Юлія Свириденко: Продовжуємо реформувати галузь державного регулювання

21.03.2023 19:50 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Триває зачистка нормативно-правового поля від застарілих та зайвих інструментів держрегулювання.
Так, на засіданні Уряду 21 березня схвалено проект Указу Президента про втрату чинності деяких указів, якими раніше були запроваджені інструменти держрегулювання. Рішення наберуть чинності після підпису запропонованого Урядом проекту Головою держави.
Попередньо інструменти, які пропонується скасувати, були проаналізовані та рекомендовані до скасування Міжвідомчою робочою групою з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності. «Продовжуємо чистити «Авгієві стійла» держрегулювання.
Деякі інструменти, якими досі вимушені керуватися і органи влади, і бізнес виявилися походженням ледве не з часів СРСР.
Досі є чинними «тимчасові положення», ухвалені на початку 90-х, коли ані ринкової економіки, ані відповідної нормативно-правової бази ще не існувало.
Очевидно, що такі інструменти давно втратили актуальність, не виконують функції, закладені під час запровадження, а лише забирають час у бізнесу, ускладнюють роботу та гальмують економічні процеси.
Тому ми їх скасуємо», - зазначила Перший віце-прем"єр-міністр – Міністр економіки, співголова МРГ з дерегуляції Юлія Свириденко. Так, ухваленим Урядом проектом Указу Голови держави пропонується визнати таким, що втрачає чинність Указ Президента України № 479/92 «Про Тимчасове положення про правову охорону об’єктів промислової власності та раціоналізаторських пропозицій в Україні».
Сам Указ було ухвалено в 1992 році на основі положень ще радянської Конституції України 1978 року.
Вже в 1994 році іншим Указом Президента в зв’язку з ухваленням Законів України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», «Про охорону прав на промислові зразки», «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» значна частина норм Тимчасового положення була скасована.
Відтак рештою норм досі керуються, зокрема, держоргани при ухваленні рішень.
Так, наприклад, відсилання на Тимчасове положення міститься в Положенні про патентно-ліцензійну, винахідницьку та раціоналізаторську роботу в системі Міністерства оборони України, затвердженому восени минулого року. Також проектом Указу пропонується визнати таким, що втрачає чинність Указ Президента України № 240/2012 «Деякі питання реекспорту товарів».
Рішення було ухвалено свого часу відповідно до статті 197 Митного кодексу України від 2002 року.
Відтак останній втратив чинність з набранням чинності новим Митним кодексом, ухваленим 2012 року. В разі затвердження проекту Указу Президентом будуть скасовані такі інструменти, як Свідоцтво на раціоналізаторські пропозиції та Дозвіл на реекспорт товарів, що походять з інших країн.

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші не ростуть
На деревах, але розумне
Інвестування — так.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 30 квітня: погіршення інфляційного прогнозу, АМКУ розповів про ринок пального
20:50 - Новий Цивільний кодекс може сховати з пошуку дані про корупцію – YouControl
20:28 - У Сакартвело відкрили ринок для українського м'яса
20:20 - Удари України обвалили нафтопереробку московія до мінімуму з 2009 року
19:58 - ВАКС зменшив заставу екскерівнику "Нафтогазу"
19:40 - Іран пригрозив США "болючими ударами", поки Трамп готує нову атаку
19:06 - АМКУ звернувся до мобільних операторів щодо обмежень швидкості в "безлімітному" інтернеті
19:02 - Ексголова НБУ: "Фраза "виклич Пишного" – це інституційний діагноз"
18:55 - Буткевич відреагував на згадку у "плівках Міндіча" про заставу за Чернишова
18:30 - Тристоронні проєкти в гуманітарному розмінуванні: Україна пропонує партнерам нові формати співпраці
18:24 - На Прикарпатті викрили посадовицю банку: привласнила гроші з карток клієнтів
18:23 - Бізнес родини екснардепа Новинського у Криму підтримує армію московія – "Схеми"
17:55 - Нацбанк показав курс долара та євро у перший день травня
17:39 - Уряд виділить 3 мільярди на закупівлю модульних котелень
17:37 - Звіт про періодичне відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2020 року № 125 «Про затвердження Порядку справляння плати за спеціальне використання водних біоресурсів і розмірів плати за їх використання»
17:35 - Звіт про періодичне відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2020 року № 93 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 року № 963»
17:30 - Кліматична політика і біорізноманіття: Україна та Німеччина проводять переговори в Берліні
17:30 - Як організувати івент з обмеженим бюджетом і максимальною віддачею
17:27 - Іран хоче запровадити у Ормузькій протоці новий режим зборів – ЗМІ
17:05 - В Україні заблокували 100 тисяч спам-номерів: як поскаржитись на надокучливі дзвінки
17:00 - Нові можливості для ринків капіталу України: НКЦПФР та Euronext узгодили пріоритети
16:58 - На Буковині БЕБ знайшло мережу на дробленні бізнесу: завдані збитки відшкодували
16:52 - Оборудки на будівництві укриття у лікарні у Херсоні: судитимуть підрядника
16:40 - Мережа мультибрендових магазинів взуття SuperStep йде з України
16:30 - URC 2026 має стати конференцією практичних рішень для економічного відновлення України
16:22 - "Міндічгейт": Пишний прокоментував записи, де згадується його ім’я
16:11 - В Україні планують збільшити ціни за зберігання газу в сховищах
15:45 - В Україні ціни на цибулю зросли вперше за два місяці: скільки вона коштує
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 01.05.2026


Більше новин