Мінреінтеграції працює над поверненням українських громадян на Батьківщину

20.03.2023 18:50 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Рівно 5 місяців тому, 18 жовтня 2022 року, рішенням Уряду було створено Координаційний штаб з питань забезпечення виїзду громадян України з тимчасово окупованих територій через територію третіх країн в Україну.
Його очолює Віце-прем’єр-міністр - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Пріоритетним завданням діяльності Коордштабу є забезпечення виїзду українських громадян з ТОТ через інші країни для подальшого повернення на Батьківщину. З цією метою було розроблено низку нормативно-правових актів.
Значна їх частина спрямована на організацію процесу отримання та відновлення документів, що посвідчують особу й підтверджують громадянство України.
Адже багато співгромадян, виїхавши з ТОТ, опинилися за кордоном без документів. Для цього було запроваджено експериментальний проект щодо оформлення Державною міграційною службою на території України посвідчення особи на повернення в Україну.
Оформлення та передача таких посвідчень для осіб, які примусово були вивезені на територію держави-агресора і втратили свої документи, здійснюється за зверненням їхніх родичів, законних представників або Мінреінтеграції. Важливою складовою роботи Коордштабу є налагодження дипломатичних зв’язків з країнами, через кордони яких українці намагаються потрапити додому.
Це, зокрема, такі держави як Латвія, Литва, Естонія, Польща, Казахстан, Туреччина, Грузія.
Дипломатична співпраця спрямована на те, аби полегшити українцям перетин кордону цих країн. Окрім того, за підтримки Коордштабу вдосконалено надання адміністративних послуг українцям, які знайшли тимчасовий прихисток за кордоном.
Так, завдяки відкриттю мобільних пунктів ДП «Документ» у низці європейських держав спрощено процес оформлення й отримання паспортних документів. Також було розширено надання дипломатичними установами послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.
Вже найближчим часом дипустанови в країнах, де перебуває найбільша кількість українців, зможуть видавати витяги з ДРАЦС, зокрема свідоцтва про народження дитини. Всі ці ініціативи вдалося реалізувати завдяки співпраці Мінреінтеграції з Міністерством закордонних справ, МВС, Мін’юстом, ДМС, а також громадськими організаціями.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bullish trend, surging high
The market beats like a heart
Fortunes rise and fall.

- Fin.Org.UA

Новини

09:00 - В Україні впав попит на вживані авто з США: популярні моделі лютого
08:30 - Куди рухається транспортна галузь
08:00 - Весняний розпродаж: в Україні продаються чотири банки. Хто може стати новими власниками?
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 16.03.2026
18:05 - В "Укренерго" повідомили про графіки відключень світла 16 березня
18:00 - У Києві та області подорожчала оренда будинків: як змінилися ціни
16:59 - У Підмосков'ї слідом за Москвою відключатимуть інтернет
16:01 - У Києві ліквідували багаторічну схему тіньового експорту деревини
14:58 - В Україні планують суттєво підвищити темпи дорожніх робіт
14:00 - Нафта може злетіти ще вище через удари США по Ірану
13:05 - Трамп пригрозив "заради розваги" знищити головний нафтовий вузол Ірану
12:03 - Україна запровадила санкції проти ВПК московія, Ірану та виробників "Орєшніка"
11:00 - Зеленський: відновлення "Дружби" – це фактично зняття санкцій з московії
10:30 - Україна хоче від США "дронову угоду" на десятки мільярдів доларів – Зеленський
10:00 - Трамп про санкції проти російської нафти: повернуться, щойно криза завершиться
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 15.03.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:17 - московіяни пошкодили відділення "Укрпошти" у трьох областях
18:10 - Зростання цін на пальне погіршить мляву економіку США – CNN
17:43 - Стійкість міст: уряд виділить 11,2 мільярда гривень з резервного фонду
17:30 - Денис Шмигаль розповів про відновлення пошкоджених московитськими обстрілами ТЕЦ
16:55 - Світовий банк розширює проєкт з відновлення теплопостачання в Україні
16:00 - Гонконг став "тихою гаванню" для підсанкційних товарів – ЗМІ
14:57 - Українські інженери визначили на станціях у ЄС обладнання для України
13:38 - Концесія в порту Чорноморськ: претенденти проходять безпекову перевірку
13:00 - Держава посилила підтримку індустріальних парків, інфраструктура яких зазнала пошкоджень внаслідок збройної агресії
12:40 - Іран атакував нафтосховища у порту ОАЕ
12:02 - У Броварах росіяни пошкодили склади українських брендів одягу
11:16 - Після російської атаки низка поїздів затримується
10:58 - Нові інвестори TikTok заплатять адміністрації Трампа "комісійні" за укладену угоду


Більше новин