Європа повинна продовжувати боротьбу з російською агресією на енергетичному фронті, - Герман Галущенко

27.03.2023 22:40 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністр енергетики України Герман Галущенко звернувся до депутатів Європарламенту із закликом і надалі підтримувати Україну.
Очільник Міненерго взяв участь у засіданні Комітету з питань промисловості, досліджень та енергетики Європейського парламенту під час робочої поїздки до Брюсселя. Герман Галущенко підкреслив важливу роль синхронізації української енергосистеми з європейською ENTSO-E для забезпечення загальноєвропейської енергетичної безпеки. “Синхронізація дозволила нам утримати систему на початку повномасштабної війни, а також пережити найскладніший період, який розпочався з жовтня 2022 року”, - зазначив він. Міністр наголосив, що росія продовжує завдавати систематичних ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, а загалом випустила близько 20% своїх ракетних запасів саме по енергетичних об’єктах нашої країни.
У результаті понад 13 млн українців були позбавлені доступу до електропостачання одночасно.
Герман Галущенко підкреслив, що агресор мусить понести відповідальність за ці злочини. Окремо очільник Міненерго закликав членів Європейського парламенту до введення санкцій щодо російської ядерної галузі, адже росіяни своїми діями навколо ядерних об’єктів в Україні порушили всі можливі правила ядерної і радіаційної безпеки. “Ми розуміємо складнощі щодо запровадження санкцій, але є способи, як це можна зробити.
Важливо почати йти цим шляхом, і оголосити про цей крок потрібно зараз”, - зазначив він. Герман Галущенко підкреслив, що росія веде війну не тільки проти України, але проти всього цивілізованого світу, проти демократій, тому і відповідь агресору має бути солідарною. “Солідарність, яку демонструє ЄС у цьому протистоянні, – це велике досягнення, і ми повинні втримати цю єдність.
Я переконаний, що росія знову спробує шантажувати Україну, Європу чи інші країни енергетикою.
Але ми мусимо чітко визначити, що ми не повернемося до російських енергоносіїв після цієї війни, після нашої перемоги”, - наголосив він. Міністр наголосив на важливості подальшої інтеграції українського та європейського енергетичних ринків.
Українська сторона зацікавлена в участі у платформі спільних закупівель природного газу, яка дозволить формувати ринкові ціни і зможе стримувати маніпуляції на ринку. Окремо Герман Галущенко підкреслив потенціал для нарощування експорту електричної енергії в ЄС і висловив сподівання на підтримку європарламентарями відповідних рішень. Очільник Міненерго подякував країнам - членам ЄС за підтримку, яку вони надали і продовжують надавати українському енергетичному сектору, а також висловив сподівання на продовження тісного партнерства у протистоянні викликам під час підготовки до наступної зими. “Ми дякуємо вам за вже надану допомогу.
Тепер потрібна ваша підтримка у відновленні.
Коли ми виграємо цю війну, її виграє кожен із вас – тих, хто увесь цей час підтримував Україну”, - резюмував він.

Додати коментар

Користувач:
email:





The euro zone struggles,
Leaders seek to find a fix,
Will it come in time?

- Fin.Org.UA

Новини

23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 16 березня: нафта московія майже по $100, ремонт АЕС, група з відновлення роботи аеропортів
20:50 - Денис Шмигаль представив у Брюсселі ключові уроки функціонування енергосистеми України під час війни
20:45 - Долар іде до найгіршого дня за місяць через падіння цін на нафту
20:20 - московія кинулась заливати нафту в танкери на продаж після послаблення санкцій США
20:05 - Уряд додатково виділить 3 мільярди гривень на ремонт особливих доріг
20:00 - Уряд виділив 3 млрд грн на невідкладний ремонт автомобільних доріг державного значення
19:55 - Словаччина зупинить аварійну енергетичну допомогу Україні: що буде зі світлом
19:40 - Торгівля та ще одна галузь стали лідерами з наповнення бюджету у 2026 році
19:30 - В Україні 17 березня не вимикатимуть світло для населення
19:20 - Мандри до гір: де знайти справжню тишу
19:20 - В Україні створили робочу групу для відновлення роботи аеропортів
19:10 - Денис Шмигаль у Брюсселі закликав партнерів спрямувати 5,4 млрд євро для підтримки енергостійкості України
19:00 - Нові індустріальні парки та робочі місця: Кабмін отримає проєкт розвитку портів
18:43 - Єгипет втратив 10 мільярдів доларів через падіння трафіку у Суецькому каналі
18:40 - У Білому домі заявили, що Іран роками завищував ціни на нафту
18:17 - Догляд за квітами для початківців: прості поради
18:05 - Литва вивільнить свої стратегічні резерви нафти та пального
17:55 - НКЦПФР і ЄБРР працюють над біржовим холдингом із залученням стратегічного інвестора
17:55 - Іран просить Індію звільнити три затримані танкери
17:53 - Фонд часткового гарантування кредитів відібрав небанківські установи для фінансування фермерів
17:50 - Генпідрядника будівництва мостів змусили сплатити державі 109 мільйонів гривень
17:35 - Фінансовій компанії відкликано ліцензію
17:25 - Нацбанк показав курс долара і євро на вівторок 17 березня
17:10 - Ажіотаж на паливному ринку України спадає – Свириденко
17:04 - Гірськолижний курорт у Карпатах: спорт і природа в одному місці
17:03 - Молдова відновила імпорт української курятини
17:00 - Майже $100 за барель: ціна на російську нафту в Індії рекордно зросла
16:44 - Skoda Superb 2025: що змінилося у порівнянні з попередньою моделлю
16:39 - Власниця масажного салону стала ключовим постачальником енергії комунальникам Полтавщини – ЗМІ


Більше новин