Уряд України, Світовий банк, Європейська Комісія та ООН презентували звіт щодо збитків України, завданих рф за рік війни

23.03.2023 19:45 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні, 23 березня, Уряд України, Група Світового банку, Європейська Комісія та Організація Об"єднаних Націй презентували звіт «Друга швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення України» (Second Ukraine Rapid Damage and Needs Assessment - RDNA2). Від української сторони у презентації взяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Міністр фінансів України Сергій Марченко та заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України з питань європейської інтеграції Анна Юрченко. “Вторгнення росії в Україну завдало значних втрат нашій державі.
І попереду на нас чекає довгий шлях відбудови.
Звіт RDNA2 має стати інструментом і фундаментом для координації зусиль з нашими міжнародними партнерами.
А також зробити процес відбудови ефективнішим та швидшим завдяки чітко визначеним ключовим сферам і пріоритетам реконструкції”, — прокоментував Сергій Марченко. У звіті «Друга швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення України» представлені висновки щодо втрат України від війни росії у період з 24 лютого 2022 року до 24 лютого 2023 року.
Також звіт дає оцінку коротко-, середньо й довгостроковим потребам країни у реконструкції та відновленні. Прямі збитки України за рік повномасштабної війни оцінюються в понад 135 млрд доларів США.
Економічні збитки, а саме порушення економічних потоків, виробництва та додаткові витрати, пов"язані з війною, сягають 290 млрд доларів США. Згідно зі звітом, потреби України на реконструкцію та відновлення оцінюються приблизно в 411 млрд доларів США.
Водночас у 2023 році Україні необхідно 14 млрд доларів США на реалізацію швидкого відновлення, зокрема відновлення енергетичної, житлової, критично важливої та соціальної інфраструктури, базових послуг для найбільш вразливих верств населення, розмінування та розвиток приватного сектору. Міністр фінансів зауважив, що 3,3 млрд доларів США з 14 млрд доларів США, необхідних на швидке відновлення, вже виділено з державного бюджету, зокрема на фінансування Програми 5-7-9, Фонд ліквідації наслідків збройної агресії, Дорожній фонд та інше.
Для фінансування решти майже 11 млрд доларів США, Уряд України розраховує на підтримку донорів та приватного сектору. Сергій Марченко під час панельної дискусії в рамках презентації зауважив, що оцінки звіту, верифіковані та узгоджені Урядом України, Світовим банком, Європейською Комісією та ООН, допоможуть консолідувати додаткові кошти на відновлення, оскільки дають міжнародним партнерам чітке розуміння щодо потреб країни. Нагадаємо, що у вересні 2022 року було презентовано перший спільний звіт Уряду України, Світового банку та Європейської Комісії «Швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення України».
У ньому було представлено аналіз збитків України у період з 24 лютого до 1 червня 2022 року.

Додати коментар

Користувач:
email:





EU in turmoil
Populist waves across the bloc
What lies ahead?

- Fin.Org.UA

Новини

21:25 - Долар по 51,5 та мінімалка 11 тисяч: якою уряд бачить економіку у наступні 3 роки?
21:00 - Новини 16 червня: нафта йде вниз, російські НПЗ зупиняються
20:55 - "ЕКО Маркет" займе площі закритих "Союзу" та "Кварталу": угоду підписано
20:50 - США знімуть санкції з продажу іранської нафти в рамках угоди – WSJ
20:45 - Канада вводить нові санкції на "тіньовий флот" та енергетику московія
20:25 - Україна та Албанія відкривають автомобільне сполучення між країнами
20:00 - Заправки "Роснєфті" перестали продавати бензин росіянам у каністр
19:45 - У Генштабі ЗСУ розповіли про наслідки ударів по нафтопереробці московія
19:32 - Туреччина налагодила власне виробництво локомотивів: продає африканцям
19:00 - Українські зброярі залучили 9,8 мільярда гривень пільгових кредитів
18:36 - Найбільший НПЗ Москви зупинив роботу після атаки українських дронів – Reuters
18:10 - ЄС запровадив санкції проти китайців, які продавали московія паливні присадки для авіації
18:00 - Національний банк захищатиме в суді правомірність застосованих до АТ "БАНК АЛЬЯНС" заходів впливу за порушення у сфері фінмоніторингу
17:44 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 32 переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд»
17:40 - Від початку повномасштабної війни "Укрпошта" втратила 425 автівок
17:39 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 32 переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд»
17:35 - Binance втратить ліцензію в ЄС – Reuters
17:14 - До суду скерували обвинувальний акт стосовно Жеваго
17:06 - Наказ Мінекономіки від 10 червня 2026 року № 6664 “Про задоволення скарги Міністерства освіти і науки України від 01.05.2026 № 1/9150-26”
17:00 - Підготовка до переговорів з ЄС: Мінекономіки обговорило з міжнародними партнерами наступні кроки у сфері управління відходами
16:57 - Оновлені кроки Плану України ENG
16:56 - Кличко розповів про те, як Київ готується до зими
16:53 - Оновлені кроки Плану України
16:30 - Фінансовий безвіз чи "більше реєстрів богу реєстрів"?
16:29 - САП хоче стягнути з ексочільника Рівненської митниці майно на 9 мільйонів гривень
16:11 - Наказ Мінекономіки від 10 червня 2026 року № 6661 “Про затвердження Змін до плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2026 рік”
16:05 - Наслідки ударів московія: збитки Києво-Печерської лаври перевищують 500 мільйонів гривень
16:00 - З початку року аграрії отримали 183 млн грн грантів на сади, виноградники та теплиці
16:00 - "Київстар" розширює супутниковий зв’язок Starlink Direct to Cell для месенджерів і навігації
15:53 - ДПС спільно з правоохоронними органами створили міжвідомчу робочу групу для протидії схемам виведення коштів за кордон


Більше новин