Уряд підтримує «зелене» відновлення України, зберігаючи людиноцентричний підхід, — Олександра Азархіна

26.05.2023 10:40 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Для багатьох міст України головним завданням сьогодні є виживання в умовах агресії, відновлення і підтримання базових послуг для мешканців.
Але вже сьогодні Україна планує відновлення за найвищими екологічними стандартами.
Про це розповіла заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна в рамках Брюссельського форуму, організованого Фондом Маршалла. Під час дискусійної панелі «Будуємо заради майбутнього: Зелений план Маршалла для України» заступник Міністра зазначила, що для впровадження «зелених» принципів у процес відбудови критичним є офіційне закріплення цих намірів.
Для України це підтримка «Європейського зеленого курсу» та «Зеленої угоди», зобов’язання досягти нульового рівня викидів парникових газів (Net Zero), а також процес інтеграції до Європейського Союзу, який визначає екологічні питання як пріоритетні. «Єдиний спосіб це все закріпити в процесі відновлення – затвердити на законодавчому рівні, це є спільним пріоритетом Міністерства та профільного комітету.
Крім того, Уряд спільно зі Світовим банком вже розробляє методологію пріоритезації проектів відновлення, згідно з якою кожен проект, який фінансується з українського бюджету або міжнародною фінансовою організацією, має бути перевірений, в тому числі через призму «зеленої» економіки, циркулярної економіки», – зазначила Олександра Азархіна. На порядку денному багатьох українців сьогодні – виживання та забезпечення базових потреб.
Держава пропонує громадянам програми грошової підтримки на поточні ремонти пошкодженого житла, а згодом – ще й компенсації за знищене житло.
В умовах війни неможливо вимагати від громадян, щоб після отримання компенсацій вони приїжджали виключно в енергоефективні та екологічні домівки.
Проте «зелений» підхід необхідно впроваджувати вже сьогодні. Саме тому Уряд звертається до партнерів з проханням підтримувати підприємців і будівельні компанії, які обирають «зелений шлях».
Екологічні, сталі рішення, які пропонуватиме бізнес, мають бути дешевшими, більш енергоефективними та як наслідок – менш затратними для громадян. На думку Олександри Азархіної, особливо гостро в умовах війни постало питання децентралізації енергетики, збільшення долі відновлюваних джерел енергії. «Українська енергетична система є надцентралізованою.
Через це взимку ми були дуже вразливі до атак.
Тому йдеться не лише про довкілля, а й про національну безпеку.
Ми повинні переконатися, що у нас є більше потужностей, децентралізованих по всій країні», – зазначила вона. Відновлювати стару, централізовану енергетичну систему не має сенсу.
До нового опалювального сезону потрібно будувати нову, розподілену і «зелену» систему – іншого вибору в України просто немає.
Саме тому Уряд підтримуватиме «зелене» відновлення України, зберігаючи людиноцентричний підхід, додала заступник Міністра. Брюссельський форум GMF, який проходить 23-24 травня, є провідною платформою для світових лідерів, політиків та експертів з різних секторів для формування трансатлантичного порядку денного та обговорення найактуальніших глобальних викликів. Ознайомитися з повною відеоверсією виступу можна за посиланням.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks rise and fall fast
Fortunes made or lost each day
Markets never sleep

- Fin.Org.UA

Новини

18:05 - На будівництво шкільних укриттів передбачено п’ять мільярдів гривень – Свириденко
17:48 - Шмигаль повідомив про позитивну динаміку у відновленні електропостачання
17:25 - У московії зростає кількість конфіскацій майна
16:45 - Програма "СвітлоДІМ": Мінрозвитку пояснило, чому багато заявок відхиляють
15:40 - Українцям роздали 50 тисяч "пакунків тепла" – Свириденко
14:25 - "Київстар" запустив 5G у Харкові
13:45 - Мінекономіки дозволило збудувати вітроелектростанцію на закарпатській полонині
12:38 - Російські філії французької Sucden викрили у підтримці війни в Україні
11:20 - Безпрецедентне рішення: МВФ скасував попередні умови для кредитної програми України
10:40 - Євросоюз надасть Україні 90 мільярдів євро після затвердження програми МВФ – Свириденко
10:25 - Миколаївська ТЕЦ зупинилася внаслідок обстрілів московія
09:40 - У Києві повернули опалення ще в 400 будинків
08:00 - Коли кожне вино – витвір мистецтва. Історія крафтової виноробні "Дрюківські вина"
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 14.02.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:35 - Партнери спрямують понад 82,5 млн євро додаткових внесків до Фонду підтримки енергетики України, – Денис Шмигаль
21:00 - Новини 13 лютого: руйнівний удар московія по енергетиці Одеси та один із найбільших пакетів оборонної підтримки України
20:32 - За рік на облаштування укриттів у школах було витрачено 4,3 мільярда гривень
19:59 - Японія передала Україні спеціальну будівельну техніку для навчального центру
19:37 - Автоматичний ваговий контроль: у січні порушники сплатили понад 6 мільйонів гривень
19:35 - Мінекономіки надало висновок з оцінки впливу на довкілля щодо проєкту ВЕС у Закарпатській області
19:05 - В Україні 14 лютого протягом всієї доби діятимуть графіки відключення світла
19:03 - Прокуратура вимагає стягнути 3 мільйонагривень з ексзаступника начальника ТЦК
18:40 - Збій у Glovo: користувачам повернуть чайові та повну вартість замовлення
18:30 - Американсько-український фонд відбудови за місяць отримав понад 60 проєктних пропозицій
18:23 - Від початку повномасштабної війни "Укрпошта" втратила 418 автомобілів
17:57 - У січні українські металурги на чверть скоротили експорт напівфабрикатів
17:50 - На Одещині та Миколаївщині складна ситуація з енергетикою після нічної атаки
17:20 - Анатолій Куцевол: Підтримка JICA – важлива складова відновлення і реконструкції українського енергосектору
17:15 - Відновлення опалення в столиці під загрозою через обшуки СБУ в "Київтеплоенерго"


Більше новин