Засідання SEEGAS: ОГТСУ заохочує учасників ринку зберігати газ в Україні

30.03.2023 19:35 | Оператор ГТС України

Оператор ГТС України послідовно працює над диверсифікацією маршрутів постачання газу та закликає міжнародних партнерів до зберігання газу в українських газових сховищах (ПСГ).

Ці питання представники ОГТСУ обговорили на засіданні Спільного керівного комітету SEEGAS щодо міжрегіонального співробітництва з розвитку інтегрованого газового ринку Південно-Східної та Східної Європи.

Як зазначила директорка з питань взаємодії з держорганами та міжнародними організаціями ОГТСУ Ольга Бєлькова, попри війну оператори ГТС і ПСГ продовжують безперебійно надавати послуги з транспортування та зберігання газу європейським клієнтам.

Крім того, серед напрямків для співпраці пані Бєлькова окреслила потенціал розвитку газової генерації в Україні для забезпечення балансу в енергосистемі, а також виробництво й транспортування відновлюваних газів, зокрема біометану. Наразі необхідно на нормативному рівні усунути бар’єри для транскордонної торгівлі біометаном.

Поза іншим учасники заходу розглянути питання розвитку та перспектив водневого сектору.

Своєю чергою начальник відділу розвитку бізнесу ОГТСУ Антон Лазаревич зауважив, що українські підземні сховища навіть у воєнний час користуються довірою замовників послуг і можуть стати в нагоді, зокрема для зберігання газу з LNG-терміналів у Литві та Польщі, а також з південного напрямку.

«З літа 2022 року зацікавленість ринку у використанні послуг short-haul та митного складу стабільно зростає. Минулого року ми активізували співпрацю з молдовською стороною, завдяки чому Молдові вдалося сформувати запаси газу для проходження опалювального сезону. Українські ГТС і ПСГ неодноразово сприяли зміцненню енергетичної безпеки країн-партнерів і допомагали трейдерам стабілізувати ринок», – повідомив представник ОГТСУ.

Запис Засідання SEEGAS: ОГТСУ заохочує учасників ринку зберігати газ в Україні спершу з"явиться на Оператор ГТС України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Regulation rules
SEC monitoring closely
Preventing frauds

- Fin.Org.UA

Новини

19:50 - В Ірані випав небезпечний "нафтовий дощ" після ракетних ударів
19:20 - Зеленський розповів, як Кубраков допоможе посилити енергетику Києва
19:08 - Пропонується оновити порядок інкасації коштів та перевезення валютних цінностей банків в Україні
19:00 - Відновлення генерації: уряд планує цього року залучити ще п’ять мільярдів євро
18:55 - В Україні 11 березня відключення світла триватимуть з ранку до кінця доби
18:50 - Нафтовий гігант ОАЕ зупинив НПЗ після атаки дрона Ірану
18:45 - Запрошуємо до участі: в Києві відбудеться Форум для керівників підприємств щодо експортного контролю та комплаєнсу
18:30 - Нафта обвалилася на $10 після слів Трампа про швидку деескалацію
18:25 - САП та НАБУ викрили корупційну схему в "Укроборонпромі"
18:18 - Японія передала Україні захисну техніку: що найнеобхідніше
18:10 - Найбільший виробник нафти прогнозує "катастрофу" для світової економіки: названо умову
17:50 - Нацбанк показав курс долара і євро на середу 11 березня
17:42 - "Укрпошта" зробила заяву щодо постачальника, якого підозрюють у фінансуванні московія
17:37 - Уряд відкрив можливість проведення аукціонів на три родовища титанової сировини
17:36 - У московії інфляція перевищила 900% за час правління Путіна – росЗМІ
17:20 - московія використовує окуповану Луганщину для збільшення посівів соняшника
17:16 - Засідання Комісії
17:05 - На Тернопільщині викрили підпільне виробництво тютюну та вилучили понад 5 тонн продукції
17:00 - «Доступні кредити 5-7-9%»: щотижнева статистика
17:00 - Прокуратура України повідомила про підозру іранцю, який сприяв запуску виробництва дронів у московія
16:47 - Фактична ціна реалізації природного газу на лютий 2026
16:46 - Кабмін продовжив спецумови постачання газу для виробників тепла
16:35 - Україна скоротила імпорт електроенергії на третину
16:30 - Як захистити інтелектуальну власність
16:25 - На Харківщині суд повернув державі 28 га "оборонних земель"
16:20 - Вивести ринок із тіні: Мінрозвитку готує реформу таксі
16:18 - Зміни до Антикорупційної програми Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України на 2024-2026 роки
16:16 - Зміни до Антикорупційної програми Міністерства економіки України на 2024-2026 роки
16:10 - Цифрова платформа для контролю виконання НПЕК — обговорено ключові кроки
16:06 - Повідомлення про оприлюднення проекту наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16 серпня 2024 року № 2692»


Більше новин