МОЗ: У 2022 році за Програмою медичних гарантій лікарням виплачено понад 145 млрд грн

29.03.2023 12:40 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

За 2022 рік, попри щоденні виклики, пов’язані з війною, Національна служба здоров’я України перерахувала медичним закладам 145,6 млрд гривень.
Найбільша сума коштів – 24,6 млрд гривень – була спрямована на первинну медичну допомогу. Загалом у 2022 році понад 32 мільйони українців мали укладені декларації з сімейним лікарем.
Водночас за програмою реімбурсації, яка включає 435 лікарських препаратів, НСЗУ виплатила аптекам понад 2,35 млрд гривень. «Лише за програмою «Доступні ліки» понад 1,6 мільйона українців отримали необхідні медикаменти.
Ми розуміємо, що для більшості з цих пацієнтів було б зручно отримувати ліки в аптеках, які розташовані на території медичних закладів.
На жаль, значна частина таких аптек досі не мають контрактів із НСЗУ.
Тому наразі активно працюємо над тим, щоб всі аптечні заклади, розташовані на території лікарень, обов’язково були долучені до Програми медгарантій та давали змогу пацієнтам отримувати необхідні ліки у максимально зручний спосіб», – зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час засідання колегії Міністерства. Згідно зі звітом НСЗУ, минулого року пріоритетними послугами за Програмою медичних гарантій залишалися лікування інсультів та інфарктів – було проліковано понад 23 тисячі пацієнтів з інфарктом та понад 90 000 пацієнтів з інсультом. За словами Голови Національної служби здоров’я, попри численні виклики, спільними зусиллями МОЗ та НСЗУ вдалося забезпечити безперебійне фінансування медзакладів. «З першого дня повномасштабної війни ми продовжували підтримувати роботу медичних закладів та забезпечували стабільність виплат.
До кінця червня кожен медзаклад отримував 1/12 від обсягу річного фінансування.
Це дозволило в критичний для країни момент утримати нашу медичну систему», – розповіла голова НСЗУ Наталія Гусак. Також в умовах війни Програму медичних гарантій було посилено двома новими пакетами: «Комплексна реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах», «Супровід та лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

Додати коментар

Користувач:
email:





Technical analysis,
Fundamental analysis,
Which path will lead to riches?

- Fin.Org.UA

Новини

13:00 - Екосистема турботи про ментальне здоров'я: що обговорювали на конференції мережі ПОВЕРНЕННЯ
12:48 - Звільнився член наглядової ради "Енергоатому": йому терміново шукають заміну
12:35 - В Україні цибуля продовжує дорожчати: яка її ціна
12:30 - Заплатив би вдвічі більше. Чому бізнес недооцінює власні ризики
12:30 - Директор ЦРУ прилетів на Кубу з ультиматумом на тлі паливного колапсу
12:05 - До 30 гривень: у Львові підвищили ціни за проїзд у громадському транспорті
11:50 - ОАЕ тягнуть нову нафтову трубу в обхід Ормузу
11:40 - Активність авторинку: де в Україні найчастіше купують нові та вживані авто
11:23 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
11:20 - Банки України показали актуальний курс валют на 15 травня
11:19 - В Україні стрімко зріс попит на гібридні легковики: популярні моделі квітня
10:50 - Щойно ожив – і знову помер: атака дрона зупинила паливний завод "Газпрому"
10:40 - Попри збільшення атак українські порти збільшили перевалку вантажів на понад третину
10:31 - У 8 областях фіксують знеструмлення після обстрілів енергетики
10:20 - На Запоріжжі дрон вдарив по поїзду: є поранені
10:06 - Київ попросив у держави 15 мільярдів на енергостійкість
09:50 - Нафта відреагувала на заяву Трампа про те, що він втрачає терпіння щодо Ірану
09:22 - Наглядова рада "Укргідроенерго" обрала нового гендиректора
09:21 - Податковий номер через «е-Консул» та Е-картка платника – нові цифрові можливості для українців в Україні та за кордоном
09:00 - Представники МВФ приїдуть до України для перегляду кредитної програми
08:30 - Що стоїть за ініціативами Зеленського оновити кадри в лісовій галузі?
08:00 - Пощастило з назвою: як карибський острів заробляє мільйони на доменному імені .ai
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 15.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 14 травня: Кауфман отримав контроль над фармбізнесом росіян, обшуки у членів НКРЕКП
20:50 - В Оманській затоці атакували й підпалили індійське судно
20:25 - Кабмін попередньо забрав собі контроль над PlayCity у Мінцифри
19:55 - Ормуз почав пропускати через себе більше супертанкерів з нафтою
19:25 - Біля ОАЕ захопили судно і відправили його в Іран
18:58 - Через подорожчання бензину американці стали пити менше пива


Більше новин