Глави урядів України та Словенії підписали спільну заяву

31.03 14:40 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Підтримку в розмінуванні та відновленні українських територій обговорили Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Прем’єр-міністр Республіки Словенія Роберт Голоб. Глава українського Уряду подякував словенській стороні за візит з нагоди першої річниці деокупації Бучі, коли світ побачив злочини, вчинені російською федерацією у населених пунктах Київщини. «Важливо не забувати цю трагедію та засудити усіх винних.
Говоримо конкретно про кримінальне переслідування злочинців та їх покарання.
Словенія має досвід у цьому питанні.
Цінуємо вашу солідарність із нами», — сказав Денис Шмигаль. Прем’єр-міністр України подякував Словенії за незмінну підтримку нашої держави в усіх сферах.
Сторони обговорили розмінування та відновлення українських територій від наслідків російської агресії.
Зокрема, проекти комплексної відбудови населених пунктів. За підсумками зустрічі глави урядів підписали спільну заяву.
У ній сторони, серед іншого, засудили російський терор проти цивільного населення та цивільної інфраструктури України та підкреслили необхідність негайного й повного виведення всіх російських військ та збройних формувань із суверенної території України в межах міжнародно визнаних кордонів. Прем’єр-міністри України та Словенії також наголосили на необхідності зміцнення обороноздатності України та на важливості розслідування воєнних злочинів росії та її посадових осіб з метою притягнення винних до відповідальності. Словенія висловила підтримку Формулі миру Президента України Володимира Зеленського та продовжить підтримувати Україну на шляху до повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО. Глави урядів наголосили на важливості розширення Чорноморської зернової ініціативи, її поширення на інші українські морські порти та привітали готовність Словенії брати участь у відновленні, реконструкції та модернізації України, зокрема у сферах «зеленого переходу», цифровізації та телекомунікацій, освіти, енергетики та енергоефективності, переробки відходів та очистки води, будівництва, планування та інфраструктури. Спільна заява  Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та  Прем’єр-міністра Республіки Словенія Роберта Голоба   Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Прем’єр-міністр Республіки Словенія Роберт Голоб провели зустріч, за результатами якої глави урядів: обговорили стан і перспективи двосторонніх українсько-словенських відносин в умовах триваючої збройної агресії росії проти України та спричинених внаслідок цього безпекових, економічних і соціальних викликів для європейського континенту та всього світу; засудили російський терор проти цивільного населення та цивільної інфраструктури України, включаючи енергетичні об’єкти, школи, лікарні та житлові будинки, які охороняються міжнародним гуманітарним правом; підкреслили необхідність негайного й повного виведення всіх російських військ та збройних формувань із суверенної території України в межах міжнародно визнаних кордонів, що поширюються на її територіальні води; підтвердили невід’ємне право України на індивідуальну або колективну самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН та наголосили на необхідності зміцнення обороноздатності України з метою повного відновлення її територіальної цілісності та суверенітету в межах міжнародно визнаних кордонів, а також постачання в Україну з цією метою військової техніки та зброї і співробітництва у сфері розвитку оборонно-промислового потенціалу; висловили підтримку Формулі миру Президента України Володимира Зеленського, яка дає спільне бачення необхідних кроків для забезпечення всеохоплюючого, справедливого і сталого миру для України та безпеки для всього світу.
Республіка Словенія готова підтримати план України, заснований на повазі до її суверенітету та територіальної цілісності, і підтверджує свою відданість активній співпраці з Україною над його реалізацією.
Україна і Республіка Словенія підтримують ідею Саміту Формули миру та працюватимуть разом, щоб забезпечити якнайширшу участь у ньому міжнародних партнерів; відзначили активну участь Республіки Словенія у заходах Міжнародної Кримської платформи, спрямованої на деокупацію українського Криму; наголосили на важливості розслідування воєнних злочиніна росії та її посадових осіб з метою притягнення винних до відповідальності, а також інших злочинів відповідно до норм міжнародного права, зокрема через Міжнародний кримінальний суд, та підтримали ініціативу створення Спеціального трибуналу для злочину агресії, вчиненого проти України; привітали ухвалене 23 червня 2022 року історичне рішення лідерів держав–членів Європейського Союзу про надання Україні статусу країни–кандидата до ЄС.
Республіка Словенія продовжить підтримувати Україну на шляху до повноправного членства в Європейському Союзі на основі виконання необхідних умов; підтвердили свою відданість зміцненню спільних зусиль для забезпечення подальшого прогресу на шляху впровадження стандартів НАТО та інтеграції України до Північноатлантичного альянсу.
Республіка Словенія підтримує Україну в тому, щоб вона стала частиною Північноатлантичного альянсу відповідно до Декларації Бухарестського саміту НАТО, щойно дозволять умови; рішуче засудили безвідповідальну й провокативну ядерну риторику росії та наголосили, що застосування або загроза застосування ядерної зброї є неприпустимими злочинами.
Відзначили підтримку зусиль Міжнародного агентства з атомної енергії з надання Україні допомоги у забезпеченні ядерної безпеки в умовах повномасштабної російської агресії; наголосили на важливості розширення Чорноморської зернової ініціативи та її поширення на інші українські морські порти.
Привітали реалізацію гуманітарної програми «Зерно з України», спрямованої на посилення глобальної продовольчої безпеки, і підкреслили важливість подальшої реалізації «Шляхів солідарності» ЄС – Україна; привітали українську підтримку щодо прагнення Словенії стати непостійним членом Ради Безпеки ООН на період 2024-2025 років.
Членство в Раді Безпеки ООН є значною відповідальністю та має ключове значення для надання підтримки Україні в контексті російської агресії. привітали готовність Республіки Словенія брати участь у відновленні, реконструкції та модернізації України, зокрема у сферах «зеленого переходу», цифровізації та телекомунікацій, освіти, енергетики та енергоефективності, переробки відходів та очистки води, будівництва, планування та інфраструктури; закликали ділові кола України та Республіки Словенія використати можливості, що відкриваються з тимчасовим усуненням митних бар"єрів для українських товарів, з метою активізації торговельно-економічних відносин між двома країнами. Прем’єр-міністр України висловив вдячність за багаторівневу допомогу, яка надається Республікою Словенія, зокрема військового і гуманітарного характеру, допомогу для відновлення енергетичної інфраструктури України, а також підтримку українців, які знайшли в Республіці Словенія тимчасовий захист від війни. Вчинено в м.Київ 31 березня 2023 року у двох примірниках англійською мовою.   Прем’єр-міністр України        Денис Шмигаль   Прем’єр-міністр Республіки Словенія     Роберт Голоб 

Додати коментар

Користувач:
email:

Monetary policy,
Interest rates and inflation,
Central bank power.

- Fin.Org.UA

Новини

22:55 - Херсонський завод по розведенню молоді риб під загрозою повного затоплення
22:55 - Рятуємо усіх на правому березі та розробляємо план, як допомогти людям на лівому, - Ігор Клименко
20:50 - Система управління державними фінансами продемонструвала свою стійкість навіть в умовах війни, - Денис Улютін
20:50 - Відбулась зустріч Оксена Лісового з Надзвичайним і Повноважним Послом ФРН в Україні Анкою Фельдгузен
20:50 - Оперативна інформація щодо наслідків знищення окупантами Каховської ГЕС на 17:00
20:50 - Мінветеранів провело навчання для 1000 адміністраторів ЦНАПів щодо якості надання адмінпослуг ветеранам та членам їхніх сімей
20:35 - Серебро формирует больше сигналов бычьего разворота
19:45 - Украина договорилась с ОЭСР о четырехлетней программе сотрудничества
19:45 - Беженцев хотят обеспечить почти бесплатным жильем
19:45 - Зеленский и Путин проигнорировали инициативу Эрдогана по расследованию подрыва Каховской ГЭС
18:50 - Міста на Дніпропетровщині можуть залишитися без води. Що про це відомо?
18:50 - Киевские ГЭС и ГАЭС начинают оснащать системами раннего оповещения об угрозах
18:50 - Підміна. Як голова профільного комітету Шуляк і Мінвідновлення ховають регіональну політику
18:50 - Навіщо Путіну “вибори” на окупованих територіях України
18:50 -  Всемирный банк существенно ухудшил прогноз по ВВП Украины в 2023 году
18:50 - Единственный государственный осетровый завод полностью затоплен
18:50 - Одесская прокуратура передала АРМА изъятые 2,5 тыс тонн руды “Металлоинвеста” Алишера Усманова
18:50 - рф в июне увеличит на 16% поставки нефти в ЕС по южной ветке “Дружбы”
18:45 - МОН: Рекордна кількість університетів України увійшла до рейтингу «Times Higher Education Impact Rankings 2023»
18:45 - Олександр Кубраков провів у Херсоні оперативну нараду щодо ситуації на півдні
18:45 - Міндовкілля: Через підрив дамби Каховської ГЕС затоплено Нацпарк “Нижньодніпровський”
18:45 - Сергій Марченко: Терористичні дії рф призводять до щоденного зростання фінансових потреб на відновлення
18:45 - Оперативна інформація Генерального Штабу Збройних Сил України станом на 18:00 07.06.2023 щодо російського вторгнення
17:55 - Украина требует исключить россию из международных экологических ассоциаций
17:55 - россия может попытаться взорвать и другие украинские ГЭС
17:55 - Эвакуированным из-за подрыва Каховской ГЭС выплатят финансовую помощь,
17:55 - Львовские Вовки накормят украинских кошек и собак
17:55 - НБУ аннулировал лицензии 6 небанковским учреждениям
17:55 - Администрация Гостомеля раздала миллионы гривен на восстановление подставным предпринимателям и компаниям
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 07.06.2023


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар24.4882
Канадський долар27.3053
Юань Женьміньбі5.1414
Чеська крона1.6588
Данська крона5.2601
Гонконгівський долар4.6636
Форинт0.106286
Індійська рупія0.44298
Рупія0.0024579
Новий ізраїльський шекель10.0004
Єна0.26238
Теньге0.082134
Вона0.028049
Мексиканське песо2.1048
Молдовський лей2.0553
Новозеландський долар22.2209
Норвезька крона3.3214
московський рубль0.44763
Сінгапурський долар27.1583
Ренд1.9225
Шведська крона3.3701
Швейцарський франк40.3828
Єгипетський фунт1.1835
Фунт стерлінгів45.5937
Долар США36.5686
Білоруський рубль13.2919
Азербайджанський манат21.5363
Румунський лей7.9025
Турецька ліра1.5792
СПЗ (спеціальні права запозичення)48.657
Болгарський лев20.0343
Євро39.1851
Злотий8.7667
Алжирський динар0.26744
Така0.33704
Вірменський драм0.094585
Домініканське песо0.67208
Іранський ріал0.00087068
Іракський динар0.027915
Сом0.4175
Ліванський фунт0.002438
Лівійський динар7.568
Малайзійський ринггіт7.9273
Марокканський дирхам3.5919
Пакистанська рупія0.12814
Саудівський ріял9.7501
Донг0.0015568
Бат1.05188
Дирхам ОАЕ9.9566
Туніський динар11.761
Узбецький сум0.0032077
Новий тайванський долар1.18822
Туркменський новий манат10.4482
Сербський динар0.33308
Сомоні3.3507
Ларі14.0773
Бразильський реал7.2563
Золото71728.21
Срібло862.92
Платина38028.78
Паладій51570.14

Курси валют, встановлені НБУ на 08.06.2023

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2258091050.971050.971050.971050.971050970.00
2262601033.991033.991033.991033.9946529.55
2262861023.481023.481023.481023.4848103.56
MHPC150150150150946500.00
VERES155.17155.17155.17155.17155.17

Дані за 07.06.2023