Дмитро Кулеба та Габріелюс Ландсбергіс обговорили посилення оборонної підтримки України

24.03.2023 20:45 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

24 березня Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч із Міністром закордонних справ Литви Габріелюсом Ландсбергісом, який відвідував Україну з робочим візитом.
  Дмитро Кулеба привітав литовського колегу з отриманням ордена Ярослава Мудрого III ступеня від Президента України Володимира Зеленського. Глави дипломатій обговорили розширення оборонної пiдтримки України, зокрема в контексті нової європейської ініціативи щодо постачання боєприпасів для українських сил оборони.  “Ми високо цінуємо підписаний 20 березня проект Європейського оборонного агентства щодо спільного виробництва боєприпасів 155 калібру, до якого вже приєдналися 19 держав-членів ЄС та Норвегія.
Це справді революційний крок”, - заявив Дмитро Кулеба. Під час зустрічі міністри також скоординували кроки щодо майбутнього саміту НАТО у Вільнюсі.  “Доля Європи та колективної безпеки вирішується на полі бою в Україні.
Найкращим стратегічним рішенням повернення миру і стабільності в Європу буде членство України в НАТО: повноцінне, беззастережне і безумовне”, - наголосив глава МЗС України. Особливу увагу міністри приділили питанню відповідальність росії за її злочини в Україні.
У цьому зв’язку глави МЗС привітали рішення Міжнародного кримінального суду щодо ордера на арешт для президента рф і зазначили, що воно підкреслює необхідність створення міжнародного Спецтрибуналу, який притягне путіна та інших російських високопосадовців до відповідальності за злочин агресії.  Дмитро Кулеба окремо подякував литовській стороні за її координуючу роль у посиленні військової допомоги, надання прихистку українцям, які рятуються від війни, допомогу енергетичній системі нашої держави, тренування та лікування українських військових.

Додати коментар

Користувач:
email:





Держава і гроші,
Ринок кришталевий замок
Вільна історія

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 13 травня: нові атаки на енергетику
20:35 - Свириденко розповіла, як уряд боротиметься з боргами на ринку електроенергії
20:15 - Лівія планує запустити свій найбільший НПЗ вперше за 13 років
19:50 - московія атакувала об'єкти "Нафтогазу" у двох областях
19:45 - У четвер 14 травня відключень світла не заплановано
19:20 - Mercedes-Benz продав автосалони великому канадському холдингу
19:10 - На Львівщині після ударів московія без електропостачання – понад 10 тисяч абонентів
19:02 - Співвласник "Fire Point" розповів про вплив Міндіча на компанію
19:00 - Банк Канади не прогнозує, що ШІ швидко витіснить робітників
18:31 - Нацбанк показав курс долара та євро на 14 травня
18:15 - LinkedIn планує звільнити 5% персоналу
17:53 - "Енергоатом" почав виробляти компоненти паливних касет Westinghouse для АЕС
17:19 - Ключові рішення НКЦПФР від 13.05.2026
17:12 - московіяни пошкодили критичну інфраструктуру на Львівщині
17:11 - ФДМУ приватизує харківський "Трансзв'язок": стартова ціна аукціону зросла у 10 разів
16:52 - Європейський автопром лобіює пом'якшення правил щодо викидів – ЗМІ
16:26 - Ділова активність в Україні впала до трирічного мінімуму – опитування ІЕД
16:08 - 10,4% річних у валюті на чек від 1000 грн: S1 REIT запускає фонд комерційної нерухомості
16:00 - Три шари, на яких прибуток виробника БПЛА перестає сходитись
15:55 - Захист портів за рахунок портових зборів: ЄБА відреагувала на законопроєкт
15:46 - До двох фінансових компаній застосовано заходи впливу
15:44 - Аукціони на розмінування вперше проведуть на приватних сільгоспземлях
15:40 - Імпорт російського газу до ЄС досяг максимуму з 2022 року: хто купує найбільше
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 14.05.2026
15:12 - Наказ Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України від 11.05.2026 № 5756 “Про внесення змін до листа очікувань власника державного підприємства “ПРОЗОРРО” на 2026 рік, затвердженого наказом Мінекономіки від 10.06.2025 № 2615”
15:12 - Українські атаки обвалили нафтовидобуток московія до рівня пандемії 2020 року
15:03 - Наказ Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України від 08 травня 2026 року № 5712 «Про виключення товарів з переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва»
15:03 - Продаж вейпів: директор БЕБ пропонує посилення відповідальності або легалізацію
15:00 - Дорожньо-самокатні пригоди: як карають і як милують порушників на двох колесах
14:46 - У половині столиць ЄС середня вартість оренди перевищує мінімалку: статистика


Більше новин