З 1 квітня рецептурні препарати можна буде отримати не лише за паперовим, а й за електронним рецептом

31.03.2023 14:40 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Починаючи з 1 квітня рецептурні ліки можна буде придбати в аптеці за електронним рецептом, це зробить процес призначення більш простим та ефективним.
В той же час в Україні, паперові рецепти продовжать діяти, щонайменше до закінчення воєнного стану. Відпуск рецептурних препаратів і раніше відбувався згідно з призначенням лікаря: тепер же пацієнт задля своєї зручності зможе сам обрати, за яким рецептом він бажає придбати ліки – електронним або паперовим. Е-рецепт пошириться на всі зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають відпуску за рецептом лікаря, та які пацієнт купує за власні кошти. При цьому МОЗ не розширює та не змінює перелік рецептурних ліків.
Тобто всі ті ліки, що і раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, відтепер можна буде придбати і за е-рецептом. Виписати рецепт можуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, або ж лікар-ФОП. Під час огляду лікар сформує електронне призначення, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків. А у разі, якщо ви маєте гостре чи хронічне захворювання або потребуєте продовжити лікування чи профілактику, електронний рецепт на потрібні ліки можна буде отримати дистанційно, звернувшись до свого сімейного лікаря доступним засобом зв’язку.
Для цього в системі попередньо обов’язково має бути зафіксований діагноз та призначення від лікуючого лікаря.
Так призначення ліків завжди будуть доступні у вашому смартфоні. Водночас якщо ви чи ваші близькі не маєте мобільного телефону, лікар зможе зробити вам призначення на паперовому рецептурному бланку.
Так ви зможете отримати рецепт на ліки у будь-якого лікаря та погасити його у будь-якій аптеці у зручний для вас спосіб. Як же отримати електронний рецепт на рецептурний препарат? Необхідно обов’язково звернутися до лікаря на прийом. На прийомі ви можете обрати, за яким рецептом бажаєте придбати ліки в аптеці – електронним чи паперовим. Якщо ви обрали електронний рецепт, під час огляду лікар за потреби зареєструє вас в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) та сформує е-рецепт, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків. Після цього ви отримаєте СМС-повідомлення з номером електронного рецепта та унікальним кодом його погашення. Знайти аптеку, яка відпускає ліки за електронним рецептом можна, скориставшись спеціальним дашбордом, який підкаже адресу найближчої для вас аптеки.
Для цього достатньо ввести чи обрати з переліку в пошуковому рядку назву вашого населеного пункту. Ви можете придбати ліки за електронним рецептом в аптеці протягом 10 днів (якщо це наркотичні (психотропні ліки) або протягом 30 днів (для решти рецептурних препаратів).. Для того, щоб придбати ліки, достатньо повідомити фармацевту потрібні реквізити з СМС – номер рецепта та код погашення. Фармацевт запропонує вам наявні в аптеці лікарські засоби, які містять діючу речовину, що призначив вам лікар – так ви зможете обрати ліки відповідно до вашого бюджету. Завдяки доступу до медичної інформації в ЕСОЗ, лікуючий лікар зможе переглянути історичні меддані, дізнатися про супутні захворювання та іншу інформацію, яка необхідна для призначення ефективного лікування. Відпуск лікарських засобів за е-рецептом здійснюється поетапно, включаючи й перехідний період з огляду на повномасштабну війну. Враховано ситуацію в регіонах, де ведуться бойові дії, – там для відпуску рецептурних препаратів рецепт не потрібен, окрім наркотичних (психотропних), сильнодіючих (отруйних речовин). Також військові адміністрації, підрозділи ЗСУ, залучені волонтерські та благодійні організації можуть закуповувати рецептурні ліки для потреб воєнного часу гуртово безпосередньо у дистриб’юторів і для цього рецепт теж не потрібен.

Додати коментар

Користувач:
email:





Золото, золото,
Злетіти вгору з душі
Все ж бажаю я

- Fin.Org.UA

Новини

14:53 - Порядок надсилання податкових повідомлень-рішень: що змінилось?
14:52 - Соціальний захист для вагітних і працівників із дітьми – офіційне працевлаштування
14:50 - Порушення вимог щодо використання РРО/ПРРО: застосування фінансових санкцій
14:47 - Реєстрація суб’єктів господарювання як платників акцизного податку
14:46 - Умови, за яких будівля критого ринку та приміщення, розташовані на ньому не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно
14:44 - Сплата нарахованої суми пені з військового збору: зазначення коду виду сплати при заповненні реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції
14:43 - За яких обставин може бути застосовано адміністративний арешт майна платника податків?
14:42 - Митний режим експорту окремих видів товарів: якою датою складається податкова накладна?
14:40 - Фізична особа у звітному році отримала дохід від продажу одного легкового автомобіля: чи подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи?
14:38 - До уваги платників рентної плати за спеціальне використання води!
14:36 - Про термін подання ФОПом – платником єдиного податку четвертої групи податкової декларації та строк сплати єдиного податку
14:35 - Яким чином суб’єкт господарювання, який реалізує пальне, надсилає для реєстрації другий примірник акцизної накладної/розрахунку коригування розпоряднику акцизного складу – отримувачу пального?
14:33 - Деякі особливості заповнення звітності юридичними особами – платниками єдиного податку четвертої групи
14:33 - Більшість українців не підтримують блокування Telegram, але є питання до контролю – опитування
14:32 - Чи має право на податкову знижку ФОП?
14:30 - Понад 27,8 млрд грн податкових платежів та єдиного внеску – надходження до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів від платників Дніпропетровщини
14:28 - Комунікація податкової служби Дніпропетровщини з платниками
14:26 - Порти Ірану продовжують відвантажувати газ та нафту – ЗМІ
14:24 - У лютому до загального фонду держбюджету надійшло 93 млрд грн податків та зборів
14:23 - Сплата податкових зобов’язань за результатами декларування за 2025: не пропустіть свої строки
14:00 - В Україну надійшло майже 2 тисячі одиниць енергообладнання з початку року
13:49 - Україна оновила рекорд імпорту електроенергії
13:40 - Лише кросовери: які моделі нових легковиків купували українці в лютому
13:25 - Ціни на українських АЗС оновлюють максимум – ЗМІ
13:07 - В Мінекономіки розповіли про підготовку до активного весняного водопілля
13:05 - На Тайвані залишилося газу до кінця березня: острів шукає термінову заміну
12:53 - Муніципальне житло в оренду: громади пройшли перший етап оцінки проєктів
12:50 - Індія урізала газ для промисловості на тлі зупинки видобутку в Катарі через Іран
12:30 - Банки України показали актуальний курс валют на 3 березня
12:30 - Як Захід б’є Росію на криптофронті


Більше новин