Надрові колаборанти? В російському підприємстві засвітився співвласник українського бізнесу

27.03.2023 18:30 | Укррудпром

1 лютого 2023 року очільник окупаційного кримського парламенту Володимир Константинов повідомив у своєму телеграм-каналі, що рф націоналізує в Криму майно українських банків і заводів, зокрема, “Альмінського заводу будівельних матеріалів” — великого кримського виробника будівельного та декоративного каменю-вапняку.

 Центр протидії корупції з’ясував, що окупований завод працював через осіб, нечужих українському нардепу-олігарху Сергію Таруті. А також дослідив, що людина з цього російського бізнесу співволодіє компаніями, які мають спецдозволи на користування родовищами підконтрольної Україні території. Про це йдеться в розслідуванні ”ЦПК”.

Як виявилося, після окупації Кримського півострова “Альмінський завод будівельних матеріалів” перереєструвався на рф і платив податки на росію. Це був живий, хоч і переважно збитковий за документами бізнес. російське підприємство отримало нові російські так звані ліцензії на українські надра і продовжило роботу на окупантів. 

Аналіз російських фінансових документів заводу свідчить, що фірма з рф зосередила ті ж компанії і людей, що і українська, вони мають зв’язок із Сергієм Тарутою. Коли російські посіпаки повідомили про “націоналізацію”, завод назвали бізнесом українського нардепа.

Але цікаво, що незадовго до так званої “націоналізації” частку 100% номінальною вартістю понад 70 млн грн у компанії “Альмінський камінь”, яка володіла окупованим заводом, від Сергія Тарути набув якийсь Олександр Іванов. Це може свідчити, що завод не відібрали, а відкупили за попередньою домовленістю. 

У російській документації заводу ми знайшли співвласника українських бізнесів, які користуються родовищами на підконтрольній Україні території.

Протягом багатьох років існування російського “Альмінського заводу будівельних матеріалів” головою наглядової ради російської компанії значиться колишній перший заступник довкіллєвого міністра України Іван Чорнокур.

В російській документації підприємства прописано, що щонайменше із 2019 по 2021 роки включно Чорнокур жив у “рф, Республика Крым”. Разом з тим, він співволодіє частками в українських фірмах ПП “КБ “Метратекс” та ТОВ “ІК “Надра-пошук”. Ці компанії мають спецдозволи на надра Дніпродзержинського родовища піску та Староігренівської ділянки піщаного родовища Дніпропетровської області.

Також у Чорнокура невелика частка у ТОВці Тарут “БІК “Дніпро-Холдінг”, яка має призупинений спецдозвіл на геологічне вивчення надр Садового родовища амфіболітів та піроксенітів окупованої Донеччини. 

Сам Чорнокур каже, що не знав про свою присутність у російських реєстрах, згоди на право вказувати його прізвище, місце проживання у російській фінансовій звітності не давав та з 2008 року живе на підконтрольній Україні території.

На користь цієї версії може свідчити кілька моментів. Є ще одна людина, яка стверджує, що її в російську звітність вписали, це — Тетяна Чайкун, вона в російському заводі реєструвалася бенефіціаром. Чайкун запевнила, що до діяльності підприємства в рф стосунку не має. Також дивно, що посадові особи з української компанії в російську перекочували майже повним складом, хоча окупація мала б внести корективи. 

Але ще дивніше, що, не зважаючи на доступність російської звітності у публічному доступі, за 8 років її фігуранти не знайшли, і не спробували себе звідти прибрати. 

Відтак, якщо російські реєстри десь кажуть правду, і це можна довести, постає питання відповідальності надрових колаборантів і справедливості в користуванні надрами. Адже українські надра належать народові; чи варто їх віддавати тим, хто співпрацював із окупантами, які цей народ знищували?

Аліна СТРИЖАК, Центр протидії корупції

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks, bonds, and currencies,
Traded daily around the world,
Fortunes made and lost.

- Fin.Org.UA

Новини

20:50 - Новий Цивільний кодекс може сховати з пошуку дані про корупцію – YouControl
20:28 - У Сакартвело відкрили ринок для українського м'яса
20:20 - Удари України обвалили нафтопереробку московія до мінімуму з 2009 року
19:58 - ВАКС зменшив заставу екскерівнику "Нафтогазу"
19:40 - Іран пригрозив США "болючими ударами", поки Трамп готує нову атаку
19:06 - АМКУ звернувся до мобільних операторів щодо обмежень швидкості в "безлімітному" інтернеті
19:02 - Ексголова НБУ: "Фраза "виклич Пишного" – це інституційний діагноз"
18:55 - Буткевич відреагував на згадку у "плівках Міндіча" про заставу за Чернишова
18:30 - Тристоронні проєкти в гуманітарному розмінуванні: Україна пропонує партнерам нові формати співпраці
18:24 - На Прикарпатті викрили посадовицю банку: привласнила гроші з карток клієнтів
18:23 - Бізнес родини екснардепа Новинського у Криму підтримує армію московія – "Схеми"
17:55 - Нацбанк показав курс долара та євро у перший день травня
17:39 - Уряд виділить 3 мільярди на закупівлю модульних котелень
17:37 - Звіт про періодичне відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2020 року № 125 «Про затвердження Порядку справляння плати за спеціальне використання водних біоресурсів і розмірів плати за їх використання»
17:35 - Звіт про періодичне відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2020 року № 93 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 року № 963»
17:30 - Кліматична політика і біорізноманіття: Україна та Німеччина проводять переговори в Берліні
17:30 - Як організувати івент з обмеженим бюджетом і максимальною віддачею
17:27 - Іран хоче запровадити у Ормузькій протоці новий режим зборів – ЗМІ
17:05 - В Україні заблокували 100 тисяч спам-номерів: як поскаржитись на надокучливі дзвінки
17:00 - Нові можливості для ринків капіталу України: НКЦПФР та Euronext узгодили пріоритети
16:58 - На Буковині БЕБ знайшло мережу на дробленні бізнесу: завдані збитки відшкодували
16:52 - Оборудки на будівництві укриття у лікарні у Херсоні: судитимуть підрядника
16:40 - Мережа мультибрендових магазинів взуття SuperStep йде з України
16:30 - URC 2026 має стати конференцією практичних рішень для економічного відновлення України
16:22 - "Міндічгейт": Пишний прокоментував записи, де згадується його ім’я
16:11 - В Україні планують збільшити ціни за зберігання газу в сховищах
15:45 - В Україні ціни на цибулю зросли вперше за два місяці: скільки вона коштує
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 01.05.2026
15:30 - Стандарти ЄС: Україна та Естонія обговорили спільні кроки у сфері довкілля
15:30 - Більше звітності, новації в навчанні водіїв та нові дороги: що зміниться в травні


Більше новин