ЕС разрешил “росатому” достроить АЭС в Венгрии

26.05.2023 10:35 | Укррудпром

07:50 26 мая 2023 года

Еврокомиссия одобрила изменения в контракт, согласно которому “росатом” построит в Венгрии два новых энергоблока АЭС “Пакш-2”. Об этом сообщил министр иностранных дел Петер Сийярто в Брюсселе, на брифинге перед участием в заседании министров иностранных дел стран ЕС.

“Вчера мы получили зеленый свет от Еврокомиссии. Она одобрила изменения контракта, касающиеся как строительства, так и финансирования”, — сказал венгерский премьер.

“росатом” и венгерская MVM подписали контракт на постройку двух новых энергоблоков № 5 и 6 АЭС (проект ”Пакш-2”) в 2014 году. Как пояснил Сийярто, с того времени часть договоренностей “несколько устарела” из-за изменений в правовой и технической среде. О каких именно изменениях идет речь, министр не уточнил.

Общая стоимость проекта девять лет назад оценивалась в 12,5 миллиардов евро. В прошлом августе венгерское управление по атомной энергетике выдало “росатому” разрешение на строительство энергоблоков.

В Венгрии есть единственная атомная электростанция “Пакш”, ввести в эксплуатацию “Пакш-2” планируется в начале 2030-х годов.

Додати коментар

Користувач:
email:





Investors beware
Financial markets can be cruel
Risk and reward dance

- Fin.Org.UA

Новини

14:11 - Податковий календар на 16 березня 2026 року
14:10 - Рентна плата: до загального фонду держбюджету за видобування кам’яного вугілля платники Дніпропетровщини спрямували понад 47,4 млн гривень
14:08 - Майже 199,1 млн грн єдиного податку – надходження до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від юридичних осіб
14:07 - Фінансова підтримка громад: внесок платників Дніпропетровщини – понад 4,3 млрд грн ПДФО
14:06 - Про несплату військового збору ФОП – платником єдиного податку, яка здійснила перехід з першої на другу або з другої на першу групу за певних умов
14:06 - У податковій Дніпропетровщини роз’яснили особливості проведення перевірок ФОП, які припиняють діяльність
14:05 - Податок на прибуток підприємств: платники Дніпропетровщини спрямували до загального фонду державного бюджету понад 521,8 млн гривень
14:05 - Регіональна платформа «Діалог влади та бізнесу» на Дніпропетровщині – комунікаційний майданчик для податкового консультування бізнесу
14:03 - Понад 7,4 млрд грн плати за землю вже надійшло до місцевих бюджетів
14:03 - Податкову декларацію про майновий стан і доходи можна подати за допомогою електронних сервісів ДПС
14:02 - Національна стратегія доходів України – це дорожня карта реформування податкової системи
14:02 - Майже 433 млрд грн виторгів: результат прозорих розрахунків у лютому
14:01 - Екологічний податок: до загального фонду держбюджету платниками Дніпропетровщини спрямовано майже 67,5 млн гривень
13:59 - До уваги платників податку на нерухоме майно!
13:55 - До бюджету надійшло 28,6 млрд грн військового збору: надходження зросли майже на третину
13:52 - Декларування – 2026: кому можна не подавати річну декларацію
13:51 - Деклараційна кампанія – 2026: іноземні доходи необхідно задекларувати
13:49 - Внесено зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи
13:47 - Акцизний податок: надходження до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини зросли на понад 26 відсотків
13:44 - TAX Control – дієвий інструмент контролю
12:23 - НКЦПФР працює над удосконаленням внутрішньої структури
12:07 - До страхової компанії застосовано заходи впливу
11:50 - Шмигаль розповів, чи забере собі держава Дарницьку ТЕЦ
11:39 - Один з найбільших забудовників столиці відновив будівництво житла
11:35 - Влітку запрацює новий пункт пропуску на кордоні з Румунією
11:31 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
11:20 - Країни Близького Сходу вже втратили $15 мільярдів від початку війни
11:07 - Страхового та перестрахового брокера включено до Реєстру страхових посередників
10:59 - Нацбанк пояснив ситуацію на валютному ринку
10:58 - Українську гру S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl номінували на премію BAFTA Games Awards


Більше новин