Надання гуманітарної допомоги енергосектору - прозорий і відкритий процес, - Фарід Сафаров
30.03 17:50 | Fin.Org.UA за інформацією КМУНадання гуманітарної допомоги енергосектору - прозорий і відкритий процес.Про це заявив заступник Міністра енергетики України Фарід Сафаров під час круглого столу «Інтеграція антикорупціі у повоєнне відновлення енергетичного сектору Украіни», організованому Антикорупціиною ініціативою ЄС в Украіні (EUACI) спільно з Офісом реформ при Кабінеті Міністрів.
Він зазначив, що гуманітарну допомогу українському енергосектору у вигляді енергетичного обладнання вже надали понад 30 країн.
Відповідне устаткування було розподілене між 111 українськими енергетичними компаніями.
«Разом з нашими міжнародними партнерами ми створили прозорий механізм надання гуманітарної допомоги та реалізації проектів відновлення, наскільки це можливо з погляду чутливості інформації та захисту наших об’єктів від повторних атак ворога.
Ми розуміємо, що довіра донорів дозволяє залучати все більше допомоги.
А тому постійно удосконалюємо процеси, аби вони ставали ще більш прозорими», - зазначив Фарід Сафаров.
Заступник Міністра підкреслив, що відповідно до наказу Міністра енергетики України Германа Галущенка було створено робочу групу, яка координує питання гуманітарної допомоги енергосектору.
Для максимальної прозорості та справедливості розподілу до робочої групи були залучені представники DiXi Group, інших неурядових організацій, Держенергонагляду, а засідання проводяться за участі Секретаріату Енергетичного Співтовариства.
«Спільно ми напрацювали критерії пріоритетності, за якими розподіляється обладнання.
Дискусії велися на рівні робочої групи із залученням представників громадських організацій, учасників Українсько-німецького енергетичного партнерства, далі це узгоджувалося з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства, а також обговорювалося зі Світовим Банком.
І відповідно до цих критеріїв ми продовжуємо розподіляти обладнання», - додав він.
Обладнання, яке не може бути передане Україні як гуманітарна допомога, закуповується за кошти Фонду енергетичної підтримки України, створеного при Секретаріаті Енергетичного Співтовариства.
Закупівлі здійснюються за міжнародними стандартами прозорості незалежною організацією - Tetra Tech ES, Inc.
як виконавцем Проекту енергетичної безпеки USAID.
«У цьому процесі функція Міненерго полягає у зборі запитів від енергокомпаній, їх опрацюванні на предмет того, що вони стосуються саме відновлення, і передачі даних нашим європейським колегам, які керують Фондом.
Американські партнери вже здійснюють безпосередньо закупівлі», - пояснив Фарід Сафаров.
Заступник міністра також зазначив, що Міненерго відкрите до запровадження можливих додаткових рекомендацій міжнародних партнерів щодо підвищення прозорості процесів отримання і розподілу допомоги енергосектору.