Збільшення імпорту електроенергії з ЄС до 2 ГВт дозволить удвічі скоротити дефіцит, – Герман Галущенко

03.02.2023 20:35 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Синхронізація української енергосистеми з європейською ENTSO-E та початок експорту електроенергії в ЄС завдали удару по енергетичній монополії росії в Європі.
Своєю чергою Україна навіть під час війни, включно до 10 жовтня, допомагала ЄС позбутися залежності від російських енергоносіїв, експортуючи електроенергію до європейських країн. На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко під час саміту «Україна – ЄС» у Києві. Очільник Міненерго акцентував увагу на тому, що тепер вже Україна потребує підтримки у вигляді імпорту електроенергії. «Майже рік українські енергетики живуть у подвійній реальності - з одного боку вони мають вчасно реагувати на пошкодження, а з іншого - балансувати енергетичну систему.
Окуповані 5 наших теплових електростанцій із 14, а також найбільша в Європі атомна електростанція – Запорізька АЕС потужністю понад 6000 МВт.
Атаковані близько половини об’єктів енергетичної системи України.
У результаті маємо великий дефіцит електроенергії у системі», - зазначив Герман Галущенко. За словами Міністра, енергетична система України вистояла, у тому числі завдяки унікальному досвіду і набору технічних рішень як тримати удар. Наступним важливим кроком, на думку Германа Галущенка, має стати ухвалення рішення щодо збільшення імпорту електроенергії. «Зараз ми так само потребуємо підтримки імпортом електричної енергії.
Прийняття рішення про збільшення імпорту електроенергії в Україну до 2 ГВт дозволить удвічі скоротити наявний дефіцит», - пояснив Міністр енергетики України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ринок фінансів
Треба знати, щоб заробити
Багатство для себе.

- Fin.Org.UA

Новини

16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 27.08.2026
15:07 - Як оподатковуються ПДФО доходи у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг)?
15:05 - Земельна ділянка придбана і відчужена в межах одного календарного місяця: чи подає юридична особа податкову декларацію з плати за землю?
15:02 -  Держаудитори Харківщини підсумували результати фінансового контролю за січень-липень 2026 року.
15:02 - Чи може бюро адвокатів (адвокатське об’єднання) бути платником єдиного податку третьої групи?
14:59 - Резервний РРО не використовувався: чи потрібно щоденно роздруковувати Z-звіти?
14:55 - Щодо отримання статусу резидента Дефенс Сіті
14:53 - Як заповнити РК до ПН у разі одночасної зміни кількості товару/послуги та його/її вартості?
14:50 - Порядок заповнення граф 1-4 розділу ІІ «Обсяги отримання та відвантаження товарів за операціями з контрагентами у звітному періоді» Звіту № 1-ОП
14:49 - До уваги платників ПДВ!
14:47 - Податкова знижка у вигляді пожертвувань та благодійних внесків: який дохід враховується з метою розрахунку витрат?
14:45 - Чи необхідно сплачувати транспортний податок за автомобіль, який є об’єктом оподаткування, якщо його викрадено?
14:45 - Частина судновласників повертає вантажі у портах московія на Азові – ЗМІ
14:45 - Дві дочірні компанії Нафтогазу тимчасово очолить екстоппосадовець АРМА
14:44 - Держаудитори перевірять діяльність відділу освіти Харківщини
14:43 - До загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини за спецвикористання води надійшло понад 50,5 млн грн рентної плати
14:42 - Бізнес Дніпропетровщини обирає сучасні цифрові інструменти: з початку року зареєстровано майже 74 тисячі ПРРО
14:40 - Місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від платників понад 428,4 млн грн податку на прибуток підприємств
14:39 - Щодо боротьби з нелегальним обігом пального
14:37 - Ліцензія на пальне: податківці Дніпропетровщини роз’яснили бізнесу підстави для анулювання
14:36 - Податківці Дніпропетровщини: тримаємо економічний фронт
14:30 - Якою може стати нова модель житлового девелопменту
14:25 - московіяни вбили двох шахтарів ДТЕК на Дніпропетровщині
13:55 - Біля Румунії утворився корок з суден до українських портів: бракує лоцманів
13:32 - За посадовця Офісу президента внесли сім мільйонів гривень застави
13:25 - Черги на місяці та кілометри пряжі: як у Вінниці роблять килими за десятки тисяч гривень
13:20 - Зеленський не підписує "податок на OLX" через правки про фінмоніторинг – міністр
13:10 - Мільярдні доходи і штат з трьох працівників: аналітики виявили 122 компанії з дисбалансом
13:00 - "Сміливі" завжди мають щастя: як гранти на освіту та обладнання допомагають жінкам розвивати громади
12:40 - Блокада портів: уряд отримає $10,5 млн на тимчасове зберігання зерна


Більше новин