Денис Шмигаль: Для відновлення справедливості потрібні трибунал над росією, конфіскація активів та потужні санкції

01.04.2023 11:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Місто Буча повинне розглядатися як один із варіантів місця проведення засідань Міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України, який судитиме тих, хто віддавав накази та їх виконував.
У тому числі вище політичне керівництво росії.
Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час Бучанського саміту з притягнення росії до відповідальності за злочини в Україні.  Захід відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського, за участю Президента Молдови Маї Санду, Президента Польщі Анджея Дуди, Президента Литви Ґітанаса Наусєди, Президента Естонії Алара Каріса,  Прем’єр-міністра Словацької Республіки Едуарда Геґера, Прем’єр-міністра Словенії Роберта Голоба та Прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича та інших світових лідерів. «Сьогодні ні в кого немає сумнів, що росія та її керівництво має заплатити за скоєне зло.
Заплатити свободою, заплатити коштами, заплатити статусом країни-вигнанця.
Зараз Україна разом із міжнародними партнерами працює над створенням спеціального міжнародного трибуналу.
Далі — конфіскація російських активів, які заморожені на Заході, та передача цих ресурсів на відбудову України», — наголосив Денис Шмигаль. За його словами, потрібні також потужні санкції, аби не повторилися нові Бучі, а в росії вичерпалися ресурси на ведення війни. «Вдячні нашим партнерам, США, Євросоюзу за 10 санкційних пакетів.
Вони суттєво вплинули на можливості Кремля продовжувати бойові дії.
Але потрібно більше санкцій у військовій, енергетичній, торговельній, фінансовій, ІТ галузях.
Особливо в атомній енергетиці.
 Треба відмовлятися від російського урану та ядерного палива.
На часі також санкції на імпорт російської сталі, металопродукції, викопних мінералів, дорогоцінних металів, промислових алмазів.
Механізми «цінової стелі» на російську сиру нафту та нафтопродукти довели свою ефективність.
Треба максимально її знижувати.
Так ми знекровимо фінансову систему агресора», — переконаний Денис Шмигаль.  Глава Уряду висловив впевненість, що лише справедливість та правосуддя зможуть загоїти рани Бучі.  «Коли в 1945 році союзники обирали місце для суду над нацизмом, то зупинилися на Нюрнберзі.
Бо там кувалась злочинна ідеологія.
Коли ми обиратимемо майданчик для процесу, Буча має розглядатися як один з варіантів.
Адже саме тут, як наголосив Президент України, вперше проявилась уся злочинна сутність путінського режиму та російської окупації», — заявив Прем’єр-міністр України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Банк – затишок для грошей, як дім – для наших душ.

- Fin.Org.UA

Новини

09:10 - Ворог вчергове атакував енергетичний об’єкт на Одещині
09:00 - Майже три тисячі будинків без тепла після атаки ворога на Київ
08:30 - Чому держава толерує тіньовий алкоголь
08:30 - Холод має ціну. Як подешевшала оренда квартир без опалення
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:18 - Шмигаль: На закритому засіданні обговорили посилення захисту енергооб’єктів Києва
21:05 - Скоординували дії з військовими для мінімізації наслідків атак на українську енергосистему, – Денис Шмигаль
21:00 - Швидше повернення до використання земель, що обробляються попри ризики забруднення: уряд ухвалив необхідну постанову
21:00 - Новини 11 лютого: ремонт важливої дороги України, звернення мера Харкова до "Укренерго"
20:44 - Україна не отримала відповідь від московії щодо енергетичного перемир’я – Зеленський
20:24 - Нацбанк прокоментував сповільнення інфляції
20:18 - В Україні 12 лютого графіки відключення електроенергії діятимуть всю добу
19:31 - В Україні зросло споживання ліків
18:52 - Відключення електроенергії призведе до подорожчання овочів та молочки – економіст
18:44 - NBU January 2026 Inflation Update
18:44 - Коментар Національного банку щодо рівня інфляції в січні 2026 року
18:32 - У Пенсійному фонді є кошти на виплату призупинених пенсій
18:30 - На західній Україні запустили завод з виробництва кормів для домашніх тварин
17:50 - Заяви на отримання енергопідтримки подали вже понад 20 тисяч підприємців
17:46 - Денис Шмигаль обговорив з послами G7 шляхи відновлення української енергетики та підготовку до наступного ОЗП
17:43 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 12 лютого
17:26 - Податкова фіксує зростання надходжень єдиного внеску
17:23 - У НКЦПФР відбулась зустріч із представниками Європейської Бізнес Асоціації
17:23 - Російські літаки припиняють літати на Кубу
17:10 - Київщина отримала 13 генераторів від японського агентства JICA для підтримки критичної інфраструктури
17:00 - За пів місяця в Україну надійшло понад 560 одиниць енергообладнання: найбільші партнери
16:55 - "Укрзалізниця" вперше відправила контрейлерний поїзд до Угорщини
16:43 - Важлива артерія: відремонтують дорогу, яка з'єднує Франківщину із Закарпаттям
16:30 - Стратегія зростання для України: останній шанс вижити
16:26 - Наказ Мінекономіки від 17.12.2025 № 3389 «Про внесення змін до складу Міжвідомчої комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря»


Більше новин