БЕБ спільно з бізнесом та громадськістю визначать ризики вчинення кримінальних правопорушень у сфері економіки

21.03.2023 11:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Підхід до визначення критеріїв ризику у виявленні кримінальних правопорушень не повинен призводити до блокування роботи білого бізнесу.
Про це йшлося на зустрічі керівництва Бюро економічної безпеки України з представниками бізнес-асоціацій та інститутами громадянського суспільства. Ризик-орієнтований підхід (РОП) – це ідентифікація ризиків вчинення кримінальних правопорушень у бюджетній, податковій, митній та інших сферах економіки. Саме через аналіз баз даних, реєстрів, інших джерел за критеріями РОП аналітики Бюро визначають де та яка загроза існує для економічної безпеки держави та які заходи треба здійснити, щоб її усунути. «Критерії повинні бути зважені, щоб це не призводило до зупинки роботи підприємств, як це відбувалось з безпідставним блокуванням податкових накладних.
Тож ми хочемо почути й бізнес, адже аналітична складова відрізняє БЕБ від правоохоронних органів.
Ми намагаємось упередити і, надалі, унеможливити скоєння правопорушень в економічній сфері.
Завдання не стільки покарати правопорушника, скільки попередити втрати держави, а якщо вони відбулись – відшкодувати збитки», – зазначив директор БЕБ Вадим Мельник. На зустрічі обговорили результати роботи Бюро економічної безпеки за 2022 і початок 2023 року.
Також відбулося обговорення ризик-орієнтованого підходу між учасниками заходу.
Вносилися пропозиції щодо напрацювання переліку загроз, які б не заважали працювати бізнесу. «Є прогалини в законодавстві, через які бізнес, який хоче і працює відкрито, виглядає порушником.
Наприклад, якщо закуповує сировину у фізичних осіб і потім просить у держави відшкодувати ПДВ.
Важливо створити ці критерії так, щоб чесний бізнес не зазнавав дискомфорту», — підкреслив Віцепрезидент торгово-промислової палати України ростислав Коробка. Представники Бюро економічної безпеки України наголосили, що орган було створено для унеможливлення тиску на бізнес та безпідставного блокування роботи.
Саме тому, до обговорення створення критеріїв ризику залучаються представники різних сфер, враховуються всі пропозиції та зауваження. Після остаточного затвердження критеріїв БЕБ планує створення рекомендацій для покращення роботи в економічній сфері на державному рівні.
Також буде проведено низку зустрічей із представниками органів державної влади, задля мінімізації можливих економічних злочинів. У заході взяли участь Віцепрезидент УСПП Юлія Дроговоз, Член правління Асоціації адвокатів України Сергій Лисенко, Віцепрезидент ТПП України ростислав Коробка, Координатор експертної групи з правоохоронними органами Рада бізнес-омбудсмена Тетяна Микульська, Заступник виконавчого директора ЄБА Наталя Артемчук.

Додати коментар

Користувач:
email:





Futures and options,
Derivatives and hedging,
Risk and reward tradeoffs.

- Fin.Org.UA

Новини

21:46 - Сибіга: Україна скликає "Енергетичний Рамштайн"
21:36 - Уряд дав ОВА добу "загасити" зайве світло заради економії електроенергії
21:13 - Комендантська година: Кабмін вніс доповнення щодо перебування на вулицях
21:00 - Новини 15 січня: закриття ДП "Дія", що пов'язує Галущенка та Чернишова з Міндічем
20:55 - "З чого всі взяли, що немає захисту?" – Гринчук про енергооб’єкти
20:40 - "А мені яка різниця?" Галущенко каже, що орендував будинок Захарченка через рієлторів
20:35 - МВФ може схвалити нову програму для України в лютому: від чого це залежить
20:25 - В московії приховали доходи бюджета після обвалу цін на власну нафту – росЗМІ
20:15 - Галущенко розповів, як його "розстрілювали свої" на початку великої війни
19:56 - Гроші в тіні: українців із мінімальною зарплатою за рік стало більше на 37% – Гетманцев
19:40 - "Я знайомий з Міндічем": Галущенко розповів, що їх пов'язує
19:25 - Графіки в усіх регіонах: "Укренерго" повідомило про відключення світла 16 січня
19:17 - У Києві виділили 50 мільйонів на преміювання працівників теплоенерго: хто ще отримає премії
19:05 - Чернишов пояснив, чому за його частку у "Блум девелопмент" донині не заплатили
18:55 - Зеленський до Кабміну: "негайно, сьогодні – спростіть імпорт електроенергії"
18:54 - Понад 170 млн грн податків: як релокований бізнес став драйвером економіки на Закарпатті
18:37 - У Китаї продажі нових авто встановили новий рекорд
18:30 - Україна та Японія поглиблюють економічну співпрацю: спільні інвестиційні інструменти та підтримка бізнесу
18:25 - Курс долара до гривні всьоме за січень встановить історичний максимум
17:56 - московія планує масштабний пошук рідкісних металів на окупованій Донеччині – розвідка
17:54 - У Києві ознаки енергоефективності має кожен п’ятий будинок — дослідження
17:45 - ДП "Дія" закривають: причини та що буде із сервісом
17:14 - Національний банк актуалізує перелік бенчмарк-ОВДП, які банки можуть включати в покриття обов’язкових резервів
17:14 - NBU Updates the List of Benchmark Domestic Government Debt Securities that Banks Can Use to Meet Reserve Requirements
17:14 - Американці захопили шостий нафтовий танкер
17:10 - Зроблено в Україні: вже 15 постраждалих підприємств отримали гранти на відновлення на понад 172 млн грн
17:05 - московія хоче зробити Київ непридатним для життя – NYT
17:01 - В Україні прогнозують зростання цін на хліб, овочі, крупи та яйця: у ВАР назвали причини
17:00 - У Харкові обстріл московія зруйнував великий енергооб’єкт – Терехов
16:51 - У Києві без опалення залишаються 300 будинків – Кличко


Більше новин