єРобота: у Мінагрополітики розповіли, як отримати грант на розвиток саду чи теплиці

17.03.2023 20:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

997 млн грн наразі передбачено в держбюджеті на фінансування грантових програм зі створення та розвитку садів і теплиць.
Якщо минулого року кошти виділялися з резервного фонду і могли бути певні проблеми з фінансуванням, то цьогоріч вони передбачені в конкретній бюджетній програмі, тому всі погоджені заявки фінансуються оперативно. На цьому наголосив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час освітнього вебінару «?єРобота: як отримати грант для бізнесу», де він розповідав про тонкощі подачі заявок на грантові програми для створення або розвитку садівництва, ягідництва, виноградарства і тепличного господарства. Тарас Висоцький поетапно окреслив механізми, умови та критерії надання гранту, основні причини відхилення заяв.
Він також роз’яснив, чи можна відмовитися від реалізації уже погодженого гранту.
І як відбувається контроль за реалізацією проекту.
Відповіді на ці запитання вичерпно викладені в презентації за посиланням. «Подавайтеся, реалізуйте нові проекти, створюйте робочі місця, допомагайте якнайшвидшій перемозі нашої країни», – підкреслив перший заступник Міністра.  Нижче наводимо відповіді на найпоширеніші запитання щодо участі в грантових програмах на створення садів і теплиць від учасників вебінару. Чи працює грантова програма на деокупованій території, якщо там є земельні ділянки у власності? Так, грантова програма працює на деокупованих територіях.
Вона поширюється на всю підконтрольну Україні територію.  Чи діють гранти на заснування аграрних кооперативів? Наразі таких грантів немає.
Але створений кооператив як юридична особа може подаватися на отримання грантів. Яка мінімальна площа земельної ділянки потрібна? Це має бути власна земля чи дозволяється оренда? Мінімальна площа за грантами на сади – від 1 га, на теплиці – від 40 соток.
Гранти надаються під власну землю або оренду, мінімальний строк оренди має бути від 7 років. Чи можливе придбання землі за грантові кошти? Це неможливо.
Для того щоб отримати грант, землю потрібно мати або у власності, або в оренді. Чи видають гранти на бджолярство, овочі, ягоди та гриби? Ягоди підпадають під гранти на сади.
Овочі, гриби, ягоди можна вирощувати у теплицях, для цього подається заявка на грант для створення теплиці.
Грантів на розвиток бджолярства наразі немає.
  Чи можливо отримати грант на сад, який ще не плодоносить? Отримати грант на сад, який уже посаджено, неможливо.
Грант надається на посадку нового саду: чи це новий бізнес, чи ви розширюєте площу насаджень  – не принципово. Чи можливо за грантові кошти імпортувати посадковий матеріал за валюту? Використовувати імпортний посадковий матеріал можна, але робити валютні платежі – ні.
Використовувати бюджетні кошти можна тільки в національній валюті, і виплати здійснювати тільки в ній. Чи можливо витратити кошти на закупівлю матеріалів для будівництва теплиць, але здійснювати будівництво самостійно? Можливо.
У кошторисі має бути передбачено, що не буде витрат на послуги з будівництва – держава, відповідно, не компенсуватиме вартість цих робіт. Чи можна учаснику бойових дій отримати земельну ділянку під теплицю та сад? Згідно з законодавством можна.
Але це різні, не взаємопов’язані, речі: спочатку потрібно отримати землю, потім – подавати заявки на отримання грантів. Чи можна експлуатувати земельну ділянку, взяту у родичів, без орендного договору, а також чи може власник цієї землі бути найманим працівником? Власник землі може бути найманим працівником.
Важливо все робити офіційно, зі сплатою необхідних податків.
Проте подати земельну ділянку, на яку офіційно не оформлено договір оренди, не можна – така заявка буде відхилена.
Важливо, щоб оренда була офіційно зареєстрована. Чи надає грант можливість придбати земельну ділянку під ведення господарства, а саме виноградарства? За рахунок грантових коштів не можна купувати земельну ділянку.
Земельна ділянка має бути у власності або оренді до подання заявки. Якщо теплиця понад 1,6 га, то якою може бути мінімальна сума гранту? Держава регулює максимальну суму.
Максимально можлива сума гранту – 7 млн.
грн.
 Мінімальної суми немає. Чи можна одночасно з партнером по бізнесу подаватися на грантову програму по одному й тому ж проекту? Подається юрособа або ФОП, а скільки засновників чи партнерів в юрособи – неважливо для держави.
Це питання не вивчається при розгляді заявок. Чи можна коштами гранту оплатити витрати підрядника щодо розробки проекту, кошторису та проходження експертизи? Це неможливо, тому що проект має бути на момент подачі заявки. Чи можна за рахунок грантових коштів покрити витрати на проведення електрифікації? Якщо це буде прописано в кошторисі, можна. Чи можна витратити грантові кошти на встановлення холодильного обладнання, у тому числі з регулюваним газовим середовищем? У межах грантової програми на розвиток садів і теплиць – ні.
Потрібно подавати заявку на гранти з переробки. Чи є підприємства, що можуть надати послуги в будівництві теплиць на пільгових умовах за програмою «Своя теплиця»? Пільгових умов немає.
Держава фінансує проект не більше 70%.
Будівництво теплиць відбувається на ринкових умовах. Чи є наявний зразок типового заповнення проекту за програмою «Свій сад»? На сайті Дія надано вичерпний перелік умов, яких потрібно дотримуватися, аби подати заявку на грант. Як правильно звітувати за отриманий грант? Заявнику звітувати не треба.
Звітність контролюватиме уповноважений банк.
Представники банку можуть приїжджати безпосередньо на місце посадки садів та будівництва теплиць, робити фото- та відеофіксацію. Довідково Нагадаємо, 22 березня о 13:00 відбудеться вебінар «Новий рівень»: грантова програма для переробних підприємств. Вся інформація про проект  освітніх вебінарів «?єРобота: як отримати грант для бізнесу» – у телеграм-каналі єРобота | Державна підтримка підприємництва.

Додати коментар

Користувач:
email:





Companies compete
Stock prices reflect their success
Investors profit

- Fin.Org.UA

Новини

09:00 - The Business of Love: The Global Economics of Valentine’s Day
18:05 - На будівництво шкільних укриттів передбачено п’ять мільярдів гривень – Свириденко
17:54 - Денис Шмигаль розповів про хід робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у Києві та області
17:48 - Шмигаль повідомив про позитивну динаміку у відновленні електропостачання
17:25 - У московії зростає кількість конфіскацій майна
16:45 - Програма "СвітлоДІМ": Мінрозвитку пояснило, чому багато заявок відхиляють
15:40 - Українцям роздали 50 тисяч "пакунків тепла" – Свириденко
14:25 - "Київстар" запустив 5G у Харкові
13:45 - Австралія спрямувала до Фонду підтримки енергетики України 6 млн євро
13:45 - Мінекономіки дозволило збудувати вітроелектростанцію на закарпатській полонині
12:38 - Російські філії французької Sucden викрили у підтримці війни в Україні
11:20 - Безпрецедентне рішення: МВФ скасував попередні умови для кредитної програми України
10:40 - Євросоюз надасть Україні 90 мільярдів євро після затвердження програми МВФ – Свириденко
10:25 - Миколаївська ТЕЦ зупинилася внаслідок обстрілів московія
09:40 - У Києві повернули опалення ще в 400 будинків
08:00 - Коли кожне вино – витвір мистецтва. Історія крафтової виноробні "Дрюківські вина"
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 14.02.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:35 - Партнери спрямують понад 82,5 млн євро додаткових внесків до Фонду підтримки енергетики України, – Денис Шмигаль
21:00 - Новини 13 лютого: руйнівний удар московія по енергетиці Одеси та один із найбільших пакетів оборонної підтримки України
20:32 - За рік на облаштування укриттів у школах було витрачено 4,3 мільярда гривень
19:59 - Японія передала Україні спеціальну будівельну техніку для навчального центру
19:37 - Автоматичний ваговий контроль: у січні порушники сплатили понад 6 мільйонів гривень
19:35 - Мінекономіки надало висновок з оцінки впливу на довкілля щодо проєкту ВЕС у Закарпатській області
19:05 - В Україні 14 лютого протягом всієї доби діятимуть графіки відключення світла
19:03 - Прокуратура вимагає стягнути 3 мільйонагривень з ексзаступника начальника ТЦК
18:40 - Збій у Glovo: користувачам повернуть чайові та повну вартість замовлення
18:30 - Американсько-український фонд відбудови за місяць отримав понад 60 проєктних пропозицій
18:23 - Від початку повномасштабної війни "Укрпошта" втратила 418 автомобілів
17:57 - У січні українські металурги на чверть скоротили експорт напівфабрикатів


Більше новин