Українські пацієнти отримали понад мільйон електронних рецептів, - МОЗ

26.05.2023 10:40 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

З моменту впровадження електронних рецептів їх виписано вже більш як мільйон (йдеться про е-рецепт на рецептурні ліки, які пацієнт купує за власний кошт), зокрема: понад 850 тис.
е-рецептів на антибіотики, понад 120 тис.
е-рецептів на рецептурні лікарські засоби, понад 32 тис.
е-рецептів на наркотичні препарати. Усі ці групи препаратів і раніше були рецептурними, тож рецепт на них не є нововведенням, але вже майже рік працює цифровий інструмент – електронний рецепт. Так, з серпня минулого року, окрім паперового, було впроваджено ще й електронний рецепт на антибіотики.
Важливо, щоб саме лікар робив призначення таких препаратів, оскільки недоцільне та неправильне вживання антибіотиків може не тільки зашкодити людині, але й стимулює розвиток глобальної проблеми – антибіотикорезистентності, внаслідок чого бактерії набувають стійкості до антибіотиків.
Через це інфекційні хвороби, які наразі швидко та без наслідків лікуються антибіотиками, можуть стати смертельно небезпечними. З листопада минулого року стало можливим придбати за електронним рецептом наркотичні препарати.
Це нововведення полегшило доступ до таких ліків людям, які потребують їх на постійній основі.
Якщо раніше пацієнти чи їхні представники мали декілька разів на місяць відвідувати лікаря, щоби отримати рецепт на продовження курсу лікування, введення електронного рецепта на наркотичні препарати дало можливість надалі отримувати та продовжувати їх дію дистанційно. З квітня поточного року з’явилася можливість придбавати всі рецептурні препарати за електронним рецептом.
При цьому МОЗ не розширило перелік рецептурних препаратів – всі ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, з квітня можна отримувати, скориставшись зручною формою – електронним рецептом. На період дії воєнного стану буде діяти виключення на придбання рецептурних ліків без рецепта лікаря в межах територіальних громад, які розташовані в районі проведення бойових дій, а також на придбання ліків волонтерами для потреб медичного фронту. Електронні інструменти – поширена практика в країнах Європейського Союзу, частиною якого прагне стати й Україна.  Крім депаперизації, вони вирішують одну з наших найголовніших проблем – самолікування, а відповідальне ставлення до здоров’я – ознака свідомого суспільства.

Додати коментар

Користувач:
email:





Monetary policy,
Interest rates and inflation,
Central bank power.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - 64 тисяч українських держслужбовців декларують "бездомність" – ЗМІ
17:50 - Україна, Швеція та ПРООН продовжують спільну роботу з оцінки екологічної шкоди
17:28 - Несплачені 6,7 мільйона податків: судитимуть директора столичної компанії
17:07 - Оновлено порядок здійснення оверсайта платіжної інфраструктури в Україні
17:05 - У Раді зареєстрували законопроєкт, який має здешевити іпотечні кредити
17:00 - Як зміни клімату за 10 років вплинули на показники агросектору України
16:40 - Незаконна приватизація комунальної нерухомості: посадовцю КМДА вручили підозру
16:15 - Дрони атакували хімзавод у московії
16:05 - Уряд затвердив порядок надання субвенції на освітні простори
16:00 - єОселя: щотижнева статистика
15:45 - Боротьба з тіньовими перевезеннями: Мінрозвитку оприлюднило законопроєкт
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 14.04.2026
15:20 - У Німеччині пілоти Lufthansa розпочали страйк: чимало рейсів скасовано
15:02 - У Геніческу відібрали власність у лояльного до окупаційної влади бізнесу
14:30 - У Києві судитимуть шахраїв, які заволоділи квартирами вартістю 25 мільйонів гривень
14:00 - У 2025 році Vodafone збільшив доходи на 14%, а інвестиції – на 41%
13:38 - У березні в Україні стало на дві небанківські фінустанови менше – НБУ
13:32 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:30 - Як держава змінила правила для когенерації посеред гри
13:15 - Уряд захистив права на технології, які закуповує держава
13:10 - НБУ ухвалив рішення про ліквідацію АТ "Мотор-Банк"
12:50 - Нікопольський завод феросплавів відсудив у Міндіча та Боголюбова 17,3 мільйона гривень
12:30 - ФГВФО за квартал продав права вимоги за кредитами на 963,2 мільйона гривень
12:21 - Порядок обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичної особи
12:20 - Понад 1,9 млрд грн плати за землю – внесок платників у фінансовий потенціал Дніпропетровщини
12:19 - Податковий комплаєнс – сучасна модель взаємодії з платниками податків
12:17 - Оновлення реєстраційних даних – запорука своєчасного отримання податкової інформації
12:16 - Національна стратегія доходів: принципи реформування податкової сфери
12:15 - Надходження єдиного внеску у першому кварталі 2026 року зросли на 17,2 %
12:14 - Надходження до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників транспортного податку зросли майже на 38 відсотків


Більше новин