Глави урядів України та Словенії підписали спільну заяву

31.03.2023 14:40 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Підтримку в розмінуванні та відновленні українських територій обговорили Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Прем’єр-міністр Республіки Словенія Роберт Голоб. Глава українського Уряду подякував словенській стороні за візит з нагоди першої річниці деокупації Бучі, коли світ побачив злочини, вчинені російською федерацією у населених пунктах Київщини. «Важливо не забувати цю трагедію та засудити усіх винних.
Говоримо конкретно про кримінальне переслідування злочинців та їх покарання.
Словенія має досвід у цьому питанні.
Цінуємо вашу солідарність із нами», — сказав Денис Шмигаль. Прем’єр-міністр України подякував Словенії за незмінну підтримку нашої держави в усіх сферах.
Сторони обговорили розмінування та відновлення українських територій від наслідків російської агресії.
Зокрема, проекти комплексної відбудови населених пунктів. За підсумками зустрічі глави урядів підписали спільну заяву.
У ній сторони, серед іншого, засудили російський терор проти цивільного населення та цивільної інфраструктури України та підкреслили необхідність негайного й повного виведення всіх російських військ та збройних формувань із суверенної території України в межах міжнародно визнаних кордонів. Прем’єр-міністри України та Словенії також наголосили на необхідності зміцнення обороноздатності України та на важливості розслідування воєнних злочинів росії та її посадових осіб з метою притягнення винних до відповідальності. Словенія висловила підтримку Формулі миру Президента України Володимира Зеленського та продовжить підтримувати Україну на шляху до повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО. Глави урядів наголосили на важливості розширення Чорноморської зернової ініціативи, її поширення на інші українські морські порти та привітали готовність Словенії брати участь у відновленні, реконструкції та модернізації України, зокрема у сферах «зеленого переходу», цифровізації та телекомунікацій, освіти, енергетики та енергоефективності, переробки відходів та очистки води, будівництва, планування та інфраструктури. Спільна заява  Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та  Прем’єр-міністра Республіки Словенія Роберта Голоба   Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Прем’єр-міністр Республіки Словенія Роберт Голоб провели зустріч, за результатами якої глави урядів: обговорили стан і перспективи двосторонніх українсько-словенських відносин в умовах триваючої збройної агресії росії проти України та спричинених внаслідок цього безпекових, економічних і соціальних викликів для європейського континенту та всього світу; засудили російський терор проти цивільного населення та цивільної інфраструктури України, включаючи енергетичні об’єкти, школи, лікарні та житлові будинки, які охороняються міжнародним гуманітарним правом; підкреслили необхідність негайного й повного виведення всіх російських військ та збройних формувань із суверенної території України в межах міжнародно визнаних кордонів, що поширюються на її територіальні води; підтвердили невід’ємне право України на індивідуальну або колективну самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН та наголосили на необхідності зміцнення обороноздатності України з метою повного відновлення її територіальної цілісності та суверенітету в межах міжнародно визнаних кордонів, а також постачання в Україну з цією метою військової техніки та зброї і співробітництва у сфері розвитку оборонно-промислового потенціалу; висловили підтримку Формулі миру Президента України Володимира Зеленського, яка дає спільне бачення необхідних кроків для забезпечення всеохоплюючого, справедливого і сталого миру для України та безпеки для всього світу.
Республіка Словенія готова підтримати план України, заснований на повазі до її суверенітету та територіальної цілісності, і підтверджує свою відданість активній співпраці з Україною над його реалізацією.
Україна і Республіка Словенія підтримують ідею Саміту Формули миру та працюватимуть разом, щоб забезпечити якнайширшу участь у ньому міжнародних партнерів; відзначили активну участь Республіки Словенія у заходах Міжнародної Кримської платформи, спрямованої на деокупацію українського Криму; наголосили на важливості розслідування воєнних злочиніна росії та її посадових осіб з метою притягнення винних до відповідальності, а також інших злочинів відповідно до норм міжнародного права, зокрема через Міжнародний кримінальний суд, та підтримали ініціативу створення Спеціального трибуналу для злочину агресії, вчиненого проти України; привітали ухвалене 23 червня 2022 року історичне рішення лідерів держав–членів Європейського Союзу про надання Україні статусу країни–кандидата до ЄС.
Республіка Словенія продовжить підтримувати Україну на шляху до повноправного членства в Європейському Союзі на основі виконання необхідних умов; підтвердили свою відданість зміцненню спільних зусиль для забезпечення подальшого прогресу на шляху впровадження стандартів НАТО та інтеграції України до Північноатлантичного альянсу.
Республіка Словенія підтримує Україну в тому, щоб вона стала частиною Північноатлантичного альянсу відповідно до Декларації Бухарестського саміту НАТО, щойно дозволять умови; рішуче засудили безвідповідальну й провокативну ядерну риторику росії та наголосили, що застосування або загроза застосування ядерної зброї є неприпустимими злочинами.
Відзначили підтримку зусиль Міжнародного агентства з атомної енергії з надання Україні допомоги у забезпеченні ядерної безпеки в умовах повномасштабної російської агресії; наголосили на важливості розширення Чорноморської зернової ініціативи та її поширення на інші українські морські порти.
Привітали реалізацію гуманітарної програми «Зерно з України», спрямованої на посилення глобальної продовольчої безпеки, і підкреслили важливість подальшої реалізації «Шляхів солідарності» ЄС – Україна; привітали українську підтримку щодо прагнення Словенії стати непостійним членом Ради Безпеки ООН на період 2024-2025 років.
Членство в Раді Безпеки ООН є значною відповідальністю та має ключове значення для надання підтримки Україні в контексті російської агресії. привітали готовність Республіки Словенія брати участь у відновленні, реконструкції та модернізації України, зокрема у сферах «зеленого переходу», цифровізації та телекомунікацій, освіти, енергетики та енергоефективності, переробки відходів та очистки води, будівництва, планування та інфраструктури; закликали ділові кола України та Республіки Словенія використати можливості, що відкриваються з тимчасовим усуненням митних бар"єрів для українських товарів, з метою активізації торговельно-економічних відносин між двома країнами. Прем’єр-міністр України висловив вдячність за багаторівневу допомогу, яка надається Республікою Словенія, зокрема військового і гуманітарного характеру, допомогу для відновлення енергетичної інфраструктури України, а також підтримку українців, які знайшли в Республіці Словенія тимчасовий захист від війни. Вчинено в м.Київ 31 березня 2023 року у двох примірниках англійською мовою.   Прем’єр-міністр України        Денис Шмигаль   Прем’єр-міністр Республіки Словенія     Роберт Голоб 

Додати коментар

Користувач:
email:





Traders watch and wait,
Candlesticks rise and fall fast,
Money generates.

- Fin.Org.UA

Новини

20:26 - Компанії в московія почали платити податки в борг через проблеми з експортною виручкою
20:17 - ВАКС дозволив конфіскувати активи російської компанії, яка виготовляє військову техніку 
19:45 - ФДМУ за тиждень провів 8 успішних аукціонів з приватизації на 28,5 мільйонів
19:20 - "Під виглядом співробітників Бюро видурювали у людей гроші": ДБР викрило шахрайську схему
19:05 - Понад 55% мережі системно важливих банків здатні працювати під час блекауту – НБУ
18:45 - Для розблокування експорту вітчизняної зброї немає політичної підтримки – Камишін
18:35 - московіяни завдали удару по морському порту "Південний" – Зеленський
18:25 - Іноземні інвестори можуть диверсифікувати ризики за рахунок інвестицій в малий і середній бізнес, - Надія Бігун
17:58 - Харківські "Укренергомашини" створять філії на заході України
17:58 - Україна залучила близько $72 млрд бюджетної підтримки від країн G7 та ЄС з лютого 2022 року: Сергій Марченко зустрівся з міністрами фінансів G7
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 19.04.2024
17:37 - У першому кварталі 2024 року експорт українського меду зріс на 93%
17:25 - Ощадбанк торік отримав рекордні 6 мільярдів чистого прибутку
17:15 - Іноземні інвестори можуть диверсифікувати ризики за рахунок інвестицій в малий і середній бізнес, - Надія Бігун
16:54 - Людмила Сугак зустрілася з представниками Генерального директорату з питань сусідства та переговорів про розширення Єврокомісії
16:50 - Неплатників аліментів тепер зможуть мобілізувати – Мін'юст
16:49 - Мінцифри радить використовувати безоплатні можливості від Дія.Бізнес для розвитку підприємницьких навичок
16:41 - У Киргизстані заблокували TikTok: що стало причиною
16:23 - Україна отримала 18 модульних мостів від іноземних партнерів
16:18 - Мін’юст: Санкції створюють величезні проблеми для підсанкційних осіб
16:17 - Tesla відкликає майже 4 тисячі електромобілів Cybertruck через несправність
16:11 - московіяни атакували Одещину ракетами, пошкоджена припортова інфраструктура
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 22.04.2024
15:55 - Російські будівельники залишилися без софту для проєктування об'єктів
15:46 - АРМА: Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений
15:37 - Міжнародна допомога: газовики прифронтових областей отримали 20 тонн обладнання від чеських партнерів
15:35 - Презентували цифрові досягнення регіонів та громад на Міжнародному саміті мерів
15:30 - Україна та ЄІБ підписали Меморандум про взаєморозуміння: Сторони визначили пріоритети співпраці на наступні 10 років
15:21 - Україна отримала 18 модульних мостів американської компанії Acrow
15:16 - Какао б'є нові рекорди: ціни перетнули межу в 11 тисяч доларів


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.504
Канадський долар28.9062
Юань Женьміньбі5.4947
Чеська крона1.678
Данська крона5.6797
Гонконгівський долар5.0796
Форинт0.107271
Індійська рупія0.47667
Рупія0.002444
Новий ізраїльський шекель10.5315
Єна0.25735
Теньге0.089175
Вона0.028793
Мексиканське песо2.2909
Молдовський лей2.2228
Новозеландський долар23.4152
Норвезька крона3.6029
московський рубль0.42645
Сінгапурський долар29.2107
Ренд2.0712
Шведська крона3.6331
Швейцарський франк43.7663
Єгипетський фунт0.8232
Фунт стерлінгів49.4922
Долар США39.7879
Білоруський рубль14.462
Азербайджанський манат23.4019
Румунський лей8.5166
Турецька ліра1.2205
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.3493
Болгарський лев21.6698
Євро42.3821
Злотий9.7865
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото94602.1
Срібло1122.93
Платина37071.98
Паладій40053.68

Курси валют, встановлені НБУ на 22.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861041.861041.861041.861041.8652093.00
227763995.42995.42995.42995.42597252.00
2280431098.651098.651098.651098.6535156.80
229025981.67981.67981.67981.67490835.00
229470917.58917.58917.58917.58275274.00
CRSR061019.951019.951019.951019.9512239.40
USXT22464946494649464932529053.00

Дані за 19.04.2024