Глави урядів України та Словенії підписали спільну заяву

31.03.2023 14:40 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Підтримку в розмінуванні та відновленні українських територій обговорили Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Прем’єр-міністр Республіки Словенія Роберт Голоб. Глава українського Уряду подякував словенській стороні за візит з нагоди першої річниці деокупації Бучі, коли світ побачив злочини, вчинені російською федерацією у населених пунктах Київщини. «Важливо не забувати цю трагедію та засудити усіх винних.
Говоримо конкретно про кримінальне переслідування злочинців та їх покарання.
Словенія має досвід у цьому питанні.
Цінуємо вашу солідарність із нами», — сказав Денис Шмигаль. Прем’єр-міністр України подякував Словенії за незмінну підтримку нашої держави в усіх сферах.
Сторони обговорили розмінування та відновлення українських територій від наслідків російської агресії.
Зокрема, проекти комплексної відбудови населених пунктів. За підсумками зустрічі глави урядів підписали спільну заяву.
У ній сторони, серед іншого, засудили російський терор проти цивільного населення та цивільної інфраструктури України та підкреслили необхідність негайного й повного виведення всіх російських військ та збройних формувань із суверенної території України в межах міжнародно визнаних кордонів. Прем’єр-міністри України та Словенії також наголосили на необхідності зміцнення обороноздатності України та на важливості розслідування воєнних злочинів росії та її посадових осіб з метою притягнення винних до відповідальності. Словенія висловила підтримку Формулі миру Президента України Володимира Зеленського та продовжить підтримувати Україну на шляху до повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО. Глави урядів наголосили на важливості розширення Чорноморської зернової ініціативи, її поширення на інші українські морські порти та привітали готовність Словенії брати участь у відновленні, реконструкції та модернізації України, зокрема у сферах «зеленого переходу», цифровізації та телекомунікацій, освіти, енергетики та енергоефективності, переробки відходів та очистки води, будівництва, планування та інфраструктури. Спільна заява  Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та  Прем’єр-міністра Республіки Словенія Роберта Голоба   Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Прем’єр-міністр Республіки Словенія Роберт Голоб провели зустріч, за результатами якої глави урядів: обговорили стан і перспективи двосторонніх українсько-словенських відносин в умовах триваючої збройної агресії росії проти України та спричинених внаслідок цього безпекових, економічних і соціальних викликів для європейського континенту та всього світу; засудили російський терор проти цивільного населення та цивільної інфраструктури України, включаючи енергетичні об’єкти, школи, лікарні та житлові будинки, які охороняються міжнародним гуманітарним правом; підкреслили необхідність негайного й повного виведення всіх російських військ та збройних формувань із суверенної території України в межах міжнародно визнаних кордонів, що поширюються на її територіальні води; підтвердили невід’ємне право України на індивідуальну або колективну самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН та наголосили на необхідності зміцнення обороноздатності України з метою повного відновлення її територіальної цілісності та суверенітету в межах міжнародно визнаних кордонів, а також постачання в Україну з цією метою військової техніки та зброї і співробітництва у сфері розвитку оборонно-промислового потенціалу; висловили підтримку Формулі миру Президента України Володимира Зеленського, яка дає спільне бачення необхідних кроків для забезпечення всеохоплюючого, справедливого і сталого миру для України та безпеки для всього світу.
Республіка Словенія готова підтримати план України, заснований на повазі до її суверенітету та територіальної цілісності, і підтверджує свою відданість активній співпраці з Україною над його реалізацією.
Україна і Республіка Словенія підтримують ідею Саміту Формули миру та працюватимуть разом, щоб забезпечити якнайширшу участь у ньому міжнародних партнерів; відзначили активну участь Республіки Словенія у заходах Міжнародної Кримської платформи, спрямованої на деокупацію українського Криму; наголосили на важливості розслідування воєнних злочиніна росії та її посадових осіб з метою притягнення винних до відповідальності, а також інших злочинів відповідно до норм міжнародного права, зокрема через Міжнародний кримінальний суд, та підтримали ініціативу створення Спеціального трибуналу для злочину агресії, вчиненого проти України; привітали ухвалене 23 червня 2022 року історичне рішення лідерів держав–членів Європейського Союзу про надання Україні статусу країни–кандидата до ЄС.
Республіка Словенія продовжить підтримувати Україну на шляху до повноправного членства в Європейському Союзі на основі виконання необхідних умов; підтвердили свою відданість зміцненню спільних зусиль для забезпечення подальшого прогресу на шляху впровадження стандартів НАТО та інтеграції України до Північноатлантичного альянсу.
Республіка Словенія підтримує Україну в тому, щоб вона стала частиною Північноатлантичного альянсу відповідно до Декларації Бухарестського саміту НАТО, щойно дозволять умови; рішуче засудили безвідповідальну й провокативну ядерну риторику росії та наголосили, що застосування або загроза застосування ядерної зброї є неприпустимими злочинами.
Відзначили підтримку зусиль Міжнародного агентства з атомної енергії з надання Україні допомоги у забезпеченні ядерної безпеки в умовах повномасштабної російської агресії; наголосили на важливості розширення Чорноморської зернової ініціативи та її поширення на інші українські морські порти.
Привітали реалізацію гуманітарної програми «Зерно з України», спрямованої на посилення глобальної продовольчої безпеки, і підкреслили важливість подальшої реалізації «Шляхів солідарності» ЄС – Україна; привітали українську підтримку щодо прагнення Словенії стати непостійним членом Ради Безпеки ООН на період 2024-2025 років.
Членство в Раді Безпеки ООН є значною відповідальністю та має ключове значення для надання підтримки Україні в контексті російської агресії. привітали готовність Республіки Словенія брати участь у відновленні, реконструкції та модернізації України, зокрема у сферах «зеленого переходу», цифровізації та телекомунікацій, освіти, енергетики та енергоефективності, переробки відходів та очистки води, будівництва, планування та інфраструктури; закликали ділові кола України та Республіки Словенія використати можливості, що відкриваються з тимчасовим усуненням митних бар"єрів для українських товарів, з метою активізації торговельно-економічних відносин між двома країнами. Прем’єр-міністр України висловив вдячність за багаторівневу допомогу, яка надається Республікою Словенія, зокрема військового і гуманітарного характеру, допомогу для відновлення енергетичної інфраструктури України, а також підтримку українців, які знайшли в Республіці Словенія тимчасовий захист від війни. Вчинено в м.Київ 31 березня 2023 року у двох примірниках англійською мовою.   Прем’єр-міністр України        Денис Шмигаль   Прем’єр-міністр Республіки Словенія     Роберт Голоб 

Додати коментар

Користувач:
email:





Біржові котирування
Залежать від загального
Економічного стану.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Накази Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 14 липня: угоди на 13 мільярдів євро, вищі виплати після народження дитини та американці на одеському з
20:23 - Уряд підтримав законопроєкт про відновлення конкурсів на держслужбу
19:58 - Свириденко обіцяє незабаром оголосити кандидатури в уряд
19:39 - московія так і не навчилася робити електроніку для своїх літаків
19:19 - Енергетика стала однією з ключових сфер цьогорічної Конференції з відновлення України – URC 2025
19:08 - БЕБ викрило оборудки медизакладів з послугами за державні кошти
19:00 - Зелена енергія в дії: як БаДМ генерує 1,3 млн кВт на рік
18:46 - "Можемо мати певні проблеми": Міненерго про ситуацію з електроенергією в Україні
18:35 - Держбюджет отримає 54 мільйонів гривень відсотків від конфіскованих коштів "PIN-UP"
18:10 - Британский фунт тестирует поддержку, рискуя сломить её
18:05 - В Україні порахували, скільки коштує зарядити електромобіль у липні: традиційне пальне програє
17:46 - Цього року виробники подали 25 заявок на розширення локалізації – нардеп
17:25 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 15 липня
17:00 - Мільярд на відбудову
17:00 - Голову правління колишньої компанії Фірташа звинуватили в незаконному нарахуванні собі премії
16:50 - Україна фіналізує єдину зону роумінгу з Євросоюзом без доплат
16:31 - У США побудують завод, який вироблятиме хімічні компоненти для українського ОПК
16:26 - Незважаючи на спеку та зростання споживання, енергосистема працює стабільно – Юрій Шейко
16:10 - Один раз на 9 днів на 2 години: на окупованій Росією Донеччині виник гострий дефіцит води
16:05 - Засідання Комісії
15:55 - Українським морським коридором перевезли 130 мільйонів тонн вантажів
15:38 - Чиновниця "наварила" сім мільйонів гривень на ремонтах шкільних укриттів
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 15.07.2025
15:30 - США змінили прогнози виробництва зернових для України: є сюрприз
15:22 - Визначення площі земельної ділянки як об’єкта оподаткування земельним податком для платників єдиного податку другої – третьої груп, які надають в оренду (найм), позичку частину земельної ділянки та/або нерухомого майна
15:20 - Порядок виправлення самостійно виявлених помилок у Податковій декларації з транспортного податку після граничного терміну її подання
15:18 - Дата переходу права власності на нерухомість та дата оплати за неї різні: визначення у продавця дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ при продажу такого нерухомого майна


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32234
Австралійський долар27.4692
Така0.35009
Канадський долар30.5905
Юань Женьміньбі5.8369
Чеська крона1.9836
Данська крона6.5525
Гонконгівський долар5.3294
Форинт0.122183
Індійська рупія0.48651
Рупія0.0025743
Новий ізраїльський шекель12.441
Єна0.28379
Теньге0.079766
Вона0.030301
Ліванський фунт0.000467
Малайзійський ринггіт9.8355
Мексиканське песо2.2385
Молдовський лей2.4736
Новозеландський долар25.0574
Норвезька крона4.1428
Саудівський ріял11.1546
Сінгапурський долар32.661
Донг0.0016015
Ренд2.3412
Шведська крона4.362
Швейцарський франк52.5374
Бат1.29058
Дирхам ОАЕ11.39
Туніський динар14.4634
Єгипетський фунт0.8457
Фунт стерлінгів56.4068
Долар США41.8355
Сербський динар0.41742
Азербайджанський манат24.6149
Румунський лей9.6258
Турецька ліра1.0404
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.2594
Болгарський лев25.0048
Євро48.8973
Ларі15.4045
Злотий11.4775
Золото140838.37
Срібло1631.43
Платина58377.68
Паладій51625.84

Курси валют, встановлені НБУ на 15.07.2025