Україна сформує власний досвід розміновування земель, завдяки використанню новітніх технологій, що прискорять процес, – Денис Башлик

30.03.2023 19:55 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні відбулася онлайн-зустріч «Аграрний бізнес та розмінування земель: виклики та перспективи» з компаніями-членами Європейської бізнес асоціації, профільними міністерствами, Укроборонпромом, представниками бізнесу, стейкхолдерами та агровиробниками.
У заході взяв участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик. Учасники обговорили план заходів щодо розмінування земель сільськогосподарського призначення, перебіг виконання вже розпочатих робіт з гуманітарного розмінування в окремих регіонах України, нормативно-правову базу цього процесу, його алгоритми, етапи, типи забруднень, перспективи та фінансові можливості щодо залучення приватних та міжнародних операторів, зокрема для агросектору, технології та інновації в галузі розмінування земель, ціноутворення, основні потреби станом на зараз тощо. «На жаль, в Україні склалася унікальна ситуація, за якої ми не можемо послуговуватися міжнародним досвідом.
Адже навіть ті території, які зараз визначаються як такі, що потребують обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів, – за площею вже перевищили три Хорватії.
Це для розуміння масштабу проблеми», – пояснив Денис Башлик. Він додав, що на сьогодні пріоритетним планом визначено наявність 470 тис.
га потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами земель.
Водночас є усвідомлення того, що посівна вже обігнала цей процес.
Тому на міжвідомчій робочій групі, яка координується Мінекономіки, визначили певну пріоритетність щодо земель.
Насамперед, поставивши землі, які використовуються для вирощування овочевих культур, адже усі розуміють усі складнощі імпорту, і як це вплине на ціни для споживачів, друга черга – рілля та зернові культури, третя – усі інші несільськогосподарські землі, які використовуються для с.-г.
призначення або перелоги, пасовища та інші.
Наразі заходи з обстеження з метою подальшого розмінування земель тривають, інформацію щодо щільності забруднення та категорій економічної доцільності готують територіальні громади та подають її до обласної військової адміністрації. «Для того, аби прискорити перший етап нетехнічного обстеження земель, сьогодні Мінекономіки разом з Мінагрополітики та програмою ПРООН проводять пілот у Київській області.
Це дасть змогу використовувати новітні дрони, що може значно прискорити загальний процес розміновування.
Потрібно чітко розуміти, що цифра 470 тис.
га – це ті землі, які, перш за все, потребують якісного обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів, не обов’язково одразу розміновування», – зауважив заступник Міністра та додав, що наразі вже ведуться переговори з міжнародними партнерами, аби вони допомогли Україні у цьому складному і злободенному процесі, адже часу лишається обмаль, а земля має працювати вже зараз.

Додати коментар

Користувач:
email:





Quantitative easing,
Stimulus injections flow,
Markets hope and surge.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 5 травня: комбінована атака московія на газовидобуток та скорочення ВВП України
20:43 - Програми прямої підтримки українців: Свириденко розповіла, скільки коштів витрачено
20:20 - Через удари московія "Нафтогаз" втратив частину видобутку – Корецький
19:40 - Незаконне збагачення: суд визначив заставу ексначальнику управління СБУ
19:10 - Нардеп Негулевський незадовго до отримання підозри від слідчих переїхав у 800-метровий маєток
18:52 - Один із найбільших НПЗ московії зупинив роботу після атаки дронів
18:25 - Канал "Рада" повернеться в телемарафон: кого обрали новим підрядником
18:20 - На тлі "зернового скандалу" ізраїльська компанія відмовилася від російського зерна
17:56 - Екскерівник Cisco в Україні став регіональним менеджером Visa у 17 країнах
17:35 - У Саудівській Аравії – найбільший з 2018 року дефіцит бюджету
17:30 - Мінекономіки презентувало матрицю фінансування для аграріїв: як знайти кошти на розвиток господарства
17:14 - Нацбанк показав курс долара та євро на 6 травня
16:58 - Заволодіння зерном ДПЗКУ на 60 мільйонів доларів: НАБУ і САП завершили багаторічне слідство
16:50 - Польща хоче побудувати платну трасу до Львова, а гроші збирати до свого бюджету
16:48 - До трьох фінансових установ застосовано заходи впливу
16:30 - Комісія долучилася до міжурядового діалогу з ЄС
16:30 - Україна та міжнародні партнери обговорили розвиток системи житлового фінансування на другому засіданні Дорадчої ради
16:30 - Як регулятори реагують на паливний шок
16:27 - НБУ оштрафував NovaPay на 8 мільйонів: компанія не оскаржуватиме рішення
16:23 - Засідання Комісії
16:23 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження методик розрахунку розміру плати за надання послуг з оцінки матеріалів реєстраційного досьє та послуг з оцінки змін до умов державної реєстрації ветеринарного лікарського засобу”
16:20 - Як виглядає онлайн-консультація
16:15 - Стало відомо, які збитки зазнала московія від атак на Туапсе
16:00 - "Укрзалізниця" повідомила, за чий рахунок оновить рекламну інфраструктуру
15:45 - Економіка України показала скорочення за квартал вперше за 3 роки – Держстат
15:34 - "Подальші темпи залежать від фінансування": Свириденко розповіла про ремонт доріг
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 06.05.2026
15:30 - Уряд вдосконалює планування державних інвестицій
15:17 - Єгипет продовжує приймати викрадене Росією українське зерно – МЗС
15:15 - Імпорт електроенергії в Україну у квітні впав на 40%


Більше новин