Мінфін: У 2022 році видатки на охорону здоров’я становили 215,3 млрд грн

29.03.2023 10:35 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У 2022 році видатки на охорону здоров’я становили 215,3 млрд грн, у тому числі видатки держбюджету разом з трансфертами – 187,2 млрд грн. Важливим напрямом залишається реалізація програми медичних гарантій, на яку було спрямовано 146,3 млрд грн: 143,9 млрд грн – на оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій; 2,4 млрд грн – на реімбурсацію (відшкодування вартості ліків) для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, хронічних хвороб дихальних шляхів, розладів психіки та поведінки.
Лікарські засоби з повним або частковим відшкодуванням їх вартості отримали понад 3,8 млн осіб. Залучення міжнародної фінансової допомоги сприяло стабільному фінансуванню програми медичних гарантій та відповідно дозволило своєчасно виплачувати заробітну плату понад 500 тис.
працівникам медичних закладів. Так, за даними Національної служби здоров’я, у 2022 році середня заробітна плата працівників закладів охорони здоров’я становила 14,3 тис.
грн, на 21% більше, ніж у 2021 році та у 1,5 раза, ніж у 2020 році. Найбільше зросла середня заробітна плата лікарів, що становила 21 тис.
грн (на 36% більше, ніж у 2021 році та у 1,7 раза, ніж у 2020 році) та середнього медичного персоналу – близько 15 тис.
грн (на 25% більше, ніж у 2021 році та у 1,5 раза, ніж у 2020 році). Найвища середня заробітна плата працівників у закладах екстреної медичної допомоги – 17,8 тис.
грн, із них лікарі отримують близько 26 тис.
грн, середній медичний персонал – 20 тис.
гривень. Окрім того, кошти державного бюджету було спрямовано на: 11,6 млрд грн – для забезпечення заходів громадського здоров’я (здійснення державного інфекційного контролю та епіднагляд, лабораторні, інструментальні та діагностичні дослідження і випробування). 8,6 млрд грн - централізована закупівля лікарських засобів та медичних виробів, високовартісного медичного обладнання для оснащення закладів охорони здоров’я. «У 2022 році Уряд забезпечив стабільне фінансування сфери охорони здоров’я, зокрема програми медичних гарантій, а також ефективне використання бюджетних коштів та своєчасної виплати заробітної плати.
Продовжуємо і надалі вживати всі можливі заходи для своєчасного доступу населення до необхідної медичної допомоги та забезпечення ефективного функціонування системи охорони здоров’я в Україні», - прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Додати коментар

Користувач:
email:





У бізнесі йдеться
Не про гроші, а про людей
Так що тримайтеся!

- Fin.Org.UA

Новини

21:05 - Chevron відновила експорт венесуельської нафти до США
21:00 - Новини 5 січня: атака московія на американський завод у Дніпрі, історичний максимум курсу долара
20:55 - "Зроблено в Україні": з січня запрацювали нові правила підтримки виробників
20:50 - З Венесуели "тихо" вийшов десяток санкційних танкерів із нафтою
20:35 - В Славутичі частково відновили електропостачання після ворожої атаки
20:20 - США вимагають від нафтових гігантів інвестувати у Венесуелу
20:05 - "3000 км Україною": за місяць пасажири оформили 80 тисяч квитків
19:55 - ШІ-стартапи кидають виклик Google у боротьбі за ринок браузерів
19:25 - Венесуела скорочує видобуток нафти через ембарго США на експорт
19:10 - В Україні набула чинності єдина форма квитка для громадського транспорту
19:00 - У 2025 році майже 7,8 тисяч українців придбали власне житло з доступною іпотекою єОселя
18:55 - У тернопільському ТРЦ відкриють найбільше на заході України укриття
18:50 - Енергетики розповіли, як вимикатимуть світло 6 січня: графіки для всіх всю добу
18:40 - У деяких лікарів зросте зарплата до 35 тисяч – Свириденко
18:24 - Апеляція розпочала слухання справи Насірова, захист тягне час – ЦПК
18:15 - Українські фермери зможуть безкоштовно отримати модульні зерносховища
18:00 - Мінекономіки ініціює особливий правовий режим для земель під торфовищами
18:00 - У 2025 році облігації забезпечили держбюджету 570 мільярдів гривень
17:45 - Курс долара до гривні побив новий історичний максимум
17:17 - Мадуро прорекламував Nike: попит на костюм, у якому його затримали, різко зріс
17:15 - Підвищення акцизів не призвело до подорожчання пального, але автогаз зростатиме в ціні – експерт
17:00 - Мінекономіки та ФАО запускають програму з надання модульних зерносховищ українським фермерам
16:45 - До ломбарду застосовано захід впливу у вигляді відкликання ліцензії
16:44 - московія використовує єдиний криголам для обходу санкцій США щодо експорту скрапленого газу
16:30 - Податкова система Іспанії vs України
16:26 - ФДМУ за 70,5 мільйона гривень продав санкційне майно
16:15 - В Херсоні частково зникло електропостачання після ворожого обстрілу
16:05 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КНП «БЕРЕСТИНСЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ» (Харківська обл., Берестинський р-н, м. Берестин, вул. Шиндлера, 87)
16:05 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП ЗМР «ЗВЯГЕЛЬТЕПЛО» (Житомирська обл., Звягельський р-н, м. Звягель, вул. Князів Острозьких, 58)
16:04 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ "МТС ЯТРАНЬ" (Новоукраїнський р-н, Кіровоградська обл., село Каніж, вулиця Затишна, будинок 6б)


Більше новин