31 березня: Ситуація в енергетиці

31.03.2023 20:55 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Відновлення експорту електроенергії дозволить отримувати до $70 млн щомісяця Україна може виробляти до 8 млрд куб.
метрів біометану на рік Eustream продовжив дію збільшених гарантованих потужностей для імпорту газу в Україну Стабільність інфраструктури Електроенергія Відновлення експорту електроенергії до європейських країн дозволить Україні отримувати до 70 мільйонів доларів прибутків щомісяця, повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко.
Сьогодні, відповідно до рішення ENTSO-E, Україна має можливість експортувати до 400 МВт, водночас є потенціал експортувати і більші обсяги електроенергії. Національний енергорегулятор НКРЕКП підвищив розмір "зелених тарифів" на другий квартал 2023 року для всіх видів ВДЕ-генерації для розрахунків у гривні на 1,08% з урахуванням вищого курсу євро. Газ Україна має значний потенціал для розвитку ринку біопалива, цьому сприяють розвинений аграрний сектор, розгалужена мережа магістральних та розподільних газопроводів, а також спільні кордони з країнами-членами ЄС, наголосила заступниця міністра енергетики України Юлія Підкоморна.
У довгостроковій перспективі виробництво біометану – близько 8 млрд куб.
метрів на рік. Словацький оператор ГТС Eustream і Оператор ГТС України домовились про продовження строку дії збільшених гарантованих потужностей до 30 вересня 2023 року.
Відтак від лютого 2022 ОГТСУ спільно зі словацьким партнером забезпечують гарантовані потужності для імпорту газу обсягом 42 млн куб.
м на добу замість 27 млн куб.
м, які були доступні з 2014 року. НАК «Нафтогаз України» спільно з Секретаріатом Енергетичного співтовариства створять експертну групу для напрацювання інструментів зміцнення української енергетичної безпеки.
Серед питань, до роботи над якими буде залучено групу, зокрема, збільшення видобутку газу сертифікація та використання ЄС українських підземних газосховищ, а також впровадження європейських стандартів на українському ринку газу. Міжнародний вимір та санкції Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі має намір продовжувати свої дипломатичні зусилля, щоб захистити Запорізьку атомну станцію та запобігти ядерній аварії.
Гроссі обговорював це питання під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у Запоріжжі 27 березня і незабаром може знову поїхати до росії для подальших переговорів.
Гендиректор МАГАТЕ вказав, що замість попередньої ідеї про створення зони безпеки навколо ЗАЕС, зосередженій на територіальних аспектах, зараз треба акцентувати на тому, чого слід уникати для забезпечення її захисту. За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом

Додати коментар

Користувач:
email:





Beneath tickers' streams
Rapid currents of data flow,
Trading algorithms.

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Новини 7 серпня: фігурантка "плівок Міндіча" отримала посаду в держпідприємстві, масована атака московія на Укрнафту
19:55 - Київ шукає тих, хто відремонтує метро між "Тараса Шевченко" і "Почайною" за 1,76 мільярда
19:40 - В Україні за місяць скоротилися міжнародні валютні резерви
19:13 - НБУ покарав 21 фінустанову за порушення, серед них Райффайзен
18:33 - Нацбанк дозволив не визнавати дефолт бізнесу на тлі атак московія
18:10 - Україна уразила шість суден тіньового флоту московія та 10 енерговузлів
18:00 - НБУ в липні застосував заходи впливу до 2 банків і 19 небанківських фінустанов за порушення у сфері фінмоніторингу та валютного законодавства
17:56 - Голова БЕБ: за пів року детінізація принесла державі 13,8 мільярда гривень
17:50 - Частина Києва залишилася без світла через аварію
17:29 - У Асоціації ритейлерів розповіли, як вплинуть удари московія на ціни
17:10 - Фігурантка "плівок Міндіча" отримала керівну посаду в стратегічному держпідприємстві
16:50 - московія атакувала Укрнафту: компанія втратила суттєві обсяги видобутку
16:32 - московіяни поцілили у склади логістичної компанії на Дніпропетровщині
16:30 - Мінус 21% попиту, але не обвал: чому житло в Києві не повторить сценарій Китаю
16:30 - Нацбанк показав, яким буде курс долара та євро після вихідних
16:30 - Здійснено чергові кроки для підтримки бізнесу в умовах посилення атак росії
16:15 - Енергоатом відремонтував п’ять енергоблоків АЕС
16:12 - Комісія оновила порядок делегування повноважень для швидшої та ефективнішої роботи
16:00 - НБУ оцінив збитки від зупинки морського експорту в мільярди доларів
15:55 - Фінал ЧС-2026 на Megogo подивились 2,8 мільйона глядачів
15:45 - Внаслідок терору московії проти АЗС постраждали близько 4% станцій – звіт НБУ
15:35 - Угода закрита: Uklon купив оператора електросамокатів e-Wings
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 10.08.2026
15:15 - На Запоріжжі без світла залишилися п'ять тисяч споживачів
15:02 - Фінансова звітність, корпоративні облігації та розвиток ринку: ключові питання засідання Комісії
15:00 - International Reserves Amount to USD 51.2 Billion in July
15:00 - Міжнародні резерви становили 51,2 млрд дол. США за підсумками липня
14:57 - ДПС: кількість зупинених податкових накладних скоротилася у 5 разів
14:40 - Черговий маркетплейс відмовився відшкодовувати росіянам збитки, якщо його атакують дрони
14:25 - Фіктивні закупівлі пального на мільйони гривень: оптову компанію змусили доплатити податки


Більше новин