9-те засідання Міжурядової українсько-латвійської комісії з питань економічного, промислового і науково-технічного співробітництва підтвердило значний потенціал у розширенні двосторонньої співпраці

23.03.2023 21:50 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні, 23 березня, у місті Ризі Латвійської Республіки відбулося 9-те засідання Міжурядової українсько-латвійської комісії з питань економічного, промислового і науково-технічного співробітництва. Співголовою Міжурядової комісії з латвійської сторони була Ілзе Індріксоне, Міністр економіки Латвійської Республіки, а з української сторони – Олег Немчінов, Міністр Кабінету Міністрів України. Міжурядова комісія працювала за наступними напрямками: - двосторонні економічні відносини; - підтримка європейської та євроатлантичної інтеграції України; - підтримка України та її народу; - співробітництво в галузі транспорту; - співробітництво в галузі сільського та лісового господарства; - співпраця у сфері цифрової трансформації; - співробітництво в галузі енергетики; - співробітництво у сфері чистих технологій; - співробітництво в космічній сфері; - співробітництво в галузі освіти і науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту; - співробітництво у сфері регіонального розвитку, просторового планування та землеустрою. Співголови підкреслили важливість співпраці у форматі Міжурядової українсько-латвійської комісії, яка з 2004 року є вагомою комунікаційною та практичною платформою для обговорення сфер, що становлять взаємний інтерес, та визначення напрямків подальшої співпраці навіть на тлі викликів, що постають перед сторонами.
Обидві сторони висловили свою вдячність за успішні зустрічі у сферах безпеки та оборони, енергетики, транспорту та логістики, які відбулися 22 березня 2023 року. Латвійська сторона засудила неспровоковану та невиправдану військову агресію росії проти України та підтвердила непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.
Повна відповідальність за війну та її наслідки лежить виключно на росії.
Особи, відповідальні за злочини агресії, вчинені росією проти України, жорстокі військові злочини та злочини проти людяності збройних сил росії, проти українських цивільних осіб і військовослужбовців, мають бути притягнуті до відповідальності.
росія, як агресор, і всі співучасники мають понести повну відповідальність за вчинені злочини та руйнування, завдані Україні. Латвія підтримує Україну, її Уряд та український народ, а також продовжуватиме надавати політичну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу Україні. «Засідання показало значний потенціал у розширенні економічного співробітництва, зокрема в торговельному, транспортному, енергетичному та інвестиційному напрямах.
Важливо, що було домовлено наростити сприяння обох держав для налагодження контактів між діловими колами та організаціями. Уряд України відкритий до конструктивного діалогу з латвійськими партнерами з усіх нагальних питань поглиблення відносин не тільки у сферах, які обговорювались, але і в інших, які становитимуть взаємний інтерес у подальшому. Сподіваємося на продовження плідного діалогу в рамках 10-го засідання Комісії, яке пройде в стабільній, сильній і вільній Україні», - розповів Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull market gallops
Investors cheer and applaud
But bears wait their turn

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 20.01.2026
02:03 - Solar activity and the S&P 500: numbers, not narratives
02:02 - Сонячна активність і S&P 500: чому інвесторам не варто «дивитись на Сонце» при ухваленні рішень
01:33 - Сонячна активність і світова економіка: від полярних сяйв до енергетичної катастрофи
23:00 - Денис Шмигаль: дефіцит в енергосистемі зберігається – працюємо над системними рішеннями для столиці та регіону
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 19 січня: песимістичні дані про відключення світла, позов дружини Чернишова
20:45 - Митні погрози Трампа через Гренландію вдарили по фондових ринках в Європі та світі
20:34 - "Діра" в російському бюджеті встановила рекорд з часів пандемії
20:01 - Кабмін запускає "нічліг незламності" при довгих збоях електрики та тепла у містах
19:56 - Міненерго припинило повноваження глави "Оператора ринку"
19:25 - Нафтогазові доходи Кремля найгірші за 6 років – майже половина зникла
19:23 - Олексій Соболев відкрив Український дім у Давосі
19:11 - Шмигаль попередив МАГАТЕ про нові плани московії атакувати енергооб'єкти України
18:55 - В Україні розгортають пересувні "пункти гарячої їжі" — Свириденко
18:52 - Митні тарифи Трампа оплачують самі ж американці – дослідження
18:35 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 20 січня
18:33 - Угорці остаточно домовились із "Газпромом" про купівлю сербського нафтового заводу
18:21 - Ціни на золото та срібло рекордно зросли
18:20 - Програма єОселя: за тиждень українці отримали 135 нових кредитів
18:13 - Від дизайнера до диспетчера: якими були найконкурентніші професії 2025 року
18:11 - Денис Шмигаль поінформував Гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі про підготовку росіянами атаки на енергооб’єкти
17:50 - Графіки для всіх регіонів: "Укренерго" повідомило про відключення світла 20 січня
17:47 - Прокуратура хоче стягнути 4 мільйона гривень з ексначальника Кременчуцького ТЦК
17:35 - В Україні викрили контрабанду дубових лісоматеріалів до Євросоюзу
17:20 - Індія запропонує БРІКС пов’язати між собою цифрові валюти – Reuters
17:18 - Біля Львова почали будувати перше в Україні містечко для дітей-сиріт
17:00 - Мінекономіки, Glovo Ukraine та Projector Foundation підписали меморандум про співпрацю в рамках проєкту підтримки жіночого підприємництва у сфері гостинності
16:55 - Пожвавлення попиту на мотоцикли: які моделі купували українці в 2025 році
16:47 - В яких випадках суб’єкти господарювання повинні повідомляти контролюючі органи про відсутність у них у звітному році об’єктів обчислення екологічного податку?


Більше новин