Олександр Кубраков: Безбар’єрність є обов’язковою для відбудови

23.03.2023 19:45 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Віце-прем"єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков провів зустріч з Радником – уповноваженою Президента України з питань безбар"єрності Тетяною Ломакіною та мером Вільнюсу (2015-2023) Ремігіюсом Шимашюсом. Ремігіюс Шимашюс презентував команді Мінвідновлення концепцію реновації міста, яка була успішно втілена у Вільнюсі.
Зокрема, вона передбачає якісно новий підхід до реконструкції закладів освіти, облаштування міського простору з урахуванням усіх норм безбар’єрності і інклюзії. «Створення безбар"єрного середовища – один із головних принципів масштабної відбудови.
Вже зараз наша команда працює над створенням нових будівельних норм та впроваджує контроль за їхнім виконанням. Приклад Вільнюса свідчить про те, як на місці застарілих радянських будівель можуть з’явитися сучасні європейські об’єкти інфраструктури, комфортні та доступні для всіх.
Українські міста мають стати такими ж. Команда Міністерства вже зробила значні кроки для реформи містобудування.
Зокрема, Верховна Рада ухвалила законопроект 5655, який передбачає максимальну відкритість та прозорість в будівельній сфері.
Для недопущення зловживань та корупції при будівництві запроваджується максимальна цифровізація усіх процесів.
На всіх етапах ухвалення рішень передбачена автоматизація.
Документ враховує найкращий сучасний міжнародний досвід в сфері містобудування, а також вимоги інклюзивності та безбар"єрності», – сказав Олександр Кубраков. «Ми сьогодні побачили приклади трансформації об’єктів старого типу містобудування у дружні міські простори.
Завдяки розумному проектуванню, людиноцентричності, врахуванню сучасних підходів в освітленні і озелененні саме ці простори сприяють покращенню взаємодії людей, розвитку соціального капіталу і суспільній згуртованості, всього того, що так важливо для відчуття безбар‘єрності.
Ці цінності ми маємо привнести в відбудову України», - відмітила Тетяна Ломакіна, радниця - уповноважена Президента України з питань безбар‘єрності. Нагадаємо, за ініціативи першої леді Олени Зеленської та за участі Мінінфраструктури розроблено Альбом безбар’єрних рішень.
Це практичний посібник, який містить рекомендації щодо облаштування безбар’єрного простору та на прикладах ілюструє, як зробити міське середовище дружнім до маломобільних груп населення.
Йдеться про людей з тимчасовими чи постійними порушеннями здоров’я, дорослих з маленькими дітьми, літніх людей, людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансовий ринок,
Змінюється щодня й нічого,
Не можна передбачити.

- Fin.Org.UA

Новини

21:18 - Шмигаль: На закритому засіданні обговорили посилення захисту енергооб’єктів Києва
21:00 - Швидше повернення до використання земель, що обробляються попри ризики забруднення: уряд ухвалив необхідну постанову
21:00 - Новини 11 лютого: ремонт важливої дороги України, звернення мера Харкова до "Укренерго"
20:44 - Україна не отримала відповідь від московії щодо енергетичного перемир’я – Зеленський
20:24 - Нацбанк прокоментував сповільнення інфляції
20:18 - В Україні 12 лютого графіки відключення електроенергії діятимуть всю добу
19:31 - В Україні зросло споживання ліків
18:52 - Відключення електроенергії призведе до подорожчання овочів та молочки – економіст
18:44 - NBU January 2026 Inflation Update
18:44 - Коментар Національного банку щодо рівня інфляції в січні 2026 року
18:32 - У Пенсійному фонді є кошти на виплату призупинених пенсій
18:30 - На західній Україні запустили завод з виробництва кормів для домашніх тварин
17:50 - Заяви на отримання енергопідтримки подали вже понад 20 тисяч підприємців
17:46 - Денис Шмигаль обговорив з послами G7 шляхи відновлення української енергетики та підготовку до наступного ОЗП
17:43 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 12 лютого
17:26 - Податкова фіксує зростання надходжень єдиного внеску
17:23 - У НКЦПФР відбулась зустріч із представниками Європейської Бізнес Асоціації
17:23 - Російські літаки припиняють літати на Кубу
17:10 - Київщина отримала 13 генераторів від японського агентства JICA для підтримки критичної інфраструктури
17:00 - За пів місяця в Україну надійшло понад 560 одиниць енергообладнання: найбільші партнери
16:55 - "Укрзалізниця" вперше відправила контрейлерний поїзд до Угорщини
16:43 - Важлива артерія: відремонтують дорогу, яка з'єднує Франківщину із Закарпаттям
16:30 - Стратегія зростання для України: останній шанс вижити
16:26 - Наказ Мінекономіки від 17.12.2025 № 3389 «Про внесення змін до складу Міжвідомчої комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря»
16:25 - Українці озвучили, який рівень зарплат був би найбільш бажаним
16:16 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:16 - Трамп дозволив рибалити в національній пам’ятці США
16:00 - Литва передала 22 генератори для забезпечення потреб критичної інфраструктури Києва
15:58 - "Система пожирає саму себе": у чиновників московія конфіскували майно на 100 мільярдів рублів
15:47 - Уряд передбачив кошти на виплату призупинених пенсій – Мінсоцполітики


Більше новин