Дмитро Кулеба: Україна відкриє Посольство в Руанді

26.05.2023 10:40 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба здійснив перший в історії візит до Руанди, де провів у столиці Кігалі переговори з Міністром закордонних справ та міжнародного співробітництва Вінсентом Бірутою. Глава МЗС України повідомив, що Україна відкриє Посольство в Руанді. «Наприкінці 2022 року Президент Володимир Зеленський поставив українській дипломатії чітке завдання: розширити присутність в Африці.
Після ретельного аналізу ми запланували відкриття нових посольств в африканських країнах, одне з яких відкриємо в Руанді.
Руандійська сторона вже надала офіційну згоду на створення української дипломатичної місії в Кігалі», — повідомив глава МЗС України. Дмитро Кулеба став першим Міністром закордонних справ України, який здійснив візит до Руанди з часу встановлення дипломатичних відносин.
Також символічно, що візит відбувся в День Африки та 60-ї річниці заснування Організації Африканської Єдності (Африканського Союзу). Після повномасштабного вторгнення росії Руанда голосує за українські резолюції в ООН, підтримує суверенітет та територіальну цілісність України та солідарна із українським народом. Під час переговорів міністри детально обговорили Формулу миру Президента України, яка допоможе встановити справедливий та довготривалий мир в Україні та гарантуватиме безпеку в світі, зокрема в Африці.
Дмитро Кулеба запросив Руанду приєднатися до втілення Формули миру. «Перемога України дозволить суттєво зменшити негативний вплив росії на Африканському континенті, яка за допомогою бойовиків ПВК «вагнер» дестабілізує внутрішню ситуацію в низці африканських країн та займається незаконним видобутком їхніх корисних копалин.
Критично важливо об’єднати наші зусилля задля протидії спільним викликам і загрозам», — наголосив український Міністр. Окремою темою переговорів стала продовольча безпека в Африці, експорт українських зернових в рамках Чорноморської зернової ініціативи та гуманітарної програми «Grain From Ukraine». Дмитро Кулеба та Вінсент Бірута підписали меморандум про політичні консультації міністерств закордонних справ України та Руанди. Вони домовилися, що перший раунд консультацій пройде в розширеному форматі за участі представників різних відомств України та Руанди, аби визначити конкретні спільні інтереси в сферах торгівлі, цифровізації державних послуг, аерокосмічній галузі, будівництві, освіті та фармацевтиці. Дмитро Кулеба та Вінсент Бірута також домовилися провести ближчим часом бізнес-форум за участі українського та руандійського бізнесу. Насамкінець Міністр запросив руандійського колегу відвідати Україну.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks rise and they fall
Investors gain and lose it all
Fortunes made and gone

- Fin.Org.UA

Новини

15:51 - Традиції, що єднають серця: з Днем вишиванки!
15:39 - Податкові сервіси, підтримка ветеранів та безбар’єрність – діалог з платниками Раївської громади Дніпропетровщини
15:36 - Паркувальний збір приніс місцевим бюджетам понад 73 млн грн: хто в лідерах?
15:34 - Майже 299 млрд гривень доходів задекларували громадяни за результатами кампанії декларування
15:33 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини надходження від ФОПів – платників єдиного податку перевищили 2,1 млрд гривень
15:30 - Від платників Дніпропетровщини сплата частина чистого прибутку до загального фонду держбюджету зросла на 39,7 відсотка
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 22.05.2026
15:28 - Витрати понесені фізичною особою на лікування за наслідками 2025 року: чи є право на податкову знижку?
15:17 - "Пасажири Києва" зробили власні підрахунки проїзду: разовий квиток - 20 гривень
15:14 - Судитимуть псевдоподатківців, які ошукали бізнес на 700 тисяч гривень
15:00 - Український ринок автобусів: які нові та вживані моделі найпопулярніші
14:58 - Італія надає десять мільйонів євро на відновлення енергетики
14:55 - "Газпром" втратив 100 млрд рублів на обвалі акцій після візиту Путіна до Китаю
14:36 - Перший актив РВС Банку: Фонд гарантування продає нафтобазу
14:35 - Уряд спростив митне оформлення компонентів для ОПК
14:29 - Просто про економіку: що прогнозує НБУ (травень 2026 року)
14:25 - В Україні морква за тиждень подорожчала на понад третину: що буде з цінами далі
14:12 - Саудівська Аравія хоче створити логістичного гіганта
13:49 - Польський ритейлер Pepco вийде на український ринок
13:38 - У Києві комунальники заплатили 1,2 мільйона гривень за рослини, які можна було отримати безоплатно
13:35 - Нові авто в Україні: в яких регіонах купують їх найчастіше
13:13 - Дніпро купив генератор за 37 мільйонів, відхиливши дешевші пропозиції
12:35 - Місцеві бюджети отримали понад 73 мільйона паркувального збору: регіони-лідери
12:30 - Розбираємо 9 недоліків сонячних електростанцій
12:29 - Японія надасть Україні новий грант на $40 мільйонів: частина з них - на суспільне мовлення
12:20 - Найбільший експортер нафти світу палитиме її більше для кондиціонерів влітку
12:07 - Чи необхідно платникам податків щорічно подавати заяву про застосування ПСП?
12:05 - Для отримання КЕП в Кваліфікованого надавача ЕДП ДПС юридична особа – нерезидент надає пакет документів
12:04 - На підставі яких даних юридична особа заповнюється розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва?
12:04 - Декларація та податкова знижка в кілька кліків: ДПС та Мінцифри запустили новий сервіс у Дії


Більше новин