Україна має високий потенціал розвитку аквакультури й може доєднатися до гравців світового ринку, – Віталій Головня

25.05.2023 19:50 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Розвиток сектору аквакультури, нарощування експортного потенціалу рибного господарства, створення справедливих умов для ведення бізнесу обговорили під час семінару «Аквакультура.
Актуальне».
Захід відбувся під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Головні за участі представників профільних організацій. Віталій Головня наголосив, що основне завдання цього року спільними зусиллями розвивати сектор аквакультури в Україні. «У сфері глобальної продовольчої безпеки аквакультура є одним з найбільш зростаючих секторів.
Це одна з найекологічніших галузей, при вирощуванні якої виділяється найменше СО2, у порівнянні з іншими напрямками тваринництва.
Споживання риби стає популярним у всьому світі.
Починаючи з 2016-го року світова аквакультура випередила глобальне промислове рибальство.
І Україна з її природним потенціалом може доєднатися до гравців світового ринку аквакультури», – сказав заступник Міністра. За його словами, Україна, на відміну від низки європейських країн, має значний водогосподарський фонд штучних водойм комплексного призначення.
Каскад Дніпра і Придунайські лимани та озера складають понад 1 млн га.
До того ж ми маємо 49 тис.
водних об"єктів рибного господарства (стави, озера та малі водосховища). Під час семінару було представлено ґрунтовні доповіді про комплексну концепцію відновлення аквакультури після завершення війни.
Доповідачі окреслили низку проблемних питань, які стосуються законодавчого врегулювання галузі, а саме в частині орендних відносин, створення справедливих умов для ведення діяльності бізнесу, стимулювання розвитку марикультури. Крім того, було зазначено про розширення можливостей доступу до нових ринків, нарощування експортного потенціалу, налагодження діалогу між бізнесом, владою та суспільством. У семінарі взяли участь представники Департаменту організаціі використання водних біоресурсів, аквакультури та наукового забезпечення Держрибагентства, ДП «Укрриба», ДУ «Іхтіопатологічна лабораторія», ДУ «МТЦ з аквакультури».

Додати коментар

Користувач:
email:





Investment is key,
With caution and wise choices,
The market rewards.

- Fin.Org.UA

Новини

21:35 - Денис Шмигаль: Робота з ліквідації наслідків російських атак триває безперервно – 24/7
21:00 - Новини 20 лютого: скасування мит Трампа, Україна отримає 6 європейських ТЕС та ТЕЦ
20:50 - Міжнародна морська організація нарахувала 529 суден під фальшивими прапорами
20:40 - Фондовий ринок відреагував на скасування мит Трампа
20:12 - Онлайн-покупки: 73% українців не завершують замовлення через "бар’єри" – дослідження
19:50 - В Україні 21 лютого графіки відключення світла діятимуть у більшості регіонів
19:30 - Держагрореєстр перейшов у повну державну власність
19:15 - Угорщина заблокувала кредит на 90 мільярдів євро для України – FT
19:13 - Національний банк оскаржить судові рішення щодо скасування рішення регулятора про накладення на ТОВ "ВЕЙ ФОР ПЕЙ" штрафу за порушення у сфері фінмоніторингу
19:06 - Обійшли санкцій на 90 мільярдів доларів: FT розкрила тіньову мережу "Роснефти"
18:57 - Водій нардепа Лабазюка отримав підозру за відмову свідчити
18:55 - Штучний інтелект спричинив зупинку сервісу Amazon
18:49 - Grain from Ukraine: Пакистан отримав від України велику партію пшениці
18:25 - Свириденко розповіла, що вже виявив аудит "Енергоатома"
18:09 - Іспанія виділила 200 мільйонів євро на модернізацію енергетики та інфраструктури України
18:06 - "Київтеплоенерго" роз'яснило зміни у платіжках за опалення за січень
18:00 - Зроблено в Україні: в січні держава підтримала несировинний експорт на 5,2 млрд грн
17:55 - Нацбанк показав, яким буде курс долара і євро після вихідних
17:46 - У разі відмови заявку на "СвітлоДім" можна подати повторно – Мінрозвитку
17:25 - Молдова обмежила імпорт українського м'яса птиці – бізнес вимагає відповіді
17:20 - ОВА готують регіональні плани енергостійкості: ключові елементи
17:10 - Верховний суд США скасував глобальні мита Трампа
17:05 - Скасування "комуналки" у разі пошкодження будинку: профільний комітет ВР підтримав законопроєкт
17:00 - ДАР перейшов у повну державну власність
16:42 - Nvidia інвестує 30 млрд доларів в OpenAI – Reuters
16:30 - Україна продовжує постачати продовольчу допомогу в межах гуманітарних ініціатив: Пакистан отримав 1 850 тонн пшениці
16:30 - Як ШІ змушує переосмислювати програмування
16:29 - Російські чиновники закупили рекламу в Telegram на мільйони рублів, попри блокування
16:25 - Звіт про роботу зі зверненнями, запитами на публічну інформацію та огляд практики застосування законодавства з питань захисту прав споживачів фінансових послуг у 2025 році
16:15 - "Запоріжжяобленерго" налагодило виробництво трансформаторів


Більше новин