Дерегуляція: Уряд скасував застарілі інструменти

17.03.2023 20:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Кабінет Міністрів України в рамках дерегуляції економіки вніс зміни до низки постанов.
Відповідно до рекомендацій МРГ з питань прискореного перегляду інструментів держрегулювання господарської діяльності рішенням Уряду, схваленому на засіданні 17 березня 2023 року, скасовані застарілі інструменти.  «Аналіз, який проводить МРГ з дерегуляції демонструє, що сьогодні в нормативно-правовому полі досить багато чинних, але неактуальних інструментів.
Деякі з них – взагалі мають радянський «родовід».
Зрештою, й ті й інші сьогодні просто не мають практичного значення, не використовуються, чи використовуються дуже обмежено.
Поступово ми скасуємо всі такі інструменти, що лише засмічують регуляторне поле», - зазначила Перший віце-прем"єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.  Так, рішенням Уряду скасовані: видача контрольних марок на розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних.
Йдеться про голограми на СD, без яких роздрібний продаж дисків був заборонений. висновок науково-дослідної організації стосовно технічної неможливості знешкодження та утилізації шкідливих речовин, відходів виробництва та стічних вод. висновок про те, що товари, які використовуються для розвитку виробництва і забезпечення споживання біологічних видів палива, не виробляються та не мають аналогів в Україні.
Як було зазначено під час розгляду питання Міжвідомчою робочою групою цей інструмент також наразі є застарілим та недіючим. Також своїм рішенням Уряд передав повноваження щодо видачі свідоцтва представника у справах інтелектуальної власності (патентного повіреного) до Національного органу інтелектуальної власності.
До сьогодні ці повноваження належали Мінекономіки при тому,  що згідно закону функції щодо атестації та реєстрації патентних повірених здійснює Національний орган інтелектуальної власності.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks rise and fall fast
Investors watch, hope and wait
A risky game played

- Fin.Org.UA

Новини

17:36 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:58 - Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про сек’юритизацію та облігації з покриттям
16:38 - У фінансової компанії відкликано ліцензію
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 01.07.2026
15:55 - На Закарпатті судитимуть депутата від ОПЗЖ, який приховав 6 мільйонів гривень
15:32 - ВАКС продовжив обов'язки голові АМКУ і його дружині
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 01.07.2026
15:30 - Подорожчання проїзду, тарифи на телеком та соки по-новому: що зміниться в липні
15:12 - Законопроєкт про корпоратизацію "СхідГЗК" пройшов перше читання
14:50 - Окупаційна влада заявила, що "найближчим часом" кримчани палива не отримають
14:32 - Наказ Мінекономіки від 17.06.2026 року № 6811 «Про затвердження розподілу бюджетних коштів для надання спеціальної бюджетної дотації для утримання маточного поголів’я кіз таабо овець, за кожним отримувачем за квітень 2026 року»
14:26 - Повідомлення про КК індустріального парку «ХУСТ»
14:25 - "Нацкешбек": невикористані до кінця дня кошти повернуться до бюджету
14:08 - Реформа моніторингу довкілля
14:00 - Платформа «Пульс» допомагає бізнесу швидше запускати проєкти власної генерації: у Вінницькій області реалізують понад 7,5 МВт нових потужностей
13:48 - Зняла арешт з землі на майже 22 мільйона гривень: судитимуть держреєстраторку
13:20 - Трамп вимагає від АЗС негайно знизити ціни на бензин і пригрозив "великими проблемами"
13:10 - Україна отримала від Євросоюзу 3,9 мільярда євро на оборону
12:56 - Економічний ефект інтеграції жінок у ринок праці
12:50 - Банки України показали актуальний курс валют на 30 червня
12:43 - Наказ від 25.06.2026 № 6987 «Про надання грантів для виробництв переробної промисловості»
12:43 - Опитування: вперше за 20 років про погіршення економіки говорить більшість росіян
12:38 - Наказ від 19.06.2026 № 6869 «Про надання грантів для виробництв переробної промисловості»
12:30 - Держава виплатила понад 93 млн грн підтримки агровиробникам на утримання кіз та овець
12:29 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ТЕПЛО-ІНВЕСТ ГРУП» (Київська обл., Бучанський район, Макарівська т.г., с-ще Макарів, вул. Проектна, 5)
12:29 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ТЕПЛО-ІНВЕСТ ГРУП» (Бучанський район, Макарівська т.г., с. Пашківка, вул. Козацька, 3)
12:27 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ТЕПЛО-ІНВЕСТ ГРУП» (Бучанський район, Макарівська т.г., с. Маковище, вул. Центральна, 46Б)
12:25 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ТЕПЛО-ІНВЕСТ ГРУП» (Київська обл., Бучанський район, Макарівська т.г., с. Плахтянка, вул. Кавказька, 38а)
12:20 - Одна з головних валют Азії знецінилася до мінімуму за 40 років
12:09 - До трьох фінансових установ застосовано заходи впливу


Більше новин