Україна та Швейцарія співпрацюватимуть в питаннях регіонального розвитку та відновлення

29.03.2023 21:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Швейцарська агенція з розвитку співробітництва спільно впроваджуватимуть проект «Згуртованість та регіональний розвиток України» (UCORD).
Його мета – налагодження ефективної співпраці центральної та місцевої влад, бізнесу та громадськості в питаннях відновлення України та регіонального розвитку. Відповідний Меморандум про співпрацю підписали Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та Тимчасово повірений у справах Швейцарії в Україні Андреас Хубер. «Успішність відновлення України залежить від того, наскільки ефективною та скоординованою буде робота всіх зацікавлених сторін — центральної влади, місцевого самоврядування, бізнесу, громадськості та міжнародних партнерів.
Використання потенціалу та експертних потужностей Агенцій регіонального розвитку є однією із базових умов в цьому контексті. Агенції регіонального розвитку є інклюзивною платформою, де всі сторони можуть спільно працювати над розробкою планів відновлення, оновленням регіональних стратегій розвитку тощо.
Дякую швейцарським партнерам за їх інтерес та готовність допомогти Україні в розбудові політики регіонального розвитку та впровадженні реформи децентралізації»,— прокоментував Олександр Кубраков. Згідно з Меморандумом, центральна влада, органи місцевого самоврядування також співпрацюватимуть з бізнесом в питанні надання якісних послуг у критичних для населення напрямках: водопостачання, водовідведення та управління відходами. Документ також передбачає створення спільної Наглядової ради, яка проводитиме моніторинг реалізації проєкту.
Це сприятиме покращенню прозорості та підзвітності використання коштів, направлених на впровадження ініціативи. Проект UCORD відповідає меті та завданням Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки. Довідково Агенції регіонального розвитку — недержавні, неприбуткові установи, створення яких передбачено Законом України «Про засади державної регіональної політики».
Їх ключова мета — підтримка регіональної влади та органів місцевого самоврядування в процесі формування та реалізації державної регіональної політики, зокрема щодо розробки регіональних стратегій розвитку та планів заходів з їх реалізації тощо. Агенції створені в усіх областях України, окрім Харківської та Миколаївської.
Наразі триває робота над відкриттям агенцій в цих двох областях.

Додати коментар

Користувач:
email:





Інвестуй у розвиток,
Українського ринку знай,
Ти допоможеш йому.

- Fin.Org.UA

Новини

23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:21 - Путін пригрозив Євросоюзу завчасно припинити поставки газу на тлі війни в Ірані
21:00 - Новини 4 березня: зліт бензину та реакція АМКУ
20:36 - Шість компаній претендують на купівлю "Мотор-Банку" та PINbank – ЗМІ
20:22 - Свириденко пообіцяла ямковий ремонт на усіх трасах до літа
20:15 - Уряд схвалив проєкт закону про корпоратизацію «СхідГЗК»
20:07 - Відключення світла 5 березня триватимуть усю добу
19:59 - Німеччина передала "Укрзалізниці" перші 13 автівок
19:54 - Трафік суден у Ормузькій протоці знизився на 94% з початку війни в Ірані
19:25 - Антимонопольний комітет почав перевіряти АЗС, на яких різко зросли ціни
19:23 - Всі провінції Іраку занурились у блекаут
18:55 - Проєкт Трудового кодексу отримав підтримку комітетів Верховної Ради
18:42 - Ворог атакував транспортну та енергетичну інфраструктуру на Одещині
18:37 - Інтерв’ю Сергія Ніколайчука про ситуацію в економіці та банківській системі на п’ятий рік повномасштабної війни, євроінтеграцію та підготовку до повоєнного відновлення
18:37 - В уряду пропонують зміни до зарплат вчителів
18:36 - Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Мінекономіки «Про внесення змін до форми Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря»
18:36 - "Зимова підтримка": Свириденко пояснила затримку частини виплат
18:22 - У Франції на тлі нафтової кризи хочуть врегулювати ціни на АЗС
18:21 - Проєкт наказу Мінекономіки «Про внесення змін до форми Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря»
17:58 - Надходження до бюджету: у лютому податківці та митники перевиконали план
17:52 - Повідомлення про оголошення конкурсу з вибору керуючої компанії індустріального парку "Коростень-Подільський"
17:52 - АРМА розповіло, коли в Україну почнуть повертати розшукані за кордоном гроші
17:46 - Аграрні ноти, сек’юритизація та зелені облігації: НКЦПФР та IFC обговорили нові фінансові інструменти для бізнесу
17:35 - На тлі ажіотажу у Великобританії "лягла" система моніторингу цін на пальне
17:31 - Інтерес покупців до російської нафти в Азії зростає, але ціни залишаються низькими
17:26 - Звіт про надходження запитів на публічну інформацію за лютий 2026 р.
17:11 - Курс долара встановить черговий історичний рекорд щодо гривні
17:07 - Ключові рішення НКЦПФР від 04.03.2026
17:05 - В Україні обсяг ринку землі сягнув мільйона гектарів: яка вартість
17:02 - Німецьку дочку "Роснефти" хочуть на необмежений термін вивести з під санкцій


Більше новин