Під час реформи кожна лікарня має гнатися не за красивою вивіскою, а за якістю, доступністю та безоплатністю медичної допомоги, — Віктор Ляшко

29.03.2023 18:55 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

На рівні громад та обласних рад, як власників лікарень, має бути чітке розуміння, де є прогалини в наданні медичної допомоги, неефективний менеджмент, дефіцит обладнання чи кадрових ресурсів.
Всі ці проблеми комплексно вдасться вирішити під час втілення в життя наступного етапу медичної реформи.
Про це Віктор Ляшко повідомив під час засідання госпітальної ради Рівненщини за участю Віталія Коваля, голови Рівненської ОДА.  «За останні три роки на дофінаснування понад 60 лікарень Рівненщини додатково до коштів Програми медичних гарантій було виділено 438 мільйонів гривень.
До прикладу, за ці кошти можна було б збудувати потужну обласну лікарню.
Звісно, за цей час медзаклади повинні були провести певну модернізацію,  сформувати плани розвитку, ухвалити кадрові рішення задля забезпечення якості, доступності та безоплатності медичної допомоги.
На жаль, це вдалося далеко не всім.
Під час війни держава не може дофінансовувати бездіяльність та неефективний менеджмент у закладах», — зазначив очільник МОЗ під час виступу на засіданні Госпітальної ради Рівненщини. Наразі МОЗ запустило процес формування спроможної мережі медичних закладів, яка зможе забезпечити кожного пацієнта якісними, доступними та безоплатними медичними послугами.
Реформа дозволить пріоретизувати використання обмежених фінансових ресурсів та спрямувати їх у ті заклади, де вони у найкоротші терміни зможуть надати найкращий результат.  Наступний етап медичної реформи передбачає, що кожна область стане окремим госпітальним округом, який додатково поділятиметься на кластери.
Надання спеціалізованої медичної допомоги концентруватиметься на вищому рівні — на рівні госпітальних округів.
Водночас лікування більш простих випадків здійснюватиметься на місцях.  «Під час проведення реформи ми завжди повинні пам’ятати, що в центрі всіх змін має залишатися пацієнт та його потреби в медичній допомозі.
Безперечно акцент має бути на її доступності.
Тому лікування більш простих захворювань має здійснюватися у медичних закладах, які максимально наближені до пацієнта, та знаходяться у 60-хвилинній доступності.
Водночас у більш складних випадках пацієнт має бути доставлений у заклад вищого рівня, який має всі необхідні ресурси: фахівців, обладнання та ліки, аби надати якісну медичну допомогу», — додав Міністр охорони здоров’я.
  Віктор Ляшко також закликав не маніпулювати фактами, що нібито в рамках реформи відбуватиметься закриття медичних закладів.
Адже лікарні, які не потраплять до спроможної мережі, продовжать свою роботу та зможуть і надалі укладати контракти з Національною службою здоров’я.
Водночас проводити модернізацію такі медзаклади зможуть лише коштом власників, тобто місцевих громад.  Наразі, до 1 травня цього року, Рівненська обласна військова адміністрація, як і решта обласних адміністрацій по всій Україні, має сформувати перелік медичних закладів, які увійдуть до спроможної мережі.
Під час її формування мають бути враховані численні регіональні особливості, такі як дороги, наявність транспортного сполучення, час доїзду пацієнта тощо.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull or bear, who knows,
Fortunes won and fortunes lost,
The market humbles.

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Новини 2 липня: масовані атаки московія по бізнесу
19:50 - Tesla зафіксувала рекордний квартал за обсягами поставок
19:25 - Вартість відновлення майна "Нової пошти", яке пошкодила московія, становить 1 мільярд гривень
19:00 - Менторство для молоді: у прифронтових громадах підтримають запуск власної справи
18:57 - Грузинський НПЗ обіцяє з серпня повністю відмовиться від нафти московія
18:38 - БЕБ проводить обшуки на металургійному заводі. Серед підозрюваних депутати
18:35 - До уваги довірителів ФФБ: роз’яснення Комісії щодо ситуації з ТОВ «ФК «ГЛОБАЛ КАПІТАЛ»
18:30 - Уряд звільнив від перевірок пошкоджене війною майно бізнесу
18:28 - Засідання Комісії
18:03 - Уряд включив до Реєстру індустріальних парків "Будшляхмаш": що виробляє
17:30 - Уряд передав Держмолодьжитло до сфери управління Мінекономіки
17:27 - Microsoft створила компанію-помічника по впровадженню ШІ за 2,5 мільярда доларів
16:58 - У Криму обмежать подачу води через перебої у електропостачанні
16:32 - московія протягом 18 місяців шпигувала за ядерними об'єктами Європи за допомогою дронів, запущених з танкерів
16:30 - ЦГР підписав перші договори на розмінування угідь Держзембанку та одноосібників
16:30 - Пенсія, яка не прийде
16:17 - У Нікополі росіяни знищили відразу сім автівок "Укрпошти"
15:55 - Дефіцит бензину позначився на Центральній Азії – Bloomberg
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 03.07.2026
15:30 - Уряд запускає експериментальний проєкт зі створення сучасної системи реєстрації домашніх тварин
15:30 - Майно підприємств, які постраждали від обстрілів, звільнили від перевірок
15:12 - Поліція викрила шахраїв, які ошукали американців на півмільйона доларів
15:00 - Удар за ударом. Як "Нова пошта" виживає під обстрілами
14:54 - На Рівненщині зіштовхнулися мікроавтобус і поїзд, є загиблі
14:45 - московіяни поцілили у сортувальний центр у Запоріжжі
14:30 - Підтримка проєктів зі значними інвестиціями: Уряд дозволив ввезення обладнання для виробництва кормових домішок на Черкащині
14:15 - Мінфін повідомив про рекордні інвестиції українців в ОВДП
13:50 - Україна в червні скоротила імпорт електроенергії на чверть
13:45 - Київщина отримає до 500 нових робочих місць у машинобудуванні
13:30 - Детективи БЕБ викрили "дорожні оборудки" на Буковині


Більше новин