Герман Галущенко: Прискорення зеленого переходу – питання національної безпеки України

29.03.2023 16:50 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Розвиток відновлюваних джерел енергії та прискорення енергетичного переходу дозволять Україні посилити енергетичну безпеку країни в цілому і безпеку передачі електроенергії зокрема. На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко під час виступу на панельній дискусії в рамках Berlin Energy Transition Dialogue 2023. Очільник Міненерго підкреслив, що розвиток ВДЕ – це майбутнє не тільки української, але і світової енергетики. «Ми бачимо майбутній енергетичний мікс України таким: 50% - це атомна генерація, яка і наразі виробляє понад половину всієї електроенергії в Україні, і решта 50% - буде вироблятися відновлюваними джерелами енергії», - зазначив він. Герман Галущенко наголосив, що Україна залишається відданою глобальним цілям зеленого переходу, водночас прискорити розвиток ВДЕ змушує і воєнна ситуація. «З 10 жовтня 2022 року українська енергосистема була 271 раз вражена росіянами.
Внаслідок цих атак були пошкоджені або зруйновані системи передачі, що не дозволяло передавати електроенергію з одного регіону в інший», - пояснив він. Міністр наголосив, що розвиток відновлюваних джерел енергії дозволить децентралізувати генерацію електроенергії по всій країні, знизити вразливість енергосистеми для ворожих атак і підвищити безпеку постачання. «Енергетична стратегія України передбачає, що до 2035 року в Україні буде 25% ВДЕ.
Але тепер, з огляду на руйнування, завдані ворогом нашим об’єктам теплової генерації та мережам, ми маємо посилити розвиток відновлюваних джерел енергії і прискорювати енергетичний перехід.
Це питання національної безпеки і безпеки передачі електроенергії», - резюмував Міністр.

Додати коментар

Користувач:
email:





Brexit shock waves spread
Markets tumble, pound drops low
Uncertainty looms

- Fin.Org.UA

Новини

14:08 - Фіскальний чек РРО/ПРРО: як зазначається назва товару при продажу вживаних технічно складних побутових товарів?
14:06 - Про розрахунок мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої
14:05 - Які дії іноземця з метою набуття статусу електронного резидента (е-резидента) та підстави скасування такого статусу?
14:05 - Наслідки атаки московія: у Києві пошкоджена станція метро й транспортна інфраструктура
14:03 - Чи включаються до складу доходу юридичної особи платника єдиного податку суми гарантійних внесків від орендарів?
14:01 - До уваги ФОП – платників єдиного податку четвертої групи!
13:59 - Виплати нерезиденту за послуги з виробництва та/або розповсюдження реклами про резидента: що з оподаткуванням?
13:58 - Трудові відносини: офіційне працевлаштування захищає права вагітних і працівників із дітьми
13:56 - За якими ідентифікаторами форм формуються електронні форми Запиту про отримання витягу з реєстру страхувальників?
13:55 - До уваги платників податків!
13:54 - Центри обслуговування платників – безбар’єрний податковий простір
13:53 - Податковий сервіс: цифрові рішення – доступність і комфорт платника
13:50 - Податковий календар на 15 травня 2026 року
13:50 - Втекти від великих ТЕЦ: чому держава не дозволяє масовий перехід на індивідуальне опалення
13:50 - "Сільпо" хоче придбати мережу супермаркетів "Арсен"
13:49 - Механізм сплати платежів з використанням єдиного рахунку
13:47 - Дніпропетровщина: результати діяльності податківців у січні – квітні 2026 року за напрямом оподаткування фізичних осіб
13:46 - До загального фонду держбюджету за видобування залізних руд платники Дніпропетровщини сплатили понад 1,1 млрд грн рентної плати
13:45 - Понад 2 тисячі родин Київщини знов зі світлом після ворожого обстрілу
13:44 - Рентна плата: до місцевих бюджетів від платників Дніпропетровщини за користування надрами надійшло понад 17,0 млн гривень
13:43 - Плата за землю: находження до місцевих бюджетів Дніпропетровщини зросли на 21,7 відсотка
13:40 - Податковий супровід як інструмент розвитку підприємництва
13:40 - Детективи БЕБ викрили підпільне виробництво алкоголю
13:39 - Пройдіть Глобальне опитування платників податків – це можливість вплинути на зміни
13:36 - Податковий супровід грантоотримувачів: вже надано понад 300 консультацій
13:34 - «Податок на Google» приніс Україні понад 6,9 млрд грн за чотири місяці 2026 року
13:25 - Міжнародний бренд повертається: Radisson Hotel City Centre Odesa відкривається 15 травня
13:25 - московіяни знищили офіс української оборонної компанії
13:17 - НАБУ провело обшуки у двох членів НКРЕКП у справі Шурми
13:10 - Київрада спрямує 9 мільярдів гривень на підготовку столиці до зими


Більше новин