Олександр Ткаченко звернувся до учасників міжнародної конференції «Читання задля демократії»

26.05.2023 10:40 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Читання і розвиток критичного мислення є найкращим можливим способом допомогти виховати свідомих, розумних та активних громадян і лідерів для кращого майбутнього України, Європи та світу.
Про це у відеозверненні до учасників міжнародної конференції «Читання задля демократії» заявив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. За його словами, Україна активно працює над стратегією відновлення, зокрема своєї галузі культури, в якій належне високе місце посідають сфера бібліотек і книговидання.  «Ситуація в Україні, яка палає у вогні війни, є особливо гострою: надто замала кількість виданих книжок на душу населення, а показники кількості населення, що читає, стрімко падають.
Читання поступається споживанню «швидкої» інформації із соціальних мереж, доступному відеоконтенту і телебаченню.
Від якості того, що читають люди, родини, залежить сьогоднішнє та майбутнє  кожної нації», – наголосив Міністр. Розроблені МКІП та ухвалені Урядом – Стратегія розвитку читання на 2023-2032 роки та операційний план її реалізації – покликані об"єднати українців, зробити читання усвідомлено обраним дозвіллям та способом саморозвитку, – все це задля всебічного й гармонійного розвитку особистості, зокрема, критичного мислення.  «Назва конференції Literacy for Democracy – звучить, як гасло.
Ми віримо, що посилення грамотності (збільшення відсотка дітей і дорослих, які читають щодня) в Україні, починаючи відсьогодні, є найкращим можливим способом допомогти виховати свідомих, розумних та активних громадян і лідерів для кращого майбутнього України, Європи та світу.
Отже, друзі, читаймо заради демократії», – резюмував Олександр Ткаченко. Цьогорічна головна тема міжнародної конференції «Читання задля демократії» (Варшава-Київ) – надважливий вплив читання на формування демократії у суспільстві.
Учасники заходу під час конференції обговорюють вплив читання на всі сфери життя людини та суспільства, а також можливі шляхи поширення читання як життєвої практики серед українців. Організатори конференції: Universal Reading Foundation (Польща), Міністерство культури та інформаційної політики України, Український інститут книги, Ukrainian Library Association, National Centre for Culture, Federation of European Publishers, EU Read, International Book Fair in Warsaw, Polish Chamber of Books, Summit Kniga, Vsesvit Magazine, World Book Day, SavED Foundation, National Literacy Trust, Stiftung Lesen, Club of Catholic Intelligentsia, Legimi.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bonds are bought and sold,
Trading floors are full of noise,
The rhythm of growth.

- Fin.Org.UA

Новини

21:18 - Шмигаль: На закритому засіданні обговорили посилення захисту енергооб’єктів Києва
21:00 - Швидше повернення до використання земель, що обробляються попри ризики забруднення: уряд ухвалив необхідну постанову
21:00 - Новини 11 лютого: ремонт важливої дороги України, звернення мера Харкова до "Укренерго"
20:44 - Україна не отримала відповідь від московії щодо енергетичного перемир’я – Зеленський
20:24 - Нацбанк прокоментував сповільнення інфляції
20:18 - В Україні 12 лютого графіки відключення електроенергії діятимуть всю добу
19:31 - В Україні зросло споживання ліків
18:52 - Відключення електроенергії призведе до подорожчання овочів та молочки – економіст
18:44 - NBU January 2026 Inflation Update
18:44 - Коментар Національного банку щодо рівня інфляції в січні 2026 року
18:32 - У Пенсійному фонді є кошти на виплату призупинених пенсій
18:30 - На західній Україні запустили завод з виробництва кормів для домашніх тварин
17:50 - Заяви на отримання енергопідтримки подали вже понад 20 тисяч підприємців
17:46 - Денис Шмигаль обговорив з послами G7 шляхи відновлення української енергетики та підготовку до наступного ОЗП
17:43 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 12 лютого
17:26 - Податкова фіксує зростання надходжень єдиного внеску
17:23 - У НКЦПФР відбулась зустріч із представниками Європейської Бізнес Асоціації
17:23 - Російські літаки припиняють літати на Кубу
17:10 - Київщина отримала 13 генераторів від японського агентства JICA для підтримки критичної інфраструктури
17:00 - За пів місяця в Україну надійшло понад 560 одиниць енергообладнання: найбільші партнери
16:55 - "Укрзалізниця" вперше відправила контрейлерний поїзд до Угорщини
16:43 - Важлива артерія: відремонтують дорогу, яка з'єднує Франківщину із Закарпаттям
16:30 - Стратегія зростання для України: останній шанс вижити
16:26 - Наказ Мінекономіки від 17.12.2025 № 3389 «Про внесення змін до складу Міжвідомчої комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря»
16:25 - Українці озвучили, який рівень зарплат був би найбільш бажаним
16:16 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:16 - Трамп дозволив рибалити в національній пам’ятці США
16:00 - Литва передала 22 генератори для забезпечення потреб критичної інфраструктури Києва
15:58 - "Система пожирає саму себе": у чиновників московія конфіскували майно на 100 мільярдів рублів
15:47 - Уряд передбачив кошти на виплату призупинених пенсій – Мінсоцполітики


Більше новин