Глави урядів України та Словенії підписали спільну заяву

31.03.2023 14:40 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Підтримку в розмінуванні та відновленні українських територій обговорили Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Прем’єр-міністр Республіки Словенія Роберт Голоб. Глава українського Уряду подякував словенській стороні за візит з нагоди першої річниці деокупації Бучі, коли світ побачив злочини, вчинені російською федерацією у населених пунктах Київщини. «Важливо не забувати цю трагедію та засудити усіх винних.
Говоримо конкретно про кримінальне переслідування злочинців та їх покарання.
Словенія має досвід у цьому питанні.
Цінуємо вашу солідарність із нами», — сказав Денис Шмигаль. Прем’єр-міністр України подякував Словенії за незмінну підтримку нашої держави в усіх сферах.
Сторони обговорили розмінування та відновлення українських територій від наслідків російської агресії.
Зокрема, проекти комплексної відбудови населених пунктів. За підсумками зустрічі глави урядів підписали спільну заяву.
У ній сторони, серед іншого, засудили російський терор проти цивільного населення та цивільної інфраструктури України та підкреслили необхідність негайного й повного виведення всіх російських військ та збройних формувань із суверенної території України в межах міжнародно визнаних кордонів. Прем’єр-міністри України та Словенії також наголосили на необхідності зміцнення обороноздатності України та на важливості розслідування воєнних злочинів росії та її посадових осіб з метою притягнення винних до відповідальності. Словенія висловила підтримку Формулі миру Президента України Володимира Зеленського та продовжить підтримувати Україну на шляху до повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО. Глави урядів наголосили на важливості розширення Чорноморської зернової ініціативи, її поширення на інші українські морські порти та привітали готовність Словенії брати участь у відновленні, реконструкції та модернізації України, зокрема у сферах «зеленого переходу», цифровізації та телекомунікацій, освіти, енергетики та енергоефективності, переробки відходів та очистки води, будівництва, планування та інфраструктури. Спільна заява  Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та  Прем’єр-міністра Республіки Словенія Роберта Голоба   Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Прем’єр-міністр Республіки Словенія Роберт Голоб провели зустріч, за результатами якої глави урядів: обговорили стан і перспективи двосторонніх українсько-словенських відносин в умовах триваючої збройної агресії росії проти України та спричинених внаслідок цього безпекових, економічних і соціальних викликів для європейського континенту та всього світу; засудили російський терор проти цивільного населення та цивільної інфраструктури України, включаючи енергетичні об’єкти, школи, лікарні та житлові будинки, які охороняються міжнародним гуманітарним правом; підкреслили необхідність негайного й повного виведення всіх російських військ та збройних формувань із суверенної території України в межах міжнародно визнаних кордонів, що поширюються на її територіальні води; підтвердили невід’ємне право України на індивідуальну або колективну самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН та наголосили на необхідності зміцнення обороноздатності України з метою повного відновлення її територіальної цілісності та суверенітету в межах міжнародно визнаних кордонів, а також постачання в Україну з цією метою військової техніки та зброї і співробітництва у сфері розвитку оборонно-промислового потенціалу; висловили підтримку Формулі миру Президента України Володимира Зеленського, яка дає спільне бачення необхідних кроків для забезпечення всеохоплюючого, справедливого і сталого миру для України та безпеки для всього світу.
Республіка Словенія готова підтримати план України, заснований на повазі до її суверенітету та територіальної цілісності, і підтверджує свою відданість активній співпраці з Україною над його реалізацією.
Україна і Республіка Словенія підтримують ідею Саміту Формули миру та працюватимуть разом, щоб забезпечити якнайширшу участь у ньому міжнародних партнерів; відзначили активну участь Республіки Словенія у заходах Міжнародної Кримської платформи, спрямованої на деокупацію українського Криму; наголосили на важливості розслідування воєнних злочиніна росії та її посадових осіб з метою притягнення винних до відповідальності, а також інших злочинів відповідно до норм міжнародного права, зокрема через Міжнародний кримінальний суд, та підтримали ініціативу створення Спеціального трибуналу для злочину агресії, вчиненого проти України; привітали ухвалене 23 червня 2022 року історичне рішення лідерів держав–членів Європейського Союзу про надання Україні статусу країни–кандидата до ЄС.
Республіка Словенія продовжить підтримувати Україну на шляху до повноправного членства в Європейському Союзі на основі виконання необхідних умов; підтвердили свою відданість зміцненню спільних зусиль для забезпечення подальшого прогресу на шляху впровадження стандартів НАТО та інтеграції України до Північноатлантичного альянсу.
Республіка Словенія підтримує Україну в тому, щоб вона стала частиною Північноатлантичного альянсу відповідно до Декларації Бухарестського саміту НАТО, щойно дозволять умови; рішуче засудили безвідповідальну й провокативну ядерну риторику росії та наголосили, що застосування або загроза застосування ядерної зброї є неприпустимими злочинами.
Відзначили підтримку зусиль Міжнародного агентства з атомної енергії з надання Україні допомоги у забезпеченні ядерної безпеки в умовах повномасштабної російської агресії; наголосили на важливості розширення Чорноморської зернової ініціативи та її поширення на інші українські морські порти.
Привітали реалізацію гуманітарної програми «Зерно з України», спрямованої на посилення глобальної продовольчої безпеки, і підкреслили важливість подальшої реалізації «Шляхів солідарності» ЄС – Україна; привітали українську підтримку щодо прагнення Словенії стати непостійним членом Ради Безпеки ООН на період 2024-2025 років.
Членство в Раді Безпеки ООН є значною відповідальністю та має ключове значення для надання підтримки Україні в контексті російської агресії. привітали готовність Республіки Словенія брати участь у відновленні, реконструкції та модернізації України, зокрема у сферах «зеленого переходу», цифровізації та телекомунікацій, освіти, енергетики та енергоефективності, переробки відходів та очистки води, будівництва, планування та інфраструктури; закликали ділові кола України та Республіки Словенія використати можливості, що відкриваються з тимчасовим усуненням митних бар"єрів для українських товарів, з метою активізації торговельно-економічних відносин між двома країнами. Прем’єр-міністр України висловив вдячність за багаторівневу допомогу, яка надається Республікою Словенія, зокрема військового і гуманітарного характеру, допомогу для відновлення енергетичної інфраструктури України, а також підтримку українців, які знайшли в Республіці Словенія тимчасовий захист від війни. Вчинено в м.Київ 31 березня 2023 року у двох примірниках англійською мовою.   Прем’єр-міністр України        Денис Шмигаль   Прем’єр-міністр Республіки Словенія     Роберт Голоб 

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші – папірці,
Але на них ґрунтується
Економіка.

- Fin.Org.UA

Новини

10:28 - Курс валют у банках на 9 травня: скільки коштують долар та євро
10:02 - Фінляндія пропонує ввести мита на весь імпорт з московії до Євросоюзу
10:00 - Ситуація в енергосистемі на 09 травня
09:58 - Китай втратив 21% експорту до США – і одразу компенсував його Азією та ЄС
09:55 - "Нова пошта" закриває останнє відділення у Костянтинівці на Донеччині
09:28 - Ціни на нафту відреагували на "проривну" торгову угоду між Британією та США
09:10 - Понад 202,9 млрд грн ЄСВ у січні – квітні 2025 року: надходження єдиного внеску збільшилися майже на чверть
09:00 - В Україні ринок автобусів зріс вдвічі: популярні моделі
09:00 - Які виклики стоять перед готельним ринком
08:00 - Наука та досвід поколінь. Як молодий винороб з Кідьоша повертає славу закарпатським винам
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 09.05.2025
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 8 травня: ратифікація угоди щодо надр зі США, нардепи вдвічі збільшили сукупний дохід
20:44 - Канада збудує модульну АЕС за $15 мільярдів – першу серед країн G7
20:15 - Для обходу санкцій: Іран відправив до Китаю "зомбі-супертанкер" із нафтою
19:46 - Брюссель наточив мита: ЄС підготував удар на $107 мільярдів по імпорту США
19:45 - Репетитор мрії чи провал освіти: як ШІ може змінити уявлення про навчання
19:20 - Зеленський про угоду щодо надр зі США: "Такої перспективної домовленості ще не було"
19:00 - Європарламент продовжив на три роки безмитний імпорт заліза та сталі з України
18:40 - У квітні зросла сума сплачених митних платежів
18:38 - Bitcoin "пробив" рубіж ціни в 100 тисяч доларів
18:30 - НКЦПФР видала ліцензію колишньому сумнівному інвестпроєкту
18:25 - ЄС витісняє компанії США з китайського ринку – завдяки торговій війні Трампа
18:15 - В "Дії" доступні послуги зняття та зміни місця проживання
18:05 - Пауэлл поддержал доллар через ставку
17:51 - Нацбанк показав курс долара та євро на п'ятницю 9 травня
17:30 - Україна подвоїла експорт електроенергії
17:20 - Як monobank, Rozetka та "Нова пошта" досягли успіху з мінімумом ресурсів
17:15 - США і Кремль таємно обговорюють повернення газу московія до Європи
16:57 - Путін попросив Сі Цзіньпіна будувати в московії заводи: Китай поки утримується


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.31268
Австралійський долар26.6337
Така0.34026
Канадський долар29.8879
Юань Женьміньбі5.7354
Чеська крона1.8804
Данська крона6.2849
Гонконгівський долар5.3411
Форинт0.115547
Індійська рупія0.48446
Рупія0.0025158
Новий ізраїльський шекель11.5989
Єна0.28695
Теньге0.080453
Вона0.029659
Ліванський фунт0.000464
Малайзійський ринггіт9.6939
Мексиканське песо2.1193
Молдовський лей2.417
Новозеландський долар24.5954
Норвезька крона4.0106
Саудівський ріял11.067
Сінгапурський долар32.018
Донг0.0015985
Ренд2.2859
Шведська крона4.2994
Швейцарський франк50.3076
Бат1.26482
Дирхам ОАЕ11.3017
Туніський динар13.8523
Єгипетський фунт0.8198
Фунт стерлінгів55.3283
Долар США41.5113
Сербський динар0.39993
Азербайджанський манат24.4141
Румунський лей9.158
Турецька ліра1.0745
СПЗ (спеціальні права запозичення)56.1642
Болгарський лев23.9728
Євро46.887
Ларі15.1313
Злотий10.9792
Золото138782.65
Срібло1345.29
Платина40869.54
Паладій40402.12

Курси валют, встановлені НБУ на 09.05.2025