Ольга Стефанішина обговорила з Послом Іспанії очікування від іспанського головування у Раді ЄС

29.03.2023 10:35 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

28 березня відбулася зустріч Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопесом-Аранда Хагу.  Співрозмовники особливу увагу зосередили на порядку денному майбутнього головування Іспанії у Раді ЄС, яке розпочнеться у липні 2023 року.
Йшлось про підтримку євроінтеграційних прагнень України, військову допомогу та посилення санкційного тиску на росію.  «Друга половина 2023 року є вирішальним періодом для ухвалення всіх можливих політичних рішень напередодні нового політичного циклу в Європі.
Відтак, критично важливо розпочати переговори про вступ України до ЄС до кінця року», – заявила Віце-прем’єр-міністр. Ольга Стефанішина проінформувала Посла про значний обсяг проробленої роботи України з виконання семи рекомендацій Європейської Комісії, зокрема у сфері верховенства права та антикорупційних реформ. «Ми вже виконали значний обсяг домашньої роботи щодо реалізації рекомендацій Єврокомісії та не збираємось сповільнюватись на цьому шляху.
Кожна реформа, яку ми здійснюємо, значно більша за критерії для вступу.
Це фундаментальна основа подальшої трансформації України, зокрема можливість підготуватися до післявоєнної відбудови за правилами ЄС», – наголосила Ольга Стефанішина. Урядовець також подякувала за рішення Європейського Союзу щодо передачі нашій країні одного мільйона артилерійських снарядів протягом 12 місяців.
Вона підкреслила необхідність масштабування цієї ініціативи та розширення дискурсу про розвиток оборонної промисловості в ЄС, в якому Іспанія під час свого головування може зіграти ключову роль.
  Ольга Стефанішина також подякувала за надану Іспанією військову допомогу та зауважила на важливості впровадження додаткових обмежень з боку ЄС щодо військової промисловості рф, осіб і організацій, які фінансують російське ВПК, а також обмежувальних заходів проти топ-менеджменту підприємства «росатом».  «Нова санкційна хвиля повинна враховувати факт наявності особистого ордеру на арешт  Путіна, виданого Міжнародним Кримінальним судом.
Я думаю, що це гарна передумова для запровадження нових санкцій та амбітного 11-го пакета», – заявила Віце-прем’єр-міністр. Зі свого боку Рікардо Лопес-Аранда Хагу запевнив у непохитній підтримці України в її протистоянні російській агресії, а також на шляху приєднання до європейської родини.  Посол зокрема наголосив, що Іспанія під час свого головування у Раді ЄС робитиме все можливе, аби зберегти єдність Європейського Союзу у сприянні миру в Україні.  Окремо під час зустрічі сторони обговорили очікування від майбутнього саміту НАТО, який відбудеться у Вільнюсі, Литві у липні 2023 року.

Додати коментар

Користувач:
email:





Cryptocurrency
Unpredictable markets
Risk and reward high

- Fin.Org.UA

Новини

21:25 - Новини 21 травня: долар оновлює історичний максимум, "Auchan" закриває магазин у Києві
21:10 - Після обшуків БЕБ "Маркетопт" відмовився дробитися на ФОПи
20:50 - Бізнес-партнер Міндіча Хмельов скуповував землю та готелі – ЗМІ
20:45 - До кінця року у московії збанкрутує низка мереж автозаправок – СЗРУ
20:30 - Учасників "газової" схеми можуть випустити під застави на півмільярда гривень
19:58 - Енергостійкість бізнесу: програма підтримки завершується
19:22 - У Києві обмежать рух Північним мостом та Гостомельським шосе
19:08 - "Кришування порноофісів": суд взяв під варту підозрюваних
19:04 - Міністр Олексій Соболев та голова Наглядової Ради «НАЕК «Енергоатом» Руміна Велші зустрілись з послами країн G7
18:50 - "Auchan Україна" закриває гіпермаркет у Києві
18:28 - Екстраподаток на прибуток банків нівелює зусилля з детінізації – НБУ
18:10 - Іран хоче зробити прохід через Ормуз платним назавжди
17:56 - Місцевим органам дозволили напряму фінансувати групи ППО
17:37 - "Кернел" почав встановлювати на елеваторах сонячні електростанції
17:29 - Позиція Національного банку України щодо законопроєкту про оподаткування банків
17:22 - Засідання Комісії
17:10 - НКЦПФР та UCIF підписали Меморандум про співробітництво у сфері віртуальних активів
17:10 - "Лист від НБУ": Нацбанк попереджає про нову фішингову схему
17:00 - Підземний простір міста – ресурс під ногами
16:55 - Уряд виділив кошти на відновлення будинків у Запоріжжі та на Черкащині
16:42 - Курс долара до гривні знову оновить історичний максимум
16:42 - Все на показ: в Україні декриміналізують порнографію
16:18 - Махінації із сухпайками для ЗСУ на 71 мільйон гривень: повідомлено про підозру
16:15 - Україна та Японія масштабують проєкти з відновлення та технічної модернізації економіки
16:05 - ЄС хоче послабити санкції проти Китаю – ЗМІ
16:00 - Українські та польські аграрні асоціації домовилися продовжити секторальний діалог та співпрацю
15:59 - На Закарпатті створять індустріальний парк "Хуст": хто ініціатор
15:54 - В Україні рекордно знизилася кількість ІТ-ФОПів: яка причина
15:53 - Розпочинається обговорення проєкту з регулювання діяльності банку фінансової інклюзії
15:51 - Традиції, що єднають серця: з Днем вишиванки!


Більше новин