Операторы ГТС Украины и Польши начали подготовку к строительству нового газопровода

29.05.2023 09:10 | Укррудпром

09:00 29 мая 2023 года

Операторы газотранспортных систем Украины и Польши — ОГТСУ и Gaz System S.A. — представили общий проект по увеличению мощностей для транспортировки газа из Польши в Украину. Проект разработан в полном соответствии с требованиями бизнес-правил ЕС, сообщает пресс-служба украинской компании.

Так, в 2021 году Операторы ГТС Украины и Польши провели оценку рыночного спроса, продемонстрировавшую заинтересованность участников рынка в мощности размером в 8,7 млн куб. м для транспортировки газа в украинском направлении.

“По результатам оценки спроса операторы разработали проект для увеличения мощности. Проект предусматривает строительство газопровода и газоизмерительной станции со стороны Gaz System S.A. и реконструкцию компрессорной станции со стороны ОГТСУ”, — отмечается в сообщении.

На следующем этапе состоится бронирование на аукционах объединенной новой (увеличенной) мощности на период с 1 октября 2030 по 30 сентября 2045 года. Аукционы пройдут 3 июля 2023 года на платформе GSA.

После этого будет проведен экономический тест по результатам аукционов, и только после его положительного результата операторы ГТС смогут заключить соглашение о реализации проекта и начнут работы.

“Реализация этого долгосрочного проекта позволит бизнесу получить гарантии стабильной транспортировки ресурса из Польши. Тем более что Польша активно работает над созданием собственного энергетического хаба и развивает мощности LNG и транспортировки трубопроводного газа нероссийского происхождения. Возможность физической транспортировки станет доступна для компаний-нерезидентов и украинских трейдеров для поставки или хранения газа в подземных хранилищах”, — прокомментировал начальник отдела сопровождения аукционной платформы ОГТСУ Андрей Ефанов.

Додати коментар

Користувач:
email:





Market volatility,
Fear and greed drive the ticker,
Navigate with care.

- Fin.Org.UA

Новини

20:20 - московія масовано обстріляла та зупинила одну з українських ТЕС
20:00 - Новини 18 серпня: кібератака на АРМА
19:40 - За половину 2026 року страхові виплатили 176 мільйонів гривень за воєнними ризиками
19:11 - московія влучила у завод "Київгума"
18:56 - У Латвії сталась масштабна кібератака: президент каже про загрозу нацбезпеці
18:21 - Безготівкові розрахунки платіжними картками домінують – результати першого півріччя 2026 року
18:10 - Експорт нафти з Новоросійська скорочується вже п’ять тижнів
17:35 - У ПриватБанку стався технічний збій: проблеми з оплатою карткою
17:17 - OpenAI обмежує доступ підлітків до ChatGPT
16:43 - Переговори з Іраном не заплановані, але Ормуз відкритий – Трамп
16:30 - Ідеальний шторм для промисловості
16:25 - Рада підтримала запровадження державних грантів на вищу освіту: як вони працюють
15:55 - московії знову бракуватиме пального, бо НПЗ в Білорусі йде на ремонт – росЗМІ
15:54 - Продаж фізичною особою нерухомого або рухомого майна: оподаткування
15:52 - Фізособа веде бухоблік на підставі договору та не є працівником юрособи: чи може така особа підписувати податкову звітність електронному вигляді?
15:50 - Чи може роботодавець, щодо якого внесений запис до ЄДР про державну реєстрацію припинення без правонаступника, виправити помилки в раніше поданій звітності по єдиному внеску?
15:49 - До уваги резидентів Дія Сіті!
15:47 - Яким чином можна перевірити МАП для маркування алкогольних напоїв?
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 19.08.2026
14:48 - Денис Шмигаль взяв участь у церемонії перепоховання полковника Євгена Коновальця
14:45 - "Державні" лотереї скасують: у Мінцифри пояснили рішення
14:00 - 29 штатів США подали один із найбільших позовів проти Meta в історії: у чому причина
13:50 - "Дешевше взагалі зупинити видобуток". Чи виживуть Ferrexpo та "Метінвест" через закрите море
13:30 - Тайвань планує виплатити всім громадянам по $300 "дивідендів від ШІ"
13:26 - Бюджетна установа, яка користується пільгою, надає в оренду приміщення небюджетній установі: що з правом на пільгу по земельному податку у разі припинення договору оренди?
13:25 - Коригування сум єдиного внеску та реквізитів, що стосуються застрахованої особи, у Додатку Д1 до Розрахунку ЮО та Додатку ФІЗ-Д1 до Розрахунку ФОП/НПД після закінчення строку їх подання
13:23 - Яким чином здійснюється нумерація Розрахунків ЮО або Розрахунків ФОП / НПД з типом «Звітний», «Звітний новий», «Уточнюючий»?
13:22 - Яким чином у Розрахунку ЮО та Додатках Д1, Д2 або Д3 до нього, Розрахунку ФОП/НПД та Додатку ФІЗ-Д1 до нього провести коригування сум єдиного внеску у зв’язку з виправленням помилок до закінчення строку подання?
13:20 - Електронний кабінет: як надіслати електронного листа та отримати відповідь?
13:17 - Податковий календар на 19 серпня 2026 року


Більше новин