Регулятор захистив права власників приватних домогосподарств, в яких встановлені установки з виробництва електричної енергії з альтернативних джерел

07.02.2023 15:34 | Fin.Org.UA

З метою забезпечення розвитку розподіленої генерації, захисту інтересів власників приватних домогосподарств, в яких встановлені генеруючі установки, збалансування інтересів учасників роздрібного ринку електричної енергії та приймаючи до уваги, що відповідні витрати на компенсацію послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії затверджені в тарифі НЕК Укренерго на послуги з передачі електричної енергії, НКРЕКП на своєму засіданні 30 січня 2023 року було прийнято постанову «Про визнання такою, що втратила чинність постанови НКРЕКП від 26 квітня 2022 року № 396».

Для безумовного виконання зобов’язань з боку постачальників універсальних послуг (ПУП) перед власниками приватних домогосподарств, цією Постановою передбачено:

  • алгоритм погашення протягом 2023 року заборгованості за договорами про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом яка виникла в 2022 році;
  • алгоритм погашення протягом 2023 року заборгованості НЕК «Укренерго» за послугу із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел перед ПУП за 2022 рік.

Крім того у зв’язку з визнанням постанови НКРЕКП від 26 квітня 2022 року № 396 такою, що втратила чинність ліцензіати мають забезпечити розрахунки з приватними домогосподарствами у 2023 році в повному обсязі.

«Необхідно почати покривати накопичену з березня 2022 року заборгованість перед власниками генеруючих установок приватних домогосподарств. Постачальники універсальних послуг та оператор системи передачі повинні забезпечити оплату за електроенергію, вироблену ними. Зі свого боку ми маємо здійснювати моніторинг виконання такої оплати. Сьогоднішнє рішення – це крок до підтримки малої розподіленої генерації, оскільки в умовах дефіциту електроенергії, викликаного пошкодженнями великих об’єктів виробництва ресурсу російськими обстрілами, а також окупацією низки з них, кожен навіть найменший об’єкт генерації є пріоритетним», - зазначив Голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський під час засідання Комісії.

Додати коментар

Користувач:
email:





Збереження грошей
Це мистецтво, як і володінням
Фінансовими ринками.

- Fin.Org.UA

Новини

16:42 - До кінця року програма "СвітлоДІМ" охопить ще 3600 будинків – Свириденко
16:20 - "Нова пошта" закриває останні два відділення у Дружківці на Донеччині
16:20 - Конкурс на голову Нацдепозитарію виграв той, хто його проводив
15:58 - 70% будівельного сміття в Україні можна переробити – дослідження
15:54 - Інтерв’ю Андрія Пишного для подкасту "Вища Ліга" видання Liga.net про корпоративне управління в банках
15:32 - Суд визнав незаконними гігантські збори за робочі візи, впроваджені Трампом
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 10.06.2026
15:06 - У травні інфляція сповільнилася – Держстат
15:00 - Пастка для мільйонерів
15:00 - Гутники оживили ольвійського дельфіна заради церемонії "УП100: Бізнес"
14:45 - ПДФО для орендодавців знизили з 18% до 5%
14:18 - Український бізнесмен купив частку культового нідерландського автобренду
13:50 - У травні енергетики законтрактували обладнання на 25,7 мільйона євро
13:42 - До фінансової компанії застосовано захід впливу
13:40 - Рада ухвалила закон про податок на OLX
13:35 - Україна може стати провідним виробником біометану в Європі – ЗМІ
13:24 - Пальне на 200 мільйонів гривень: на Київщині викрили масштабну схему збуту фальсифікату
12:45 - ВАКС оголосив вирок екскерівнику "Запоріжцивільпроект"
12:30 - Як зробити фінансовий безвіз
12:15 - Російська нафта втратила премію в Індії та повернулася до знижок вперше за 2 місяці
12:00 - Нові знеструмлення фіксують у шести областях після російських обстрілів
11:40 - "Укрнафта" відновила продаж газу на біржі
11:25 - США додали китайських виробників акумуляторів до списку підприємств, пов’язаних з військом
11:00 - Заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені можна надіслати через Електронний кабінет
11:00 - Курс долара в банках України впритул наблизився до 45 гривень
10:59 - Порядок надання суб’єктом господарювання документів (копій) для проведення перевірки
10:57 - Які платники звільняються від сплати єдиного внеску за себе?
10:56 - Відрядження працівників за кордон: термін, протягом якого здійснюється повернення невикористаного залишку готівкової іноземної валюти, що була отримана суб’єктом господарювання з поточного рахунку
10:55 - За неподання або несвоєчасне подання ФОПом декларації про отримані доходи передбачена відповідальність
10:53 - Чи може чоловік скористатись правом щодо включення до податкової знижки оплати допоміжних репродуктивних технологій, якщо дружина не працює?


Більше новин