Антимонопольну реформу та вдосконалення інструментів АМКУ обговорила Ольга Піщанська з представниками Мін’юсту США

30.03.2023 11:35 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Антимонопольна реформа, її етапи та поточний стан, протидія змовам на закупівлях і вдосконалення інструментів Антимонопольного комітету України обговорювалися 28 березня під час робочої зустрічі у Вашингтоні (США) голови АМКУ Ольги Піщанської з представниками Міністерства юстиції США.
З боку американських партнерів були присутні помічник генерального прокурора Джонатан Кантер (Міністерство юстиції США), його заступниця Меггі Гудландер, помічниця начальника міжнародного відділу Мін’юсту США Мішель Ріндон та директор з питань закупівель та протидії змовам Мін’юсту США Деніел Глед. Найбільше уваги під час зустрічі приділили реалізації антимонопольної реформи в Україні.
Зокрема, партнери цікавилися її поточним станом та викликами.
Голова АМКУ детально розповіла про процес підготовки реформи та складові трьох її етапів, зазначивши, що реалізація цих змін є важливою частиною міжнародних зобов’язань України. Водночас Ольга Піщанська зазначила, що законопроект, необхідний для старту першого етапу (реєстр.
№ 5431), пройшов усі стадії обговорення та погодження з зацікавленими сторонами.
АМКУ в цілому підтримує цей документ та надсилав розробникам пропозиції щодо його вдосконалення.
Наразі законопроект очікує на друге читання та остаточне схвалення Верховною Радою України. Під час обговорення складових другого етапу реформи Ольга Піщанська також подякувала проекту USAID та європейському проекту Twinning за їхній внесок у процес реформування АМКУ, зокрема, за розробку рекомендацій до №5431 й підзаконних актів, необхідних для реалізації другого етапу реформи.
За її словами, цей пакет рекомендацій експерти планують надати народним депутатам, які опікуються реформою, після ухвалення законопроекту №5431. Своєю чергою американські партнери висловили підтримку реалізації конкуренційної реформи в Україні та заявили про готовність у межах своїх повноважень сприяти прискоренню ухвалення необхідних законодавчих актів. Також представники Міністерства юстиції США запропонували розглянути можливість надання Антимонопольному комітету України експертної підтримки з їхнього боку, зокрема, щодо застосування сучасних інструментів, які можуть використовуватися Комітетом під час розслідувань. Поїздка голови АМКУ до Сполучених Штатів відбувається в рамках її участі у 71-й щорічній Весняній антимонопольній зустрічі Американської Асоціації Юристів (ABA) та в щорічному саміті експертів з питань правозастосування, який був організований Федеральною торговою комісією США та Міністерством юстиції США.

Додати коментар

Користувач:
email:





Біржові коти,
Мишачий бій в грошовім
Чишні від труду

- Fin.Org.UA

Новини

18:25 - "Укрпошта" планує встановити додатково 600 комірок швидкої видачі
17:55 - Правоохоронці викрили масштабне розкрадання військового майна: яка схема
17:53 - В московії арештовуватимуть власність росіян-емігрантів за образи Путіна
17:27 - Кожна друга гривня – повз бюджет: БЕБ викрило "світлофорну" схему у Одесі
17:02 - Фігуранти "плівок Міндіча" обговорювали, як через Кучеренка зберегти "Шлагбаум" на "Енергоатомі" — "Схеми"
16:10 - У пункті "Шегині – Медика" на півтора року обмежили проїзд для автобусів
15:58 - До переліку лауреатів премії "УП 100. Бізнес" увійшов Владислав Бельбас
15:55 - "Схеми" знайшли зв'язки ексголови комісії ВР із підозрюваними у справі "Мідас"
15:40 - До держбюджету надійшло 236 мільйонів євро від Світового банку
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 11.06.2026
14:57 - Прокуратура визнала недійсним інвестдоговір про забудову землі НАН України
14:43 - Фактична ціна реалізації природного газу на травень 2026
14:30 - Підприємцям Миколаївщини презентували програми відновлення після ворожих атак
14:30 - На безпеку ЧАЕС виділять додатково 600 мільйонів гривень
14:18 - Повідомлення про учасника індустріального парку «Сигнівка»
14:15 - Мати-пенсіонерка заступниці міністра купила дві дорогі квартири – ЗМІ
14:00 - Дроном по дитячому набілу: наслідки російської атаки на "Яготинське для дітей"
13:45 - У травні загальна кількість небанківських фінансових установ зменшилася на п’ять компаній
13:35 - Рада підтримала підняття зарплат поліцейським та рятувальникам: яким буде оклад
13:30 - Україна на IGC Grains Conference 2026: від експорту зерна – до продукції з більшою доданою вартістю
13:25 - Суд постановив конфіскувати три мільйона гривень у ексначальника Кременчуцького ТЦК
13:15 - Проблемний конкурс на посаду голови АРМА проведуть наново
13:00 - Коментар Національного банку щодо рівня інфляції в травні 2026 року
12:35 - Прохід ключовою морською артерією планети суттєво подорожчає
12:30 - Генеративний ШІ: впроваджують майже всі, заробляють одиниці
12:27 - "Долар по 45" став реальністю: банки оновили історичний курс
12:21 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
12:13 - За допомогою сервісу «Е-повідомлення» платники мають можливість оперативно отримати інформацію про помилкову сплату платежів
12:11 - Визначення дати сплати податкового зобов’язання/єдиного внеску платниками, які використовують єдиний рахунок
12:11 - Визначення дати сплати податкового зобов’язання/єдиного внеску платниками, які використовують єдиний рахунок


Більше новин