Соціальні послуги вже з квітня 2023 року отримають усі потерпілі внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання

29.03.2023 12:40 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

З 1 січня в Україні вступила в дію нова редакція Закон у №1105 («Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»), яка визначила, що соціальні послуги і послуги медичного догляду для громадян, які потерпіли внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, мають надаватись відповідно до вимог Законів України «Про соціальні послуги», «Про реабілітацію», «Про реабілітацію осіб з інвалідністю». До цього часу, попри наявні в попередній редакції Закону №1105 формулювання, що потерпілі на виробництві мають отримувати соціальні послуги і спеціальний медичний догляд, фактично такі соціальні послуги і послуги догляду потерпілі на виробництві отримували в грошовому еквіваленті. Відповідно до нової редакції Закону, соціальні послуги та медичний догляд надаються саме як послуги, через широку мережу інфраструктури, яка є в державі, а держава оплачує надавачам відповідні послуги. Таким чином, право громадян на соціальні послуги та всі страхові виплати було збережено повною мірою, натомість змінився механізм реалізації цього права. На виконання вимог Закону, Міністерством соціальної політики, спільно з фахівцями Фонду соціального страхування, Пенсійного фонду, Міністерства охорони здоров’я та експертами розроблено два проекти постанов Кабінету Міністрів України, які дозволять забезпечити наданням соціальних послуг, послуг медичного догляду, допоміжними засобами реабілітації (ДЗР), медичними засобами всіх потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (відповідно до оцінки потреб індивідуально кожного). Найближчим часом ці постанови буде винесено на розгляд Уряду, і вже з квітня 2023 року потерпілі на виробництві зможуть повноцінно користуватись всією інфраструктурою соціальних послуг, а також послугами медичного догляду, що надаються відповідно до Основ законодавства України про охорону здоров"я та Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», надання допоміжних засобів реабілітації (ДЗР) тощо. Серед послуг, які раніше оплачувались ФССУ, послуга стороннього догляду та послуга побутового обслуговування (в редакції постанови ФССУ) наразі повністю покриваються соціальною послугою «догляд вдома»; послуга спеціального медичного догляду – медичною послугою «мобільна паліативна допомога».
При цьому відповідно до проекту постанови, потерпілим на виробництві зможуть надаватись не тільки ці, а й будь-які інші медичні послуги. Разом зі страховими виплатами, держава забезпечує надання послуг, а також можливість для потерпілого і його родини обрати на власний розсуд: доглядати рідного самим (з відповідною оплатою послуги), чи держава оплатить роботу професійного надавача послуги.
Тоді члени родини зможуть продовжити свою економічну активність. Якщо, за бажанням людини, соціальна послуга догляду вдома надаватиметься кимось з рідних у якості надавача соціальних послуг, відповідно до пропозицій Мінсоцполітики (які мають бути підтримані Урядом), Пенсійний фонд оплачуватиме послугу, а загальна сума оплати становитиме більше 10 тис.
грн.
Ця сума перевищує розмір сум, які раніше оплачував ФССУ.
У такому випадку родич, що здійснюватиме догляд за потерпілим, подаватиме відповідну звітність, аби отримувати оплату, а держава могла контролювати, кому і за що саме сплачує кошти. Зауважимо, що самому потерпілому на виробництві або від професійного захворювання, крім договору з надавачем послуг, інших документів підписувати/ подавати не потрібно. Прийняті рішення дозволять системно врегулювати надання соціальних послуг та взаємодію фахівців соціальної і медичної галузей для того, щоб відповідати на індивідуальні потреби всіх громадян, які отримали інвалідність, і потребують догляду та підтримки.
Адже через повномасштабну війну, кількість осіб, які отримали інвалідність (за різних обставин) зросла і, на жаль, продовжуватиме зростати.
Тому завдання держави – забезпечити наявність і дієве надання соціальних послуг та максимально розширити кількість надавачів цих послуг для всіх громадян, які їх потребують. Детальний механізм отримання соціальних послуг буде оприлюднено після прийняття відповідних постанов.

Додати коментар

Користувач:
email:





The euro zone struggles,
Leaders seek to find a fix,
Will it come in time?

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 13.03.2026
15:00 - Чи необхідно суб’єкту, який отримав ліцензію на право вирощування тютюну, подавати звіт 1-ВП?
14:57 - Отримання фізичною особою доходу у вигляді призу у негрошовій формі: визначення бази оподаткування ПДФО
14:56 - Щодо розрахування резидентом Дія Сіті – платником податку на особливих умовах суми пільги у разі надання благодійної допомоги ЗСУ
14:54 - Спадкоємець не може отримати з ДРФО інформацію про джерела отриманих доходів фізичної особи, яка померла
14:53 - Чи може нерезидент зменшити дохід від продажу (обміну) нерухомого майна на витрати, понесені на його придбання?
14:51 - До уваги платників акцизного податку!
14:49 - Яка особа визнається контролюючою особою з числа юридичних осіб з метою подання Звіту про контрольовані іноземні компанії (КІК)?
14:48 - За якими кодами бюджетної класифікації сплачується рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів?
14:45 - Платникам, у яких виник податковий борг, що не перевищує 3060 грн, необхідно його сплатити
14:35 - Отримання відомостей про доходи: алгоритм дій платника
14:34 - Екологічний податок: до загального фонду держбюджету платниками Дніпропетровщини спрямовано майже 67,5 млн гривень
14:33 - За використаних водних біоресурсів платники Дніпропетровщини сплатили до місцевих бюджетів понад 1,4 млн рентної плати
14:32 - Бізнес-адаптація: на Дніпропетровщині кількість платників, які знаходяться на податковому обліку, зросла на понад 9,5 тисяч осіб
14:31 - Податківці Дніпропетровщини: формуємо чесне конкурентне середовище без штучного розподілу бізнесу
14:28 - «Декларування – 2026 триває!»
14:27 - Податкова Дніпропетровщини та Південно-Східне міжрегіональне управління Держпраці посилюють взаємодію
14:24 - До бюджету надійшло 28,6 млрд грн військового збору: надходження зросли майже на третину
14:23 - TAX Control: з початку року надійшло понад 150 повідомлень про порушення
14:21 - В Україні зросли ціни на дизпальне
14:15 - Визнання помилки не звільняє від відповідальності – омбудсман про скандал довкола клієнтки monobank
13:55 - Bolt відкрив сезон електросамокатів у 12 містах України
13:50 - Українські виробники ягід та овочів зможуть отримати гранти до 150 тисяч доларів
13:40 - Для відновлення доріг після зими потрібен ще один ремонтний бюджет 2026 року – Сухомлин
13:39 - В Нацбанку назвали топтрійку благодійних фондів України
13:30 - Російська атака спричинила транскордонне забруднення Дністра
12:55 - Екстрений номер 112 в Україні: ЄІБ дає кредит на створення системи
12:45 - В роботі Telegram стався збій
12:36 - На пункті пропуску "Краківець – Корчова" можливі затримки через ремонт дороги
12:30 - Як китайські інвертори, панелі та батареї перекроїли український ринок енергонезалежності


Більше новин