Україна зацікавлена в участі Канади у відбудові та модернізації енергосистеми

21.03.2023 21:55 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Уряд Канади, а також канадські енергетичні компанії мають намір брати активну участь у відновленні та відбудові українського енергосектору.
Про це йшлося під час онлайн-зустрічі заступників Міністра енергетики України Ярослава Демченкова та Фаріда Сафарова із заступником Міністра стратегічної політики та інновацій, відповідального за енергетику та природні ресурси Канади, Френком Де Роз’є. Сторони обговорили напрямки подальшої двосторонньої співпраці у процесі модернізації української енергосистеми. Ярослав Демченков наголосив, що відбудова здійснюватиметься за трьома ключовими напрямками: розвиток атомної генерації, відновлюваних джерел енергії та децентралізація енергосистеми. «Україна має великий потенціал стати енергетичним хабом Європи, прискоривши зелений перехід усього континенту.
Розвиток безвуглецевих видів генерації допоможе нам експортувати до Європи чисту електроенергію.
Ми зацікавлені в участі канадської сторони у проектах, які допоможуть нам прискорити відповідні перетворення», - зазначив він. Заступник Міністра також подякував Канаді за допомогу з пошуком обладнання для потреб енергетичного сектору України, а також компаніям, які вже заявили про готовність надати необхідне устаткування, зокрема трансформатори різних класів напруги. Фарід Сафаров своєю чергою розповів про поточні потреби українських енергетичних компаній, які постраждали від російських атак, і запропонував канадським партнерам, які хочуть допомогти українському енергосектору, стати донорами Фонду підтримки української енергетики, створеного Секретаріатом Енергетичного Співтовариства. Також він подякував канадській стороні за участь у проекті «Відновлення енергозабезпечення у зимовий період та постачання енергетичних ресурсів» у рамках Угоди про надання гранту Мультидонорського цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України, укладеної Міжнародним банком реконструкції та розвитку, Міжнародною асоціацією розвитку та Україною з метою якомога швидшого відновлення енергетичного сектору України. Окремо Фарід Сафаров відзначив вагомий потенціал співпраці України та Канади в атомній галузі, зокрема у сфері розвитку і впровадження малих модульних реакторів.

Додати коментар

Користувач:
email:





Investing wisely
Requires skill and strategy
To build wealth that lasts

- Fin.Org.UA

Новини

19:41 - "Щоб не зникнути в чорній дірі": КамАЗ знову переходить на 4-денний робочий тиждень
19:00 - Президія НТСЕР відновила роботу і підтримала подання кандидатури нового Голови Ради
19:00 - Україна домовляється зі США про $1,4 мільярда кредиту для оновлення енергообладнання
18:37 - США передали генератори для водогосподарських організацій України
18:19 - Нацбанк показав курс долара і євро на середу 25 березня
18:05 - Державний земельний банк спрямує в бюджет 95% прибутку
17:55 - Запорізька АЕС втратила основну лінію живлення на 750 кВ
17:50 - Ощадбанк може позиватися до Угорщини через інцидент з інкасаторами
17:45 - Лише чверть російського малого бізнесу впевнена у виживанні – дослідження
17:33 - Аномальне відхилення: в Україні у лютому ціни у промисловості підскочили на 22,3%
17:30 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про державну реєстрацію ветеринарних лікарських засобів та визнання такими, що втратили чинність деяких постанов Кабінету Міністрів України»
17:23 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про державну реєстрацію ветеринарних лікарських засобів та визнання такими, що втратили чинність деяких постанов Кабінету Міністрів України»
17:15 - Екологічна відповідальність видобувної галузі — ключ до сталого розвитку
17:12 - Ощадбанк розповів, як зараз впливає "угорський кейс" на валютний ринок України
16:54 - Засідання Комісії
16:51 - Податок на надприбутки банків планують продовжити на 2027 рік – Гетманцев
16:30 - Якими мають бути санкції під час війни
16:24 - Проект наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження переліку сільськогосподарської продукції, яка має обмежений строк зберігання, та переліку продукції, яка має особливий режим зберігання»
16:18 - Ірландський завод російського мільярдера може постачати сировину для оборонних фірм московія
16:15 - Іран вперше дозволив китайському кораблю пройти через Ормузьку протоку за гроші
15:38 - ОККО викупило проєкт вітроелектростанції у ексголови Тернопільської райради
15:34 - "Дитяча надія": Київстар і dobro.ua передали медичне обладнання до лікарні в Дніпрі
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 25.03.2026
15:25 - Радник міністра оборони розповів, наскільки поїзди захищені засобами РЕБ
15:06 - "Нафтогаз" витратив понад $180 мільйонів на підтримку Сил Оборони
14:59 - Kernel виграв апеляцію у Люксембурзі щодо законності 216 мільйонів нових акцій
14:46 - Надходження від транспортного податку з дорогих автівок зросли – ДПС
14:45 - Майже 680 тисяч людей долучились до програми "УЗ-3000": куди найчастіше їздять українці
14:30 - Водогосподарські організації Держрибагентства прифронтових і посушливих регіонів отримали 40 генераторів і важку техніку
14:28 - Електронний кабінет – доступний сучасний сервіс комфортної комунікації з податковою службою


Більше новин