Центробанк перед войной ввез в россию десятки миллиардов долларов наличной валюты

30.03.2023 12:50 | Укррудпром

Банк россии перед началом войны с Украиной перевел часть резервов в наличную иностранную валюту и ввез ее на территорию страны. Об этом ЦБ сообщил в годовом отчете. С 2014 года, как пишет регулятор, в ЦБ готовились к сценарию ужесточения санкций, в результате чего часть ЗВР оказалась бы недоступной.

На этот случай резервы переводились в золото, китайские юани, а также в наличную валюту. Причем ее завозили столько, сколько позволяли транспортные мощности — как пишет ЦБ, “в объемах, ограниченных возможностями логистики”.

Ввезенные купюры, как и золотые золотые слитки находятся в хранилищах Центробанка внутри россии, говорится в отчете.

К началу 2022 года ЦБ мог накопить кэша на $60 млрд, оценивает бывший главный экономист “Ингосстрах-Инвестиции” Виктор Тунев, ссылаясь на детальную статистику самого регулятора. При этом за четыре предвоенных года “гора купюр” могла увеличиться примерно на $29 млрд. Часть этой валюты, как считает Тунев, ЦБ, вероятно, “отгрузил” банкам в первые дни войны, когда паникующие вкладчики снимали доллары и евро.

Только из ВТБ физлица забрали почти $20 млрд, жаловался глава банка Андрей Костин. Всего же за года россияне опустошили валютные счета на рекордные $40 млрд, оставив в национальной банковской системе минимальную сумму за последние 14 лет. Еще больше валюты — почти 63 млрд — “сбежало” за рубеж вместе эмигрантами.

Додати коментар

Користувач:
email:





Money moves the world,
The global financial system,
A force to reckon.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - SpaceX може вийти на біржу гігантом, але залишитися поза S&P 500
17:10 - Закритий Ормуз озолотив танкери. Його відкриття може обвалити ринок
16:05 - Російський завод в Ірландії легально постачає сировину для ВПК московія – FT
15:05 - Один мільярд пінт пива: пивовари чекають рекордні продажі від ЧС
14:50 - Кабінет Міністрів виділив майже 3,5 млрд грн на ремонт та утримання місцевих доріг
14:05 - За тиждень Нацбанк продав 766 мільйон доларів
13:11 - У Єврокомісії наполягають на поступовому скасуванні перевірки на внутрішніх кордонах ЄС
12:30 - Суд зобов'язав компанію доплатити Міноборони за будівництво гуртожитку
11:55 - АРМА продовжує управляти російською часткою у фармдистриб’юторі "Вента"
11:05 - ЄС обіцяє ввести обмеження на шенгенські візи для росіян
10:20 - "Каховка. Велика вода": новий документальний фільм до роковин підриву ГЕС
10:20 - Кабінет Міністрів виділив 2 млрд грн на захист критичної інфраструктури та розвиток розподіленої теплової генерації Києва
10:00 - московіяни на Сумщині атакували поштовий автомобіль та знищили АЗС
21:05 - "Далі треба буде заплатити набагато більше": Uklon купує сервіс самокатів
21:00 - Новини 5 червня: удар московія по заводу дитячого харчування, ліміти на їжу в Криму і перемир'я біля ЗАЕС
20:43 - В Африці будують гігантську трубу через Сахару, щоб качати газ в ЄС замість московія
18:00 - Бізнесу Одещини представили інструменти державної підтримки
17:05 - Оновлено порядок організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей по Україні
17:00 - Екоцид Каховської ГЕС: розрахована шкода довкіллю сягнула 77,8 млрд грн
16:35 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 30 травня 2026 року
16:30 - Участь Мінекономіки у роботі Верховної Ради України 02 – 04 червня 2026 року
15:30 - 80% риби в Україні — імпорт. Як змінити ситуацію?
15:16 - Проєкт “Підготовка стійких проєктів для сприяння відновленню України” (Проєкт PREPARE Ukraine)
14:55 - Національний банк у травні 2026 року застосував до одного банку і дев’яти небанківських фінансових установ заходи впливу за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу та валютного законодавства
14:00 - Уряд спростив проходження оцінки впливу на довкілля для бізнесу на територіях бойових дій
13:00 - Уряд схвалив Експортну стратегію до 2030 року
12:04 - Банки забезпечили фінансування енергетичних проєктів на 50,6 млрд грн
11:15 - Уряд закладає правову основу для залучення стратегічного інвестора до ринків капіталу України
11:00 - Міжнародні резерви становили 45,7 млрд дол. США за підсумками травня
11:00 - International Reserves at USD 45.7 Billion in May


Більше новин