євро для внутрішньо-переміщених осіб, які стали студентами ЛНУ і показали найкращий результат у навчанні. Також університет Франка виграв грант на 200 000 фунтів спільно з паринерським Бірмінгемським Університетом, більшість з яких спрямують на проєкти з розвитку україністики. “Це дуже важливо, адже ми поставили собі стратегічне завдання у співпраці з МОН та МЗС замінити центри “русского мира” в європейських та американських університетах на центри україністики. З низкою освітніх закладів вже ведемо успішну співпрацю,” — зазначає проректор Сергій Різник.

Навчальний процес ЛНУ в 2022 році відбувався дистанційно для магістерських програм (з практичними офлайн-заняттями для природничих спеціальностей) та у змішаному форматі для студентів бакалаврату. Представники університету продовжують роботу над науково-технічними розробками для військової сфери та беруть участь у робочих групах під патронатом Львівської обласної військової адміністрації.

Сумський державний університет

“Ми прикордонний університет, після дванадцятої дня [24 лютого] в нас уже були танки. Місто і університет перебували в оточенні,” — згадує ректор СумДУ Василь Карпуша. Евакуація студентів та викладачів на той момент була неможливою, до кінця березня оголосили канікули, а сам заклад став осередком ТрО міста Суми. Руйнування, яких зазнали приміщення університету (близько сотні вибитих вікон), були швидко ліквідовані протягом перших місяців.

У 2022 році бюджет СумДУ скоротився приблизно на 2.9% до 868.5 млн грн. Окрім державного фінансування, освітній заклад отримує надходження на свій спецфонд від студентів-контрактників, платних курсів власної автошколи та замовлення від бізнесу на підготовку кадрів. За час повномасштабного вторгнення зросли надходження до бюджету університету від наукової діяльності: у 2021 році вони становили 12%, у 2022 — 17%. Мета, за словами Василя Карпуші —підвищити цей показник до 30%.

СумДУ працює над створенням кампусів в українських містах, розташованих далеко від кордону з рф, а також у партнерських університетах Польщі та Грузії. Університет також веде домовленості з університетами-партнерами в Африці, щоб організовувати там практичні заняття для своїх іноземних студентів, які повернулися до рідних країн.

З 1 квітня СумДУ відновив онлайн-навчання, а з вересня частина студентів навчається на кампусі (включно з іноземцями, загальна кількість яких у 2022 році зменшилась удвічі). Для допомоги Збройним Силам СумДУ підготував близько 500 операторів дронів та продовжує дослідницьку роботу для оборонної сфери.

Харківський національний університет ім. Каразіна

Університет зазнав пошкоджень та руйнувань майже чеврті  своїх приміщень, зокрема повністю зруйнований спортивний комплекс “Каразінський”, корпус економічного факультету і Каразінської школи бізнесу; значно ушкоджені корпуси двох інститутів, історична будівля Наукової бібліотеки, музей природи, та кілька гуртожитків, перераховує ректорка Тетяна Кагановська. Бюджет закладу скоротився на 18.7% і становив у 2022 році 886.2 млн гривень. Також на чверть зменшилась кількість викладачів (з 2334 до 1774 осіб).

У Харкові освітній заклад працює виключно онлайн. Щоб залучити потенційних вступників, які виїхали закордон, Каразінський університет у співпраці з Культурним центром GOROD відкрив філію в Мюнхені. В ній діють програми з комп’ютерних наук, біології, підприємництва та культурології, на які у 2022 році загалом вступило близько 200 осіб.

При університеті імені Каразіна діє гуманітарний штаб, який з перших днів великої війни допомагав в евакуації студентів, постачав їм продукти харчування та ліки, а також розшуковував тих, які не виходили на зв’язок. Голова Студентської ради університету Микита Кучеров згадує, як декани факультетів навідували студентів у гуртожитках, а бухгалтери під обстрілами пробрались у головний корпус і виплатили всі зарплати та стипендії за минулий місяць.

Попри дистанційний формат навчання, освітній заклад розробляє декілька наукових тематик у сфері оборони, на які отримав фінансування із держбюджету. На базі освітнього закладу відбуваються тренінги з тактичної медицини та надання психологічної допомоги військовим.

Національний університет “Києво-Могилянська академія”

Попри скорочення державного фінансування у 2022 році, НаУКМА не зменшувала доплати працівникам та не підвищувала вартість навчання на контракті, що стало можливими завдяки фандрейзингу. “Ми вважаємо, що виклики справді великі, але в таких умовах слід мислити категоріями розвитку і зростання, а не пасивно ухилятися від проблем,” — зауважує Президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт.

За його словами, у 2022 році кількісно і якісно НаУКМА зарахувала те число абітурієнтів, на яке розраховувала, запустивши власні мобільні застосунки та веб-сайт для вступної кампанії. Бюджет закладу у 2022 році зріс на 1,8 мільйона від попереднього року і становив 332 млн гривень.

З кінця березня 2022 року НаУКМА проводить навчання в гібридному форматі, наступний навчальний рік університет планує розпочати в аудиторіях. Щоб стримати відтік талантів, Могилянка створила чотири зарубіжні кампуси в університетах Торонто, Глазго, Віадріна і Діссен в межах проєкту Kyiv-Mohyla Global Academy. Завдяки цьому студенти їдуть на навчання за програмами міжнародної мобільності, інституційно залишаючись в межах НаУКМА. У межах нових партнерств університет веде переговори з Northwest University та Gergetown University у США, Університетами Торонто і Альберти в Канаді та університеті Sciences Po у Франції.

Для допомоги армії на початку повномасштабного вторгнення випускники НаУКМА організували Логістичний центр у Києві. В закладі вищої освіти працюють ІТ-підрозділ, правнича команда, що документує злочини російської армії, та глобальний фактчекінговий проєкт StopFake.


 

Київська школа економіки (KSE)

Зараз на бакалаврських і магістерських програмах Київської Школи Економіки навчаються майже 300 студентів, не враховуючи тих, хто проходить короткострокові курси підвищення кваліфікації чи літні школи. Зокрема, минулого року зросла кількість вступників на програму з публічного врядування, зазначає ректор KSE Тимофій Брік. 

Університет відбирає студентів для проходження міжнародної академічної мобільності в Університеті Торонто, яку фінансує уряд Канади. Університет Г’юстона, з яким KSE мала угоду про подвійний диплом для своїх магістрів, у 2023 році поширив її також на бакалаврські програми “Бізнес-економіка” і “Економіка та великі дані”. Загалом, за останній рік KSE підписала близько 50 нових меморандумів про співпрацю із закордонними університетами та інституціями.

Онлайн-навчання відновили через три тижні від початку повномасштабного вторгнення. З вересня 70% студентів в Києві навчається вживу: університет має облаштовані укриття, куди під час тривог переноситься проведення пар і які обладнані генераторами та системами Starlink, що забезпечували повноцінну роботу під час блекаутів.

В межах суспільної діяльності KSE проводить фандрейзинг для відбудови шкіл, облаштування в них укриттів, а також відновлення клініки в Макарові. Дослідницький інститут KSE першим почав підраховувати збитки української інфраструктури через напад рф, а також координувати міжнародну аналітичну роботу щодо санкцій.

Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”

Внаслідок бойових дій зруйнований спорткомплекс, один з навчальних корпусів, в окремих гуртожитках були пошкоджені вікна, двері та кімнати. Освітній заклад уже розпочав відновлення, залучивши кошти від Асоціації випускників ХПІ та 2 млн гривень від Міністерства освіти, яке вперше виділило таку статтю витрат для освітнього закладу. Загалом, бюджет закладу порівняно із минулим роком скоротився на 5,9% і становив 716.7 млн грн у 2022 році.

Попри близькість до лінії зіткнення, ХПІ навіть вдалося покращити показники вступу порівняно з минулим роком. Як пояснює ректор Євген Сокол, зменшення кількості вступників на бакалаврат та іноземних студентів-контрактників вдалося компенсувати значно вищим вступом українських абітурієнтів на магістратуру. А з огляду на те, що більшість магістерських програм передбачають контрактну форму навчання, це забезпечило додатковий і дохід у спецфонд університету. 

Щоб залучити абітурієнтів, які виїхали закордон, Харківський Політехнічний інститут заручився співпрацею з Магдебурзьким та Аахенським технічними університетами в Німеччині, в яких студенти можуть продовжити навчання на бакалавраті після закінчення 1 курсу в ХПІ. Це партнерство дає їм можливість за рік опанувати німецьку мову на рівні, необхідному для навчання у закладах вищої освіти Німеччини.

28 березня 2022 року навчальний процес відновився і до цього часу триває в онлайн-режимі. З вересня освітній заклад перейшов на шестиденний навчальний тиждень, щоб швидше розпочати канікули для економії енергії взимку.

Український католицький університет (УКУ)

З 24 лютого УКУ перетворився на гуманітарний хаб допомоги армії та внутрішнім переселенцям. На честь загиблих на війні випускника УКУ Артемія Димида та учасника Львівської бізнес-школи Олега Воробйова університет заснував два стипендійні фонди. Загальний бюджет освітнього закладу зріс на 29% до 254.7 млн гривень.

Український католицький університет є приватним навчальним закладом, тому здебільшого залежить від фінансування донорів. Вартість навчання на всіх програмах у 2022 році складала 85 000 грн, що частково покривало річну собівартість на одного студента (96 000 грн). Проте майже чверть студентів отримувала стипендії від університету або жертводавців, які під час війни продовжили свою фінансову підтримку. Ректор Богдан Прах констатує зростання стипендіального фонду майже вдвічі у рік після повномасштабного вторгнення: “До порівняння, у 2020-2021 навчальному році 25% наших вступників отримали різного роду стипендії та знижки від університету. У 2022-му році ця цифра зросла до 46%”.Частина закордонних донорів збільшила фінансування, щоб університет міг спрямовувати кошти для гуманітарних потреб. Волонтерський штаб УКУ, створений у перші дні повномасштабного вторгнення, займається медичним та матеріально-технічним забезпеченням військових госпіталів, мобільних медичних підрозділів та доставкою медикаментів (на ці потреби виділили 42% усіх коштів). Крім того, штаб займався збором продуктів, одягу та засобів гігієни до людей, які постраждали від російської агресії (18%). Загалом за рік повномасштабної війни університет надав гуманітарної на суму понад 6,7 млн доларів.

З вересня УКУ розпочав навчання офлайн, а після масованих обстрілів 10 жовтня перейшов у гібридний формат із переведенням занять в укриття або онлайн під час тривог.

Віталій ГОЛІЧ

Додати коментар

Користувач:
email:





Market correction,
Stocks fall and investors fret,
Value seekers pounce.

- Fin.Org.UA

Новини

10:43 - Ситуація в енергосистемі станом на 25 квітня
10:21 - Руслан Стрілець: Німеччина – надійний партнер України
10:07 - Мінфін: У березні підприємці отримали 1 037 кредитів на 3,9 млрд гривень за державними гарантіями на портфельній основі
09:31 - До уваги платників, які мають можливість своєчасно виконувати свої податкові обов’язки!
09:30 - Як заповнюється податкова декларація платника єдиного податку – ФОПа у разі виправлення самостійно виявлених помилок з податкового зобов’язання?
09:28 - Порядок внесення змін до деяких облікових даних юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, відомості щодо яких містяться в ЄДР
09:27 - Як змінилися терміни бюджетного відшкодування ПДВ у зв’язку з прийняттям Закону України № 3603?
09:26 - В які строки фізична особа має право на проведення звірки даних, використаних контролюючим органом для розрахунку загального МПЗ?
09:24 - Юридичні особи поповнили місцеві скарбниці Дніпропетровщини транспортним податком майже на 2 млн гривень
09:24 - Дніпропетровщина: від фізичних осіб місцеві бюджети отримали понад 2 млн грн туристичного збору
09:22 - Щодо сплати ПДВ при продажу товарів/послуг через закордонні маркетплейси
09:21 - Інформаційний лист № 4/2024: 30+ питань платників податків щодо звітності в режимі Дія Сіті. Частина ІІ
09:18 - Міндовкілля: Україна та Німеччина розпочинають розробку нового проекту для лісового сектору
09:07 - Оперативна інформація ДСНС щодо наслідків ведення бойових дій російською федерацією та роботи піротехнічних підрозділів
09:00 - московіяни обстріляли Нікопольщину: пошкодили будинки, газогін і ЛЕП
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 25.04.2024
07:22 - Коментар пресслужби МЗС щодо запитів, які стосуються обслуговування громадян в ДП «Документ»
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 24 квітня: справа Сольського, ТРЦ "Гулівер" хочуть передати в управління АРМА
20:49 - Усіх абонентів у Києві, Одесі та Хмельницькому заживили, у Харкові діють обмеження – Міненерго 
20:47 - Єврокомісія пропонує запровадити санкції проти суден, які перевозять військову техніку з КНДР до московія – Reuters
20:35 - Ситуація в енергосистемі. Оперативна інформація на 19:00
20:15 - Apple вимагає від Telegram заблокувати низку каналів для користувачів з українськими SIM-картками
20:08 - Банки готові збільшити кредитування бізнесу та населення – НБУ
20:02 - Найдорожча технокомпанія Європи ASML офційно змінила гендиректора
20:00 - СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ. Оперативна інформація на 19:00
19:29 - Три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів в Україні – дослідження
19:17 - Патроне став віцепрезидентом ЄБРР. Хто очолив банк по Україні та Молдові
18:59 - Аналітична записка про стан роботи зі зверненнями громадян у І кварталі 2024 року
18:50 - Експерти Консультативної Ради при Міністерстві економіки України вітають прогрес щодо запуску програми Ukraine Facility


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.6704
Канадський долар28.8388
Юань Женьміньбі5.4473
Чеська крона1.6715
Данська крона5.6565
Гонконгівський долар5.0393
Форинт0.107269
Індійська рупія0.47372
Рупія0.0024433
Новий ізраїльський шекель10.4525
Єна0.25477
Теньге0.08896
Вона0.028811
Мексиканське песо2.3308
Молдовський лей2.2073
Новозеландський долар23.4185
Норвезька крона3.5966
московський рубль0.42673
Сінгапурський долар28.9955
Ренд2.057
Шведська крона3.6294
Швейцарський франк43.1667
Єгипетський фунт0.824
Фунт стерлінгів49.075
Долар США39.4716
Білоруський рубль14.347
Азербайджанський манат23.2159
Румунський лей8.4785
Турецька ліра1.2137
СПЗ (спеціальні права запозичення)51.9715
Болгарський лев21.5692
Євро42.1833
Злотий9.7656
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото91400.04
Срібло1070.47
Платина36045.86
Паладій40324.58

Курси валют, встановлені НБУ на 25.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861043.871043.871043.871043.872233881.80
2280431077.331077.331077.331077.33104501.01
2289101069.981069.981069.981069.9853499.00
229025983.59983.59983.59983.591827510.22
229470919.34919.34919.34919.34367736.00
2302621055.81055.81055.81055.8221718.00
CRSR061023.781023.781023.781023.785118.90
FSTF021014.051014.051014.051014.051014.05
USGK78454545454545454522725000.00
XS12141600016000160001600016000.00

Дані за 24.04.2024